www.warszawa.plLogin | Usenet | Klub | Linki
Tematy: AdministracjaHistoriaLudzieSpołecznośćGeografiaArchitekturaRozrywkaRozwójPrzyrodaTurystykaGastronomiaMediaEdukacjaKomunikacjaBezpieczeństwoSportUsługiKulturaProblemyPraca
Extra: MapaPanorama ▪ Wydawnictwa ▪ UE ▪ Galeria
reklama
Warszawa
 
2005-02-04, 13:09
Umrzeć pierwszy raz
Sala widowiskowa w Fabryce Trzciny (Fabryka Trzciny)
Sala widowiskowa w Fabryce Trzciny
Fabryka Trzciny
Jednym przyniósł śmierć, innym szansę na nowe życie? Magdalena Łazarkiewicz wystawia w Fabryce Trzciny spektakl o skutkach zamachu na nowojorskie wieże World Trade Centre.
Jest 11 września 2001 roku. Nowy Jork. Cały świat przygląda się bezradnie tragedii ludzi ginących pod gruzami bliźniaczych wież WTC. Tymczasem w mieszkaniu, które już niebawem należeć będzie do ponurej strefy 0 spotyka się para kochanków.

Pracują w jednej firmie. Nie mają szans na wspólna przyszłość – on ma żonę i dzieci. W nagłym chaosie, jaki wdziera się w ich intymną schadzkę, w kakofonii krzyków, sygnałów karetek i strażackich wozów, podejmują dramatyczną decyzję. Zamach na WTC to okazja, by upozorować śmierć pod gruzami i zmienić nazwisko. Umrzeć dla żony, dzieci i przyjaciół. Narodzić się dla miłości.

Amerykański dramaturg Neil LaBute, autor „Strefy 0”, nie po raz pierwszy pojawia się na warszawskiej scenie. Jego „Kształt rzeczy” można oglądać w Powszechnym. Po „Strefę 0” sięgnęła Magdalena Łazarkiewicz, która kieruje Teatrem Nowym-Praga działającym od niedawna w klubie Fabryka Trzciny.
To będzie druga premiera na praskiej scenie po „Szklanej menażerii” Tennessee Williama, w której obok Rafała Mohra mogliśmy obejrzeć aktorów z Gorzowa Wielkopolskiego. Była to największa innowacja wprowadzona przez Magdalenę Łazarkiewicz w ramach uruchamiania nowej sceny. W przypadku „strefy 0” główną niespodzianka jest fakt, iż w spektaklu wystąpi debiutująca w teatrze Małgorzata Potocka, aktorka i reżyserka. Partnerować jej będzie młodszy o dwadzieścia lat, a grający obarczonego rodziną kochanka, Rafał Maćkowiak.

Fabryka Trzciny
Piątek 4 lutego, godz. 19
bilety 30-40 zł
źródło: Życie Warszawy
Ludzie Fundacji | Wydawca | Informacje prasowe | Ochrona prywatności | Reklama | |
© 2002 Fundacja Promocji m. st. Warszawy Hosted by jHosting.pl - Java Hosting