www.warszawa.plLogin | Usenet | Klub | Linki
Tematy: AdministracjaHistoriaLudzieSpołecznośćGeografiaArchitekturaRozrywkaRozwójPrzyrodaTurystykaGastronomiaMediaEdukacjaKomunikacjaBezpieczeństwoSportUsługiKulturaProblemyPraca
Extra: MapaPanorama ▪ Wydawnictwa ▪ UE ▪ Galeria
reklama
Warszawa
 
2004-01-24, 09:00
Literatura i wino
Ruszają nowe spotkania poświęcone literaturze - "Studio Literackie", współorganizują wydawnictwo W.A.B. i teatr Studio

Wydawnictwo W.A.B. organizuje już "Apetyt na literaturę" (i nie zamierza przestać), czyli dyskusje o książkach (zawsze z udziałem autora) przy beczce piwa. Teraz będzie o stopień wyżej - przy winie. Pierwsze spotkanie zaplanowano w poniedziałek 26 stycznia. Potem tak już będzie co miesiąc, zawsze w poniedziałek o godz. 19. Na małej scenie teatru Studio zaplanowano już dziewięć edycji "Studia Literackiego". Jego bohaterami nie będą jedynie autorzy, lecz przede wszystkim książki, "traktowane jako punkt wyjścia do szerszej dyskusji o współczesnej kulturze, polityce, społeczeństwie, literaturze oraz teatrze".

Organizatorzy zamierzają zapraszać pisarzy - polskich i zagranicznych - krytyków literatury, twórców teatru oraz aktorów, którzy będą dyskutować zarówno o nowościach i trendach w literaturze i teatrze, jak i o szerszych zjawiskach kulturalno-społecznych. Inspiracją niektórych spotkań, które poprowadzi Agnieszka Rosłoniak, są ostatnie premiery i plany repertuarowe teatru Studio.

PROGRAM

26 stycznia 2004
"Inkwizytorzy są zmęczeni. Posttotalitarna rzeczywistość" - dyskusja wokół książki Antónia Lobo Antunesa PODRĘCZNIK DLA INKWIZYTORÓW. Goście: José Carlos Dias (Instytut Camoesa w Lizbonie, lektor UW), Adam Krzemiński ("Polityka"). Fragmenty książki przeczyta Andrzej Mastalerz, spotkanie połączone będzie z pokazem slajdów ze spektaklu BAL POD ORŁEM (więcej...) nawiązującym do tematyki książki PODRĘCZNIK DLA INKWIZYTORÓW.
3 lutego 2004
"Czy Polska nas kocha? Wykluczeni w najnowszej literaturze polskiej" - goście: pisarze Mariusz Sieniewicz (CZWARTE NIEBO więcej...), Cezary Michalski (SIŁA ODPYCHANIA), Marek Ławrynowicz (POGODA DLA WSZYSTKICH).
29 marca 2004
"Młodsi zdolniejsi pięć lat później" - spotkanie z Wojciechem Majcherkiem, redaktorem miesięcznika "Teatr", Łukaszem Drewniakiem, krytykiem "Przekroju" i Piotrem Gruszczyńskim, autorem książki OJCOBÓJCY.
Kwiecień 2004
"Kobiety zabijają" - spotkanie zainspirowane spektaklem Teatru Studio - WIĘŹ R. Munro. Goście: Kazimiera Szczuka (autorka książki MILCZENIE OWIECZEK. RZECZ O ABORCJI, która ukaże się w lipcu 2004), Agnieszka Graff (autorka książki ŚWIAT BEZ KOBIET więcej...), Ewa Błaszczyk.
Maj 2004
5-lecie serii "Archipelagi" - specjalny pokaz spektaklu o pasji czytania, czyli ZBYT GŁOŚNA SAMOTNOŚĆ B. Hrabala, przy okazji premiera kolejnej książki Piotra Siemiona FINIMONDO.
31 maja 2004
Spotkanie z Imre Kertészem, laureatem literackiej Nagrody Nobla 2002. Fragmenty książek przeczyta Andrzej Mastalerz.
14 czerwca 2004
Manuela Gretkowska - spotkanie z okazji wydania książki EUROPEJKA.
Wrzesień 2004
"Reporter na froncie" - spotkanie z Wojciechem Jagielskim z okazji wydania książki WIEŻE Z KAMIENIA, połączone z pokazem filmu i zdjęć o Czeczenii.
Październik 2004
"Pielewin i Kolada. Dwa światy w postkomunistycznej Rosji".
źródło: Culture.pl
Ludzie Fundacji | Wydawca | Informacje prasowe | Ochrona prywatności | Reklama | |
© 2002 Fundacja Promocji m. st. Warszawy Hosted by jHosting.pl - Java Hosting