www.warszawa.plLogin | Usenet | Klub | Linki
Tematy: AdministracjaHistoriaLudzieSpołecznośćGeografiaArchitekturaRozrywkaRozwójPrzyrodaTurystykaGastronomiaMediaEdukacjaKomunikacjaBezpieczeństwoSportUsługiKulturaProblemyPraca
Extra: MapaPanorama ▪ Wydawnictwa ▪ UE ▪ Galeria
reklama
Warszawa
 
2005-02-22, 09:00
FIT: Rimead i Yugo-Beat Sound System w Domu Kultury Rakowiec
Rimead (Internet + własne zaangażowanie)
Rimead
Internet + własne zaangażowanie
"FIT - Folkowa Impreza Taneczna" to cykl pomyślany jako alternatywna dyskoteka z muzyką folk i etno stąd w pierwszej części zagra zespół na żywo a w drugiej formacja YUGO-BEAT Sound System zapoda z płyt taneczne klimaty etniczne z całego świata. Od lutego imprezy będą odbywały się w ostatni wtorek miesiąca i będą to imprezy ukierunkowane na brzmienie różnych kultur folkowych i etnicznych (krainy celtyckie, Orient, Słowiańszczyzna etc.) Imprezy odbywają się w Domu Kultury Rakowiec, ul. Wiślicka 8.

22-go lutego (WTOREK) w DK Rakowiec - WARSZAWA ul. Wiślicka 8 odbędzie się kolejna edycja FITu czyli Folkowej Imprezy Tanecznej.

Tym razem gwiazdą wieczoru będzie muzyka celtycka i formacja RIMEAD i grupa taneczna REELANDIA. Po koncercie Yugo-Beat Sound System.

Start: 19:00, bilety 10zł w dniu imprezy. Dla młodzieży szkolnej w ramach akcji "Zima w mieście" wstęp bezpłatny za okazaniem legitymacji szkolnej.


O zespole Rimead via http://www.rimead.art.pl

Gdyby ktoś miał czas i ochote i zajrzał do słownika Gaelic-English, i poszukał tam wyjaśnienia słowa RIMEAD, znalazłby tłumaczenie: joyous pride. Radosna duma. Cieszymy się z tego, że gramy muzykę i jesteśmy dumni z tego, co razem tworzymy.

Zespół został założony, aby grać do tańca. Wszyscy zostali zebrani przez Padre, i w ten sposób Agnieszka, Kuba, Tomek i Wujek Axis znaleźli się we właściwym czasie we właściwym miejscu. Na początku grali z nami jeszcze Paweł Brągoszewski (tin whistle, GHB) i Kasia Dzierzbicka (flet poprzeczny), niestety z powodu nawału zajeć zrezygnowali z grania w zespole.

Mieliśmy już do czynienia z różnymi występami. Przez ostatnie dwa i pół roku zagraliśmy calkiem sporo koncertów. Można było spotkać nas w pubach w Trójmieście, Warszawie, Krakowie, Bytomiu. Ale częściej graliśmy na większych scenach, grając z taką samą werwą i przyjemnością. Jako zaszczyt liczymy sobie, że wystąpiliśmy między innymi na przeglądach folkowych takich jak Mikolajki Folkowe w Lublinie, gdzie dostaliśmy wyróżnienie. Graliśmy koncerty na obchodach dnia Św. Patryka w teatrze Rampa (2002 i 2003). Można było nas również spotkać na Festiwalu Kultury Celtyckiej w Dowspudzie w latach 2002 i 2003, a w kwietniu 2003 zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez publiczność z Torunia na festiwalu Wiosna w klubie OdNova. Kilka razy zdarzylo nam się wspołpracować z naszymi przyjaciółmi z zespołów tanecznych - w Rampie 2002 do naszej muzyki wystapil zespół Comhlan z Krakowa, a w Dowspudzie i potem jeszcze podczas specjalnego programu w klubie Skarpa w Warszawie zespół Setanta.

Od przełomu lutego i marca 2001, czyli od początku swojego istnienia Rimead gra muzykę irlandzką. Nie używamy określenia muzyka celtycka, ponieważ jest ono zbyt mętne i opisuje coś, czego w zasadzie nie ma. Gramy tradycyjną muzykę irlandzką dla przyjemności i gramy ją po swojemu, czerpiąc z nurtu określanego jako CEOL NUA czyli nowa muzyka. Polega to mniej więcej na tym, że muzyka tradycyjna zagrana jest na bardziej nowoczesny sposób za pomocą tradycyjnych instrumentów takich jak w naszym przypadku skrzypce, whistles czy bodhran, czy nowych tradycyjnych instrumentów takich jak gitary, bouzuki. W naszym repertuarze, oprócz utworów tradycyjnych można znaleźć dosyć dużo kompozycji członków zespołu utrzymanych w konwencji muzyki irlandzkiej.

pokaz tańców w wykonaniu zespołu REELANDIA

Zespół REELANDIA
to warszawska grupa tańca irlandzkiego, założona w 1993 roku przy Ośrodku Kultury Ochoty.
Reelandia skupia miłośników tańca irlandzkiego w różnym wieku: uczniów szkół średnich, młodzież studencką, osoby pracujące.
Obecnie skład zespołu tworzy 13 osób, zafascynowanych kulturą Zielonej Wyspy, jej porywającą muzyką i widowiskowym, pełnym energii tańcem.
W swoim dorobku scenicznym mamy pokazy między innymi dla Ambasady Irlandii, Brytyjskiej Izby Handlowej, Polskiej Akcji Humanitarnej, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Współpracowaliśmy z telewizją polską przy tworzeniu między innymi takich programów jak: "Kawa czy Herbata", "Rower Błażeja", "Swojskie Klimaty".
Wielokrotnie dawaliśmy wspólne koncerty z takimi zespołami muzycznymi jak: Carrantuohill, Open Folk, Przylądek, Shamrock, Samhain, Dún An Doras, Czeltic.

Yugo-Beat Sound System
Yugo-Beat Sound System to rdzennie warszawski didżejsko-vlepkarski duet (V.Ziutek i J.Stront) istniejący formalnie od 2003 roku (chociaż jego założyciele znają się już od szkoły podstawowej i od 1992 roku tworzą formację Semaforce znaną w podziemiu z parodystycznych, satyrycznych i prześmiewczych przeróbek znanych światowych hitów). Yugo-Beat Sound System swoje zainteresowania muzyczne kieruje w stronę Słowiańszczyzny a także na Skandynawię, Chiny, Japonię, Koreę i azjatycką część Rosji. Soun dsystem ten zbiera wszelakie nieznane szerzej w Polsce nagrania folkowo-etniczno-taneczne starając się przybliżyć je polskiemu odbiorcy tanecznych odmian folku. V.Ziutek udziela się cyklicznie w Radio BIS w audycji „Mocne Nocne" prezentując część nagrań ze swojej kolekcji oraz z kolekcji Yugo-Beat Sound System. J. Stront to wielki fan nietypowych brzmień elektronicznych (także łączonych z metalem), J-rocka, J-popu oraz stołecznej komunikacji miejskiej.

źródło: gazeta.pl
Ludzie Fundacji | Wydawca | Informacje prasowe | Ochrona prywatności | Reklama | |
© 2002 Fundacja Promocji m. st. Warszawy Hosted by jHosting.pl - Java Hosting