| 2005-12-18, 09:00 Noche buena - kolędy i pastorałki świata w ODT |
| ANYA Internet + własne zaangażowanie |
18-go grudnia Ośrodek Działań Twórczych, ul. 1-go Sierpnia 36a zaprasza o 18:00 na koncert z cyklu "W gorącym słońcu Iberii". Tym razem, z okazji zbliżających się świąt będzie to koncert kolęd i pastorałek świata w wykonaniu Anny Jagielskiej z zespołem ANYA.
Wstęp wolny
Anna Jagielska - pieśniarka i gitarzystka. Wykonuje muzykę z różnych epok i w wielu stylach, posługując się różnorodnymi technikami wokalnymi. Jej poszukiwania twórcze były do tej pory związane głównie z muzyką dawną (od średniowiecza do baroku) oraz tradycyjną i ludową (zwłaszcza z terenów Hiszpanii). Nie stroni jednak od innych gatunków: pieśni klasycznych czy romantycznych, jak również piosenek z kręgu muzyki rozrywkowej: m.in. brazylijskiej bossanovy a także tzw. poezji śpiewanej i piosenki autorskiej.
Największy wpływ na rozwój jej techniki wokalnej miała praca z wybitną wokalistką Dorotą Wasilewską oraz ze słynną śpiewaczką Jadwigą Dzik. W dziedzinie muzyki dawnej jej mistrzyniami były takie artystki jak: Montserrat Figueras (Hiszpania) oraz Evelyn Tubb i Vivien Ellis (Anglia). Swoje umiejętności w dziedzinie gry na gitarze doskonaliła na międzynarodowych kursach mistrzowskich m.in.: z Davidem Russelem i Roberto Ausselem oraz z Jorge Cardoso i Havierem Hinojosa (Francja). Zajmuje się też tańcem: od tańca dawnego, tańca flamenco i arabskiego do tańców latynoamerykańskich w tym m. in. tanga argentyńskiego.
Zespół ANYA powstał w 2002 roku z inicjatywy śpiewaczki Anny Jagielskiej oraz Jerzego Cembrzyńskiego, kontrabasisty orkiestry symfonicznej Filharmonii Narodowej. Zespół ma w swoim repertuarze muzykę polską, hiszpańską, sefardyjską i latynoamerykańską oraz pieśni dawne i ludowe innych krajów, wykonywane na współczesnych instrumentach i we współczesnych aranżacjach. Taki repertuar jest wynikiem poszukiwań twórczych Anny Jagielskiej, od lat zajmującej się muzyką dawną oraz ludową i Jerzego Cembrzyńskiego, którego muzyka i opracowania przybliżają współczesnemu słuchaczowi piękne, mało znane utwory.
źródło: Internet + własne zaangażowanie
|