| 2005-11-13, 21:50 Konkurs Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga |
W związku z planowaną na 26 listopada 2005 uroczystością wręczenia nagród i wyróżnień Międzynarodowego Komitetu Fair Play (CIFP) Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga wspólnie z Towarzystwem Olimpijczyków Polskich ogłasza konkurs na projekty:
- imprezy integracyjnej, w której rywalizować będą zespoły młodzieży zdrowej wspólnie z niepełnosprawnymi koleżankami i kolegami; - projektu graficznego plakatów promujących ideę czystej gry.
Ideą przyświecającą temu przedsięwzięciu jest promocja postaw fair play – czystej gry, tolerancji i szlachetności we współzawodnictwie, które naszym zadaniem powinny szczególnie wyraziście wystąpić w drużynach, gdzie równe prawa i obowiązki spoczywać będą na zawodnikach o skrajnie różnych możliwościach ruchowych czy percepcyjnych.
W konkursie udział wziąć mogą osoby do 18-tego roku życia, samodzielnie lub w zespołach (kryterium wiekowe nie dotyczy osób niepełnosprawnych, których uczestnictwo jest mile widziane). Projekt musi zawierać szczegółowy opis imprezy, w tym definicję miejsca, proponowany czas trwania, wyszczególnione i precyzyjnie przedstawione zasady rywalizacji drużyn i zawodników oraz nagradzania zwycięzców, łącznie ze wskazaniem źródeł jej finansowania, działań promocyjnych, sposobów pozyskania brakujących uczestników jak również pomysły na przekształcenie jednorazowego wydarzenia w imprezę cykliczną.
Skala proponowanych projektów jest dowolna. Mogą one obejmować pojedyncze szkoły, kluby sportowe, gminy, powiaty, województwa, aż do poziomu ogólnopolskiego czy wręcz międzynarodowego. Podstawowym warunkiem dopuszczającym materiał do oceny jest integracyjny charakter proponowanych imprez, czyli równoczesne uczestnictwo na tych samych prawach osób pełno i niepełnosprawnych. Premiowane będą kreatywność, realność w zakresie potencjalnej realizacji oraz forma prezentacji (mile widziane są rysunki, schematy, zdjęcia itp.).
Osobnej ocenie poddane zostaną projekty graficzne plakatów promujących ideę czystej gry – fair play. Technika wykonania plakatu jest dowolna. Maksymalny rozmiar pracy musi być nie większy niż „B1”
Oceny prac dokona komitet jurorów złożony z wybitnych przedstawicieli sportu, nauki i kultury. Nagrodzone prace zaprezentowane zostaną we foyer Teatru Wielkiego 26 listopada podczas uroczystego spotkania nagrodzonych przez Międzynarodowy Komitet Fair Play sportowców z młodzieżą. Autorzy najlepszych projektów otrzymają cenne nagrody. Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby zwycięski projekt imprezy integracyjnej został zrealizowany w praktyce a najwyżej oceniony plakat stał się jej symbolem. Powodzenie pierwszej edycji konkursu PLAY FAIR – GRAJ CZYSTO zdecyduje o możliwości jego kontynuacji zarówno w Polsce jak i za granicą.
Prace należy nadsyłać najpóźniej do dnia 20 listopada na adres: Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga, ul. Pańska 97, 00-834 Warszawa.
W związku z powyższym zwracamy się do Pana/Pani o osobiste wsparcie naszego przedsięwzięcia jak również o pomoc Pani/Pana firmy w niezwykle ważnym dla powodzenia projektu procesie jego promocji. Sprawą niezwykłej wagi jest bowiem możliwość poinformowania jak najszerszych rzeszy potencjalnych uczestników konkursu o jego zasadach. Jedynie powszechny w nim udział może być gwarancją osiągnięcia celu organizatorów, jakim jest promocja idei fair play – czystej gry wśród dzieci i młodzieży.
Odpowiedzi na potencjalne pytania uczestników udzielą pracownicy Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga: pan Marcin Machała, nr tel.: 022 652 17 47 wew. 149, kom.: 0501 205 801, email: mmachala@bractwogutenberga.pl , fax: 022 654 23 75.
Z poważaniem
Jacek Kuśmierczyk Kanclerz Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga
dodał/a: Piotr Kotkowski źródło: Informacje organizatora
|