www.warszawa.plLogin | Usenet | Klub | Linki
Tematy: AdministracjaHistoriaLudzieSpołecznośćGeografiaArchitekturaRozrywkaRozwójPrzyrodaTurystykaGastronomiaMediaEdukacjaKomunikacjaBezpieczeństwoSportUsługiKulturaProblemyPraca
Extra: MapaPanorama ▪ Wydawnictwa ▪ UE ▪ Galeria
reklama
Warszawa
 
2006-04-30, 08:37
Schron Kafki w Teatrze Niemożliwym
Przed kilkoma tygodniami odbyła się premiera prasowa spektaklu UNII TEATR NIEMOŻLIWY Pt. „SCHRON czyli rondo alla Kafka” w reż. Doroty Anny Dąbek i Wojciecha Olejnika do scenografii Piotra Dumały.

Po chwili przerwy zaczynamy grać ów spektakl w Starej ProchOFFni..

UNIA TEATR NIEMOZLIWY
serdecznie zaprasza na spektakl na motywach opowiadań

FRANZA KAFKI „S CH R O N” czyli rondo alla Kafka

SCENARIUSZ I REŻYSERIA :
Dorota Anna Dabek i Wojciech Olejnik

SCENOGRAFIA: Piotr Dumała
MUZYKA: Bogdan Szczepanski

WYSTEPUJĄ:
Zofia Blandyna Borucinska, Andrzej Kwiatkowski, Wojciech Olejnik, Grzegorz Małkowski

MIEJSCE:
GALERIA STARA PROCHOFFNIA, ul. Boleść 2, Warszawa – Stare Miasto

CZAS: 5, 6 i 7 maja 2006 (piątek, sobota i niedziela),
godz. 19:15

Bilety: 35 – 30 zł

Rezerwacje pod nr telefonów:
Teatr: 22 635 89 64
Zespół: 0501 24 87 65

NA WIDOWNIĘ WCHODZI JEDYNIE 35 OSÓB –

kilka słów o spektaklu…

Schron to plastyczno-muzyczna opowieść o wyobcowaniu, o zewnętrzu przenikającym wewnętrze. Bohater trwa we własnoręcznie skonstruowanym SCHRONIE, twierdzy mającej zapewnić bezpieczeństwo w momencie zagrożenia. Tak też skonstruowana jest scenografia autorstwa Piotra Dumały – widz otoczony jest „schronowym światem” , dekoracja jest dookolna, w trakcie przedstawienia nie możemy opuścić kafkowskiego świata – zanurzeni w cieniu, świetle, głosie i kolorze.
Spektakl porusza kwestię strachu przed światem zewnętrznym i potrzebę obrony, izolacji, a z drugiej strony uzmysławia widzowi, że największe niebezpieczeństwo czai się w nas samych. Jest rozważaniem o świadomości, granicy bycia zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz, tu i tam, jednoczesnego obserwowania wejścia do schronu i przebywania w nim.

Reżyser spektaklu Wojciech Olejnik:
Głównym „budulcem myślowo – tekstowym” przedstawienia jest jedno z ostatnich – niedokończone opowiadanie Kafki pt. „Schron” (tłumaczone także jako „Jama”). Autorzy scenariusza zaczerpnęli z niego jednak tylko pewna idee przewodnia i ledwie kilka zdań. Posłużyło zatem jako pretekst do wejrzenia w pełen rozterek i leków świat Franza K. Nie znaczy to wszelako, ze powstało przedstawienie o Kafce; nie portretuje bowiem Kafki i odchodzi od jego głównej obsesji – literatury. Słowo usiłuje zastąpić autonomiczna wizja plastyczno-muzyczna, posługując się przy tym kruchością papieru, gra cieniem, światłem i dźwiękiem, ograniczeniem przestrzeni widza. Balansuje na pograniczu eksperymentu teatralnego.

„Zbudowałem ten schron i rezultat jest chyba doskonały” – to marzenie każdego twórcy. Czy osiągnęliśmy cel – osądźcie Państwo sami….


Zośka B. Borucińska
dyrektor d/s organizacyjnych
UNIA TEATR NIEMOŻLIWY
www.uniateatrniemozliwy.art.pl
tel. +48 501 24 87 65
e-mail: borucinska@go2.pl
dodał/a: Michał Pawlik
źródło: Informacje organizatora
Ludzie Fundacji | Wydawca | Informacje prasowe | Ochrona prywatności | Reklama | |
© 2002 Fundacja Promocji m. st. Warszawy Hosted by jHosting.pl - Java Hosting