www.warszawa.plLogin | Usenet | Klub | Linki
Tematy: AdministracjaHistoriaLudzieSpołecznośćGeografiaArchitekturaRozrywkaRozwójPrzyrodaTurystykaGastronomiaMediaEdukacjaKomunikacjaBezpieczeństwoSportUsługiKulturaProblemyPraca
Extra: MapaPanorama ▪ Wydawnictwa ▪ UE ▪ Galeria
reklama
Warszawa
 
2006-06-29, 13:52
Upalnie dnie i chłodne noce nad Wisłą
KRYTERIUM WISŁY, cz. 7: UJŚCIE ŚWIDRA
Sobota 1 lipca, godz. 11, Pętla 167 na Siekierkach

Siódmy rajd rowerowy szlakiem przyrody i kultury rzeki Wisły. Wyruszamy w sobotę 1 lipca o godzinie 11 z pętli autobusu 167 przy sanktuarium na Siekierkach. Trasę zainauguruje zdobycie XIX wiecznego fortu Augustówka i dawnego Portu Żwirowego, po czym przelecimy przez Most Siekierkowski na prawy brzeg i w bród przez łachę na Kępę Wieloryb. Las łęgowy pierwotny i plaże bezkresne, kąpiele w rzece, obowiązkowo ręcznik i płetwy. Rezerwaty rzeczne dwa: Wyspy Zawadowskie i Wyspy Świderskie - Obszar Specjalnej Ochrony ptaków zagrożonych wyginięciem w Europie oraz Park Krajobrazowy rzeki Świder, gdzie na pniach czarnych dębów zbierają się płynące rzeką plastikowe butelki. Najcenniejszy i najpiękniejszy przyrodniczo obszar doliny Wisły w okolicach Warszawy, pozbawiony jakiejkolwiek faktycznej ochrony. Liczne samowole budowlane i wysypiska gruzu w starorzeczach. W latach siedemdziesiątych planowano tu utworzenie parku wypoczynkowego dla 65 tyś. ludzi pracy tzw. Świder -Bis. Plany na papierze tylko zostały i dziś jest szansa obcowania z niemal naturalnym fragmentem Wisły. Koniec ok. 19 na stacji kolejowej Świder. Powrót do Warszawy Wschodniej pociągiem za 5 zł. Długość trasy 30 km., ale teren trudny, droga ziemna, ścieżki piaskiem wiślanym zasypane, zwalone drzewa, komary jak wróble i sześć razy przeprawy w bród przez wodę po kolana. Zapraszamy również początkujących rowerzystów i rodziców z dziećmi do przebycia pierwszego etapu rajdu, na plażę nad Wisłą ok. 5 km. Zapewniamy niezapomniane wrażenia, serwis dziurawych opon, busa ratunkowego do autobusu podmiejskiego w razie awarii, mapy i pamiątkowe koszulki dla uczestników rajdu. Siódme kryterium Wisły jedzie dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego, więc wjazd bezpłatny.


KONCERT NA HERBATNIKU, ZAGRAJĄ OGRODY ALAMUT
Sobota 1 lipca, godz. 22,

Piąty koncert z cyklu Światła Portu Czerniakowskiego.
Na barce Herbatnik zagrają Ogrody Alamut, jedna z ciekawszych formacji muzycznych w Polsce grająca muzykę etniczną z elementami jazzowej improwizacji, swingu i rockowej, gotyckiej energii. Posiada w swoim składzie znakomitych i uznanych muzyków, a przede wszystkim obdarzoną pięknym głosem wokalistkę.

Skład:
Łukasz Wójcicki - bębny, wokal, didjeridoo
Alpago Polat - ney, flety, piszczałki
Joanna Furmańska - wokal
Jakub Borysiak - klarnet
Karol Czajkowski - gitary 6 i 12 strunowe
Wojtek Pulcyn - kontrabas.

Wstęp wolny, projekt Światła Portu Czerniakowskiego jest dofinansowany przez Biuro Teatru i Muzyki Miasta St. Warszawy. W imieniu jeża mieszkającego pod barką stanowczo prosimy wszystkich palaczy o zabranie ze sobą przenośnych popielniczek i absolutne nie pozostawianie petów w trawie. Po koncercie ognisko.

KINOMOST prezentuje:

PIĄTEK, 30 czerwca, godz. 22

1. ABC MOTOCYKLISTY, PRL, cz-b, 1977
Furmanka naprzeciw motocyklisty, nic takiego, po prostu wyprzedził furmankę. No właśnie to było do przewidzenia. W.S.K. wyrusza na szlak...
2. O ZDROWIE KOBIETY CIĘŻARNEJ NA WSI, PRL, cz-b, 1972
Badania czy ciężarna nie jest chora na kiłę i syfilis stanowią podstawowy warunek urodzenia zdrowego dziecka. A przecież jest jeszcze praca przy inwentarzu i rąbanie drewna na opał. Dużą pomocą dla kobiet ciężarnych są nowoczesne urządzenia techniczne, np. pralka Frania. Ostatnio coraz częściej na wsiach można spotkać wodociągi. Jakaż to ulga dla kobiet w 9 miesiącu ciąży przy pojeniu bydła.
3. ORGANIZM CZŁOWIEKA W WALCE Z BAKTERIAMI, PRL, kolor, 1972
Przez spróchniałe zęby, jak przez wrota zarazki atakują organizm. Mikroby maja różne kształty, dwoinki powodują zapalenie płuc, grona zakażenia. Pałeczki wywołują czerwonkę, laseczki okrężnicy mogą uszkodzić mięsień sercowy i wątrobę. W obronie organizmu staje Fagocyt. Fagocyt zbliża się do bakterii, bakterie mogą jednak produkować jady, które uszkadzają Fagocyt. Bakterie mnożą się szybko, z jednej sztuki w ciągu 24 godzin powstaje 280 trylionów nowych bakterii.
4. NIEWINNA, PRL, kolor, 1977
Zaraz sprawdzimy jak to się stało. Ooo, o, o, o, nooo, no, no. No tak!
5. CZY ZAWSZE SZKODNIK? PRL, Kolor, 1964
Pole ziemniaków, właśnie tutaj stonka może rozmnażać się swobodnie. Stonka je, mnoży się i tyje, a oto rezultaty.

NIEDZIELA, 2 lipca, godz. 22

1. PIERWSZE W ŻYCIU KROKI, Rumunia, kolor, 1983
Bywają takie sytuacje, że głodne niedźwiedzie dobierają się do siedzib ludzkich, a kaczątko uznaje za matkę kota, mijając obojętnie kaczkę, z której jajka się wylęgło. Strzeż dziecko przed kanapką z dżemem.
2. KLUB AA, PRL, kolor, 1988
Od poniedziałku nie chodzi do roboty wcale, a jak pójdzie to nigdy do domu trzeźwy nie wróci. Ja wiem, o jaki zakład chodzi, tam alkoholikiem jest kierownik kadr. 40 % załogi pije nałogowo. Restauracja Centralna u szczytu mocy przerobowej.
3. BIOPRĄDY, ZSRR, cz-b, 1974
Jak tam biomanipulator? W porządku, wyłączyłem! Moskiewski instytut biomechaniki o krok od stworzenia Predatora.
4. JESZCZE NIE DOROŚLI, PRL, Kolor, 1988
Nie zgadzają się ze światem, a jeszcze bardziej z tym wewnętrznym w sobie samym. Zasłuchani w niespokojny trzepot własnego serca dziwią się że maja serce. Czynniki nerwicowe w rozwoju dzieci i młodzieży.
5. MIASTO PRACUJE, PRL, cz-b, 1972

dodał/a: Piotr Kotkowski
Ludzie Fundacji | Wydawca | Informacje prasowe | Ochrona prywatności | Reklama | |
© 2002 Fundacja Promocji m. st. Warszawy Hosted by jHosting.pl - Java Hosting