| 2006-04-19, 12:32 Studenckie Targi Organizacji Pozarządowych |
W dniach 22-23 kwietnia w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie odbęda się Studenckie Targi Organizacji Pozarządowych 2006 organizowane przez AIESEC Komitet Lokalny Uniwersytet przy współpracy z Urzędem m. st. Warszawy.
To projekt wszechstronny – ponad 20 organizacji, oferty praktyk, prelekcje dla studentów i szkolenia dla przedstawicieli III sektora. Studenckich Targach Organizacji pozarządowych wezmą w nich zarówno organizacje zajmujące się zwalczaniem problemów społecznych, pomocą humanitarną jak również upowszechnianiem postaw obywatelskich, tradycji i kultury. Do udziału zostały zaproszone m. in. Amnesty International, Polska Akcja Humanitarna, Habitat for Humanity, Monar, Centrum Wolontariatu, Polska Fundacja im. Roberta Schumana, Fundacja „Centrum Europy” i wiele innych.
Wydarzenie to promuje przedsiębiorczość społeczną, mądre i efektywne inicjatywy pozarządowe, ideę filantropii, jest narzędziem budowania społeczeństwa obywatelskiego społeczeństwa aktywnych, świadomych jednostek. Projekt skierowany jest przede wszystkim do młodych, przedsiębiorczych ludzi pragnących zdobywać nowe umiejętności i doświadczenie w pracy w III sektorze. Będą oni mieli bowiem jedyna w swoim rodzaju okazję zapoznania się z ofertami praktyk i współpracy, przygotowanymi przez poszczególne organizacje. W bezpośredniej rozmowie zainteresowani będą mogli zasięgnąć szerszej informacji i nawiązać pierwszy kontakt. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do udziału w prowadzonych przez przedstawicieli poszczególnych organizacji prelekcjach dotyczących działalności III sektora. „Wzory zatrudnienia w organizacjach pozarządowych”, „Wolontariat w Polskiej Akcji Humanitarnej”, „Rola edukacji w walce o prawa człowieka” to tylko niektóre z propozycji. Równolegle odbywać się będą szkolenia dla przedstawicieli organizacji pozarządowych, prowadzone przez specjalistów z dziedziny. Przybliżone zostaną m. in. zagadnienia z zakresu regulacji prawnych wolontariatu w Polsce, strategii promocji organizacji społecznych, wolontariatu biznesu. Jest to jednocześnie jedyna w swoim rodzaju okazja dla przedstawicieli III sektora do integracji, wymiany pomysłów, doskonalenia wewnętrznej komunikacji, kreowania swojego wizerunku jako otwartych organizacji o dużych perspektywach.
Tematy, harmonogram prelekcji i szkoleń oraz zapisy on-line dostępne są na stronie www.stop.waw.pl
|