| 2003-11-05, 19:36 ROZDROŻE 2003 |
| |
Dziś, 5 listopada, rozpoczęły sie po raz dziesiąty w Warszawie Międzynarodowe Spotkania Sztuki Akcji ROZDROŻE 2003.
Rozdroże to przegład zespołów, które przekraczają granice, łamią konwencje, łączą różne zjawiska. W tym roku ich tematem jest "Teatr i taniec nowoczesny Europy srodkowej i Warszawy". Wystąpią teatry z Chorwacji, Węgier, Słowenii i Warszawy.
Wydarzeniem będzie występ międzynarodowego zespołu tańca nowoczesnego z Lublany EN-KNAP. Kieruje nim Iztok Kovač, słoweński tancerz i choreograf o międzynarodowej renomie. Jego trening taneczny obejmuje techniki baletowe i tańca modern, taniec jazzowy i step.
Wystąpi rówież Komuna Otwock, która jest jednym z najbardziej interesujących zjawisk kultury alternatywnej w Polsce. Najszerzej znaną formą aktywności grupy są przedstawienia i akcje teatralne. Jej spektakle - to kreacje zbiorowe o społecznym przesłaniu. Przedstawienia wyróżniające się prostotą i rytualizacją łączą elementy teatru ruchu, koncertu, widowiska multimedialnego i performance art. Podczas festiwalu odbędzie się premiera spektaklu "Perechodnik/Bauman".
Zobaczymy też Akademię Ruchu, która to jednym z najbardziej znanych polskich teatrów poszukujących. Zespół kierowany przez Wojciecha Krukowskiego istnieje od 30 lat. Akademia Ruchu działa na pograniczu teatru i sztuk wizualnych. Jej spektakle są próba opisu i interpretacji zbiorowej świadomości i społecznych zachowań. Teatr występował w większości krajów Europy oraz w Japonii i Stanach Zjednoczonych.
Ciekawie zapowada się występ zespołu Artus , który jest jednym z najbardziej oryginalnych i znanych w Europie zjawisk węgierskiej sceny. Działa on na pograniczu teatru, tańca i sztuk wizualnych. W 1985 założył go i kieruje nim do dzisiaj reżyser i choreograf Gábor Goda. Do tej pory grupa zrealizowała kilkanaście premier. Jej spektakle wyróżniają się czarnym humorem i walorami wizualnymi. Tworzą je kolaże surrealistycznych ruchomych obrazów.
W ramach festiwalu odbywać się będą bezpłatne projekcje oraz płatne warsztaty.
Szczegółowy program spotkań znajdziecie na stronie www.csw.art.pl/new/program2003/
CSW, Zamek Ujazdowski 5 listopada - 15 grudnia
|