| 2006-09-01, 13:07 Park w Ursusie |
Ursus - dla większości Polaków nazwa ta kojarzy się z zakładami produkującymi ciągniki i sprzęt rolniczy. Ursus kojarzy się także ze strajkami i z walką z komunizmem. Jednakże obecnie warszawska dzielnica jest przede wszystkim miejscem zamieszkania dla tysięcy ludzi.
Już wkrótce mieszkańcy Ursusa będę mogli się cieszyć nowym parkiem. Władze dzielnicy ulokowali go w trójkącie ulic: Wojciechowskiego, Czechowicza oraz Jagiełły. Obecnie inwestycja jest na etapie ogłoszenia przetargu na wykonanie prac związanych z budową parku. Za ponad 60 000 EURO powstanie miejsce, które zapewne bardzo chętnie będą odwiedzać warszawiacy. Na początku powstaną tzw. ciągi pieszo-jezdne, czyli parkowe uliczki i alejki. Następnie wykonana zostanie sieć kanalizacji deszczowej. Po tych pracach przyjdzie czas na założenie zieleni: zasianie trawy, zasadzenie drzew i krzewów. Przedostatnim etapem budowy parku będzie wykonanie ogrodzenia. W prawie już gotowym parku ustawione zostaną słupy oświetleniowe. Dzięki temu park będzie wyglądał pięknie nie tylko w dzień ale także i nocą.
Wszystkie te prace wykona firma, która zaproponuje najniższą cenę i spełni szereg warunków. Przyszły wykonawca musi posiadać dobra sytuację ekonomiczną, finansową i techniczną. W przetargu nie mogą wziąć udziału podmioty podlegające wykluczeniu na podstawie Prawa o zamówieniach publicznych.
Wszyscy uczestnicy muszą złożyć oświadczenia potwierdzające spełnienie tych warunków.
Posiadanie niezbędnej wiedzy i doświadczenie - to kolejne warunki stawiane przed oferentami. Poziom wiedzy i doświadczenia zostanie określony na podstawie wykazu prac, które każdy oferent powinien złożyć. Na wykazie tym powinna się znaleźć minimum jedna robota budowlana polegająca na budowie parku lub zieleńca z założeniem zieleni niskiej i wysokiej z uwzględnieniem robót towarzyszących np: budowy oświetlenia, budowy ciągów pieszo-jezdnych, ogrodzenia, budowy sieci wodno-kanalizacyjnej.
W kolejnym obowiązkowym wykazie należy wskazać kierownika robót posiadającego uprawnienia budowlane do kierowania robotami o specjalności konstrukcyjno - budowlanej, kierownika robót oraz kierownika robót terenów zieleni. Tym ostatnim może być osoba która ukończyła kurs inspektora nadzoru terenów zieleni organizowanych przez organizacje branżowe lub .osoba posiadająca wykształcenie minimum średnie w specjalności : architektura krajobrazu lub ogrodnik lub leśnik lub rolnik.
Termin składania ofert minie 18 września.
Autor: Monika Stach Źródło: www.bizzone.pl
|