www.warszawa.plLogin | Usenet | Klub | Linki
Tematy: AdministracjaHistoriaLudzieSpołecznośćGeografiaArchitekturaRozrywkaRozwójPrzyrodaTurystykaGastronomiaMediaEdukacjaKomunikacjaBezpieczeństwoSportUsługiKulturaProblemyPraca
Extra: MapaPanorama ▪ Wydawnictwa ▪ UE ▪ Galeria
reklama
Warszawa
 
2005-08-13, 09:00
Koncerty muzyki klasycznej w Lapidarium
Scena Letnia w Lapidarium to coroczny cieszący się dużą popularnością cykl koncertów plenerowych, odbywających się w samym centrum warszawskiej Starówki przy ul. Nowomiejskiej 6/8. Lapidarium to piękny dziedziniec Muzeum Historycznego Miasta Stołecznego Warszawy.

14. sierpnia o godz. 14.00 wystąpi duet akordeonowy w składzie:
Hubert Giziewski
Paweł Sulej

Hubert Giziewski
-------------------
rozpoczął naukę gry na akordeonie w wieku 7 lat w Państwowej Podstawowej Szkole Muzycznej im. Grażyny Bacewicz w Warszawie, kontynuował naukę w państwowym Liceum Muzycznym im. Zenona Brzewskiego w Warszawie, a obecnie jest studentem IV roku Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie prof. Jerzego Jurka. Jest laureatem nagród i wyróżnień na wielu ogólnopolskich konkursach m.in.: w Stalowej Woli (1993, I nagroda), Chełmie (1995 – II nagroda, 1999 – III nagroda, 2001 – II nagroda), Przemyślu (1996,1999,2001- wyróżnienia), Mławie (2000 – wyróżnienie, 2005 – II nagroda) i Sanoku (2000 – wyróżnienie). Jest tez półfinalistą Międzynarodowych Konkursów Akordeonowych w Klingenthal (Niemcy)- maj 2003 oraz w Castelfidardo (Włochy) - październik 2003. Wielokrotnie uczestniczył w Międzynarodowych Mistrzowskich Kursach Interpretacji Muzycznej w Miętnem, pracując z największymi autorytetami w tej dziedzinie sztuki, z takimi artystami jak: Włodzimierz Lech Puchnowski, Bogdan Dowlasz, Jerzy Kaszuba, Klaudiusz Baran, Mikołaj Sevriukow, Alfred Melichar, Fridrich Lips, Mika Vayrynen, Yuri Shishkin. Występował m. in.: w Studiu Koncertowym S1 Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Pałacu Branickich, Bibliotece Narodowej, Hochschule für Musik und Theater w Hanowerze. Trzykrotnie już występował wspólnie z gitarzystą Francisem Goya w Sali Kongresowej w Warszawie, Filharmonii Opolskiej oraz Teatrze Muzycznym w Poznaniu. W maju 2004 roku odbył tournee po Japonii wraz z Alfred Hause Tango Orchester, występując w tak prestiżowych salach koncertowych jak: Suntory Hall i Orchard Hall w Tokio, Sapporo Concert Hall, Yokohama Minato Mairai Hall, Fukuoka Symphony Hall. W październiku 2004 wystąpił z pięcioma solowymi recitalami w Singapurze.
Koncertuje na włoskim instrumencie „Pigini Super Bajan Sirius”.

Paweł Sulej
-------------
jest absolwentem Szkoły Muzycznej I stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Łukowie (1996) i Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach (2001) w klasie akordeonu mgr Stanisława Piotrowskiego. Obecnie jest studentem IV roku Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale instrumentalnym w klasie akordeonu prof. Jerzego Jurka. Do jego osiągnięć należą: I miejsce w V Regionalnym Przeglądzie Akordeonowym „Chełm ’95”, II miejsce Akordeonowych Ogólnopolskich Spotkaniach Akordeonowych Sanok’95, III miejsce w II Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych Sanok ’96, I miejsce w VI Regionalnym Przeglądzie Akordeonowym „Chełm ’96”, II miejsce w VII Regionalnym Przeglądzie Akordeonowym „Chełm ’97”, II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym Chełm ’97, I miejsce w IX Regionalnym Przeglądzie Akordeonowym „Chełm ’99”, IImiejsce na Mławskim Festiwalu Akordeonowym 2005. Ponadto był uczestnikiem Międzynarodowych Kursów Interpretacji Muzycznej w Miętnem w latach 1995 – 2003, Przemyskich Festiwali Muzyki Akordeonowej w roku 1997 i 1998, III Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych Sanok ’98. Był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki w roku 1997, Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 1997/1998, Wojewody Siedleckiego w roku 1998. Koncertuje na włoskim instrumencie marki „Borsini”.

Program:

Vaclav Trojan – Tarantella
Aram Chaczaturian – Walc z „Maskarady”
George Enescu – Rapsodia rumuńska op.11 nr 1
Otto Eckermann – Petite Boutique
Andre Verchuren – Style Musette
John Colombo – Rivalite
Victorio Monti – Czardasz
Astor Piazzolla – Oblivion
Sandro Piana – Milonga del 900
Fransisco Canaro – La Milonga De Buenos Aires
Rafael Tuegols - El Zorro Gris
Rafael Firpo – El Amanecer
Anton Bard – Gallo Ciego
Anatolij Szałajew – „Zima”
Aram Chaczaturian – Taniec z szablami
Astor Piazzolla – Libertango


dodał/a: Piotr Kotkowski
źródło: Lapidarium
Ludzie Fundacji | Wydawca | Informacje prasowe | Ochrona prywatności | Reklama | |
© 2002 Fundacja Promocji m. st. Warszawy Hosted by jHosting.pl - Java Hosting