| 2005-03-07, 09:00 Mortal Kombajn w wykonaniu Teatru Office Box |
| |
Studio Teatr Off jest regularną warszawską sceną repertuarową, prezentującą grupy i spektakle niezależne. Scena istnieje od kwietnia 2003 roku i od tego czasu gościła wiele grup offowych i młodych profesjonalistów (aktorów, reżyserów teatralnych), liczne znane i mniej znane teatry i grupy offowe nie tylko z Warszawy i Mazowsza, ale i z całej Polski – wśród nich między innymi lubiane i nagradzane wielokrotnie na festiwalach teatralnych Teatr Konsekwentny, Teatr Mżonca i Teatr Office Box. Repertuar Studia to kilka do kilkunastu spektakli w miesiącu. Od niedawna spektakle są grane w konkretnym – wyznaczonym dniu tygodnia. Od lutego 2005 roku takim dniem jest czwartek. W ramach tego miesięcznego repertuaru zaistniała Scena Debiutów Reżyserskich – projekt artystyczny, promujący młodych absolwentów szkół reżyserskich, którzy z różnych powodów nie mogą lub nie chcą pojawić się na scenach instytucjonalnych teatrów.
Zapraszamy na Spektakl Mortal Kombajn w reżyserii Jerzego Lacha, wg dramatu Pawła Sali. Odbędą się dwie prezentacje 10 i 17 marca. Obsada: Emilka – Elżbieta Komorowska, Ojciec Szczur – Karol Stępkowski, Pako – Adam Szyszkowski, Lala – Marcin Chochlew, Yoman – Tomasz Mandes, Kicior – Marcin Dąbrowski.
Mortal kombajn wg dramatu Pawła Sali to sztuka o rzeczywistości zarażonej złem. Akcja rozgrywa się w Polsce, tej biednej, gdzie ludzie żyją w nędzy, bez pracy, bez nadziei na lepsze życie; skazani na zło. Taka jest rodzina, ukazana przez Pawła Salę. Pako – szef gangu Mortal Kombajn, Lala - jego brat, który chce dorównać bratu, Emilka - chora na cyklofrenię, w siódmym miesiącu ciąży, Ojciec, który stracił nogi w kopalni i topi swój los w alkoholu. Matka, która opuściła męża i rodzinę w poszukiwaniu pracy, znajdując ją w agencji towarzyskiej. W tej rzeczywistości wszyscy są przegrani i ta świadomość budzi agresję. Jednak w tym realistycznym świecie jest też miejsce dla tęsknot, marzeń i miłości. W spektaklu Mortal Kombajn każda postać dojrzewa do swojej tragedii i do swojej nadziei. Rodzina postrzegana przez Świat zewnętrzny jako rodzina patologiczna, w swoim świecie jest pełna naturalnych, ludzkich uczuć. Ten bolesny kontrast jest oskarżeniem Świata, w którym muszą żyć bohaterowie dramatu.
Studio Teatr Off, MCKiS Elektoralna 12 Odbędą się dwie prezentacje 10 i 17 marca Wstęp - 15 zł bilet normalny, 10 zł bilet ulgowy.
|