www.warszawa.plLogin | Usenet | Klub | Linki
Tematy: AdministracjaHistoriaLudzieSpołecznośćGeografiaArchitekturaRozrywkaRozwójPrzyrodaTurystykaGastronomiaMediaEdukacjaKomunikacjaBezpieczeństwoSportUsługiKulturaProblemyPraca
Extra: MapaPanorama ▪ Wydawnictwa ▪ UE ▪ Galeria
reklama
Warszawa
 
2005-03-22, 09:00
Głuchoniemoc w MCKiS
Głuchoniemoc (Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki)
Przedstawienie monodramu Głuchoniemoc w reżyseri Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej. Występuje Zuzanna Fijewska.
Odbędą się dwie prezentacje 24 i 31 marca.

Siostry - Zuzannę Fijewską (ur.1984) i Natalię Fijewską-Zdanowską (ur. 1981) łączy teatralna pasja.

Zuzanna interesuje się teatrem przede wszystkim od strony aktorskiej. Od lat działa w teatralnym nurcie offowym. Jest wielokrotną laureatka nagród aktorskich na festiwalach teatralnych, zarówno wojewódzkich, jak i ogólnopolskich. Na co dzień studiuje filozofię na UW, oraz prowadzi własny teatr przy 2 Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie.

Natalię interesuje reżyseria i pisanie. Pracuje jako dziennikarz i krytyk teatralny. Prowadzi kilka zespołów teatralnych, od trzech lat jest organizatorem i szefem artystycznym Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Niesfornych "Galimatias". Jest asystentką reżysera w Laboratorium Dramatu przy Teatrze Narodowym. W 2001r. wydala debiutancki tom wierszy "Na kawę do nieba" w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie. Pisze również dramaty. Studiuje filozofię na UW.

"Głuchoniemoc" jest spektaklem autorskim, w którym młody wiek zarówno autorki, jaki i odtwórczyni głównej roli ma szczególnie istotne znaczenie. To opowiedziana prosto i bez "aktorskiego patosu" historia o szesnastoletniej dziewczynie – "A. z Grodziska", która zaszła w ciążę na pielgrzymce do Częstochowy. Nie jest to jednak kolejne publicystyczne biadolenie nad losem niechcianych ciąż. To raczej fantazyjno – karykaturalny obrazek naszego społeczeństwa, widzianego oczami prawie dziecka. "A. z Grodziska" to zwykła dziewczynka, otoczona przez zupełnie codzienne twory naszego świata – tępawego księdza, matkę zwariowaną na punkcie swojego psa, czy ponure panie z Koła Radia Maryja. To spektakl mówiący o pokoleniu, którego przedstawiciele, wychowując się samotnie za zamkniętymi drzwiami własnych pokoi, rozpaczliwie wołają o jakikolwiek kontakt.

Studio Teatr Off, MCKiS
Elektoralna 12
Odbędą się dwie prezentacje 24 i 31 marca
Bilety w cenie 15 zł.
Ludzie Fundacji | Wydawca | Informacje prasowe | Ochrona prywatności | Reklama | |
© 2002 Fundacja Promocji m. st. Warszawy Hosted by jHosting.pl - Java Hosting