| 2005-07-06, 14:49 Konstruowanie miasta. Pomysły na Warszawę jutra |
Instytut Stefana Starzyńskiego oddział Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza na cykl debat "Konstruowanie miasta. Pomysły na Warszawę jutra" w ramach wystawy "Warszawa przyszłości" (pawilon przed wejściem głównym Pałacu Kultury i Nauki, sala kinowa) w każdy czwartek o godz. 18.
Warszawa stoi u progu dynamicznego skoku w przyszłość. Zmiany, których już jesteśmy świadkami, nie polegają tylko na wznoszeniu nowych budynków, arterii komunikacyjnych, mostów. Zmienia się także stosunek do samego miasta - coraz częściej padają pytania o jakość przestrzeni publicznej, o tożsamość miasta, o sposoby na rozbudzanie więzi łączących warszawiaków. Metropolia to coś więcej niż tylko duże miasto, niz infrastruktura i inwestycje. To także dynamizm, wyjątkowy i rozpoznawalny na pierwszy rzut oka klimat, to ludzie, którzy kochają i znają swoje miasto. Warszawa ma dzisiaj szansę na zdobycie takiej pozycji w zjednoczonej Europie. Dlatego potrzebne są spotkania ludzi, którzy tak właśnie myślą o naszym mieście - architektów, urbanistów, urzędników oraz warszawiaków żyjących w nim na co dzień.
7 lipca Centrum - miejsce spotkań czy punkt przesiadkowy? Projekt "Pasaż Wiecha" jako próba odzyskania śrómieścia; dyskutują Michał Borowski, Andrzej Bulanda, Dariusz Gawin, Jarosław Kaniewski, Huber Trammer.
14 lipca Warszawa przyjazna pieszym. Nowe Krakowskie Przedmieście - miejsce spotkań warszawiaków i turystyczna wizytówka miasta.
21 lipca Warszawskie drapacze chmur - anomalia czy atutu naszego miasta?
28 lipca Dwa Muzea - wspólna historia Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Historii Żydów Polskich - historyczne korzenie miasta w dwóch projektach na miarę XXI wieku.
4 sierpnia Stołeczne klimaty - jaka tożasmość Warszawy? Młode pokolenie artystów, reżyserów i perfomerów o Warszawie.
Z wyrazami szacunku Jan Ołdakowski dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego
Współorganizator Urząd Miasta Stołecznego Warszawy
Patron Medialny Architektura dodał/a: Piotr Kotkowski
|