| 2006-06-23, 11:40 Wianek na 102 - pływające lampiony w Porcie Czerniakowskim |
Z piątku na sobotę, Wianek na 102 - pływające lampiony w Porcie Czerniakowskim i całonocny koncert na barce Herbatnik.
Jedna taka noc w roku, piątek z 23 na 24 czerwca, świętojańska, kupalna, najkrótsza i najgorętsza. Ledwie w piątek słońce koronę swą za horyzont schowa, o 22 projekcja filmowa pod Mostem Łazienkowskim się zacznie. A gdy film się skończy, w kanale portowym zapłoną pływające lampiony.
Wąż świateł holowany przez łódź Stwora popłynie ku pochylni Warszawskiej Stoczni Rzecznej, gdzie barka Herbatnik cumuje. Na pokładzie Herbatnika, o godz.23, Goście Z Nizin koncert rozpoczną tradycją inspirowany prastarą. Brzegi Portu niezliczona ilość świec okrąży, wianek największy na Wiśle tworząc.
Wąż 102 pływających lampionów mrok 102 letniego Portu Czerniakowskiego rozświetli, o północy na samym środku basenu zimowiska statków w spiralę magiczną tworząc. O 1. w nocy Signal to Nois Ratio wachtę na Herbatniku przejmie brzmieniem muzyki niezwykłej z wrażeń zrodzonej chwili.
Ognisko nad wodą tradycyjnie, do świtu pląsać będziemy, pożerając lody bambino i banany z cynamonem i miodem, z wierzb nad wodą zrywane, a każda panna wianek puścić może.
Zapraszamy z karimatami i upraszamy w imieniu stworów wodnych i roślin o zabieranie pustych opakowań do domów, a osoby palące o zaopatrzenie się w przenośne popielniczki.
Projekt jest realizowany dzięki wsparciu wydziału Kultury dla Dzielnicy Śródmieście Miasta Stołecznego Warszawy, za które serdecznie dziękujemy.
GOŚCIE Z NIZIN - warszawski zespół folkowy grający muzykę inspirowaną ludową muzyką Słowian istnieje od 7 lat. Główne inspiracje to ukraińskie, białoruskie i polskie pieśni obrzędowe i liryczne poznawane z nagrań, zapisów nutowych lub bezpośrednich kontaktów z wiejskimi śpiewakami. Zespół koncertował w Polsce i w Niemczech. Kilkakrotnie zdobywał nagrody na festiwalach piosenki białoruskiej w Białymstoku. Podstawą własnych kompozycji i aranżacji jest wielogłosowy śpiew tzw. biały (Ewa Wróbel, Emilia Frąckiewicz, Joanna Zbiegień) z towarzyszeniem akordeonu (Radosław Toporowski), altówki lub skrzypiec (Miriam Walewska), klarnetu (Szymon Kaca) i bębnów. Dorobkiem fonograficznym grupy jest płyta "Gościniec". Gościnnie wystąpią z nami (w Warszawie) Kaja Maćko - głos i Piotrek Czarniecki (bębny). www. goscieznizin.prv.pl
Zespół SIGNAL TO NOISE RATIO stawia sobie za zadanie granie muzyki nieskrępowanej, której podstawą jest improwizacja i poszukiwanie nowych muzycznych wrażeń. Nasza twórczość nie ma na celu odnalezienia się w żadnym istniejącym nurcie - jest projekcją osobowości muzyków. Signal to Noise Ratio tworzą: Marysia Białota - instrumenty klawiszowe, Przemek Piłaciński - gitara, Izaak - perkusja, Gościnnie: Marta Czyż - śpiew, Natalia Uziębło - flet poprzeczny, Tomek Żur - gitara basowa http://snr.rockmetal.pl
www.jawisla.pl
dodał/a: Piotr Kotkowski
|