www.warszawa.plLogin | Usenet | Klub | Linki
Tematy: AdministracjaHistoriaLudzieSpołecznośćGeografiaArchitekturaRozrywkaRozwójPrzyrodaTurystykaGastronomiaMediaEdukacjaKomunikacjaBezpieczeństwoSportUsługiKulturaProblemyPraca
Extra: MapaPanorama ▪ Wydawnictwa ▪ UE ▪ Galeria
reklama
Warszawa
 
2006-06-16, 11:19
Koncert Stilo na Herbatniku + Kinomost nad Wisłą
Sobota 17 czerwca g. 22, Port Czerniakowski, pochylnia Warszawskiej Stoczni Rzecznej, Barka Herbatnik. Stilo gra post-etno, będące fuzją jazzu, rocka, inspiracji etnicznych oraz muzyki kameralnej. W roku 2002 STILO wywalczyło I nagrodę na prestiżowym festiwalu etno Nowa Tradycja, zorganizowanym przez Polskie Radio. Dwa lata później płyta "Idą czasy" zdobyła II miejsce w plebiscycie Polskiego Radia na Folkowy Fonogram Roku.

Skład:
Wojtek Stasiak - gitara
Jarosław Cieślak- perkusja
Janusz Żukowski - saksofony, flet
Tomek Żur - gitara basowa

Wstęp wolny, po koncercie ognisko, należy zabrać karimatę i przyniesione ze sobą opakowania do domów. Koncert jest częścią projektu ŚWIATŁA PORTU CZERNIAKOWSKIEGO wiec światełka na stoczni mrugać będą.


REJSY ŁODZIĄ STWORA
PO PORCIE CZERNIAKOWSKIM

Niedziela 18 czerwca g, 11-18
Zwiedzanie z wody Portu Czerniakowskiego. Jeśli nie będzie padać. Rejs zaczynamy z plaży na Solcu niedaleko pomnika Sapera, przy bramie przeciwpowodziowej. Drewniana łódź pychowa Stwora zbudowana ze stu letniej sosny zabiera 10 osób na 1,5 h rejs w głąb historii rzecznego miasta Warszawy. Spotkania z rybitwami i wydrą możliwe. Rezerwacja tel. 502 276 612, Przemek Pasek. Wycieczki bezpłatne.


KINOMOST :

Piątek 16 czerwca g. 22

1. DZIEŃ DZIECKA, PRL, cz-b, 1980
Łukasz wstajemy do szkoły! Nie mogę. Prędziutko, predziutko! Czy ci co na ciebie głosowali to wstawali i podnosili rękę? Wiesz w partii się troszeczkę na innej zasadzie głosowania odbywają. Ciężkie dzieciństwo bliźniaków.
2. KANTATA NA 270 MLN SERC I MILIARD MASZYN, PRL, kolor, 1978
ZSRR, rok 1977,110 mld KW energii elektrycznej, 2.289 mln traktorów, 100 mln pasażerów Aeroflotu, 13 mln widzów w 157 tyś kin. Wzrost produkcji 225 razy. PROGRESS, KOMUNIZM, KPZR, PRAWDA (?)
3. PIELĘGNACJA NÓG, PRL, kolor, 1980
Z cyklu Pollena radzi. To one przez cały dzień dźwigają ciężar naszego ciała narażony na niewygodne obuwie. Szczoteczka nie tylko usuwa bród, ale również pobudza krążenie. Kilka prostych ćwiczeń można wykonać też w łużku.
4. ROZKŁAD POŻYCIA, PRL, cz-b, 1980
Kiedyś bardzo go kochałam, to było niezwykle piękne. Pretensje ma jak każda kobieta, ale jak mnie nie sprowokuje to się w ogóle nie odzywam. Żona nigdy nie pozwalała mi na aktywne uczestniczenie w partyjnych pracach społecznych. Ona się w ogóle nie potrafi zachować w najprostszych sytuacjach towarzyskich. Wielokrotnie, kiedy wracałem do domu zastawałem tam mężczyzn z całym bagażem. Dlatego chciałbym poprosić o ustalenie ojcostwa. Kapcie, ekspresik, telewizor, ja tak nie umiem.

5. GNIAZDO WIKŁACZA, PRL, kolor, 1977
Ogród zoologiczny to otwarta księga przyrody dostępna dla każdego. Można tu dojrzeć wiele ciekawych spraw, np. ptasie gniazda. Odwieczne misterium przyrody: narodziny i wychowanie nowego pokolenia.



Niedziela 18 czerwca g. 22

1. ŚWIERZB, PRL, kolor, 1970
Świerzb w Polsce po wojnie został całkowicie wytępiony, od pewnego czasu jednak zaczynają pojawiać się ogniska choroby. Czy Pan się drapie? Kiedy pani dostrzegła te zmiany na brzuszku? A strupy? Pęcherzyki, wypełnione ropna mazią, to jaja, larwy i kał świerzbowca.
2. BEZPIECZNA SZYBKOŚĆ, PRL, cz-b, 1978
Na jezdni pracują ludzie, znak jest dla ciebie, to ty musisz myśleć o bezpieczeństwie drogowców. Milicja radzi radar jest obiektywny, werdykt będzie surowy. Jeśli nawet sąd cię uniewinni, oskarży cię twoje sumienie. Na jezdnie może wybiec dziecko.
3. GUZIKARKA, PRL, cz-b, 1963
Guziki, guziczki, mała rzecz a wiele kłopotu. Rozwartość szczęk chwytacza reguluje się przy pomocy radełkowej nakrętki i odpowiednie ustawienie zderzaka. Guzik czterodziurkowy przyszywa się szesnastoma ściegami. Dwa ostatnie ukłucia igły trafiają zawsze w te sama dziurkę, żeby mocno zakończyć ścieg.
4. Z ŻYCIORYSU MJR. RYSZARDA, PRL, cz-b, 1973
Urodził się 18 listopada 1915 roku. Podobny był do ojca, czesał się na bok. Gdy w Adrii wznosili toasty domagając się wyższych stanowisk, on odpowiadał granatowym na razy zadawane pałkami. We wojnę Bolka w domu prawie nie było, Bolka, bo taki był jego pierwszy pseudonim. Nie starczało czasu, organizował ludzi i pierwszym grupom bojowym przekazywał niewielkie jeszcze doświadczenie i wiarę w zwycięstwo. Zabijać na zimno nie nauczył się do końca. Ostatnią rzeczą, którą zobaczył była bomba przebijająca strop kamienicy.
5. O POWSTAWANIU GATUNKÓW, PRL, cz-b, 1978
Mamut, nosorożec włochaty i niedźwiedź jaskiniowy byli mieszkańcami naszego kraju. W trudnych warunkach zaostrzonej konkurencji nie dali rady z muchą owocową. Jakże to jest zdumiewające, myślał Karol Darwin.

dodał/a: Piotr Kotkowski
Ludzie Fundacji | Wydawca | Informacje prasowe | Ochrona prywatności | Reklama | |
© 2002 Fundacja Promocji m. st. Warszawy Hosted by jHosting.pl - Java Hosting