www.warszawa.plLogin | Usenet | Klub | Linki
Tematy: AdministracjaHistoriaLudzieSpołecznośćGeografiaArchitekturaRozrywkaRozwójPrzyrodaTurystykaGastronomiaMediaEdukacjaKomunikacjaBezpieczeństwoSportUsługiKulturaProblemyPraca
Extra: MapaPanorama ▪ Wydawnictwa ▪ UE ▪ Galeria
reklama
Warszawa
 
2004-12-25, 09:00
Klawisze i bas - Karolak w Tygmonie
 (Życie Warszawy)

W świąteczny nastrój wprawi nas w dniach 26-29 grudnia Wojciech Karolak w Tygmoncie.
To jeden z weteranów polskiego jazzu, od blisko 50 lat uczestnik najważniejszych wadarzeń w kręgu rodzimej muzyki synkopawanej. Nieliczni pamiętają go jeszcze jako saksofonistę. Od dawna słynie jako mistrz fortepianu i klawiatur elektronicznych, kompozytor, bandlider i niezrównany akompniator. W niedzielę muzyczną alternatywę dla świątecznej siesty domowej proponuje klan Sadowskich: organista i kompozytor Krzysztof Sadowski, jego żona - wokalistka Liliana Urbańska i śpiewająca córka - znana w kręgach klubowych Marysia Sadowska. Tę silną rodzinną grupę wspomaga sekcja rytmiczna: Rafał sarnecki - gitara i Mariusz Mocarski - perkusja.

W poniedziałek i wtorek zagra kwartet Janusza Skowrona. Trudno o bardziej wszechstronnego i poszukiwanego klawiszowca niż lider tej formacji. Jego żywiołem jest jazz, ale zdarzają mu się też przygody z rockiem, bluesem czy muzyką pop. Wybitnie utalentowany ociemniały artysta, wielokrotny zwycięzca plebiscytu "Jazz Forum" w kategoriach fortepian elektryczny i syntezator, debiutował w kwintecie Kazimierza Jonkisza. Brawurowy start pozwolił mu podjąć współpracę ze String Connection Krzesimira Dębskiego, z zespołem Zbigniewa Namysłowskiego, z Freelectronic Tomasza Stańki. Z tą ostatnią formacją nagrywał i koncertował w Atenach, Berlinie, Tel Awiwie, a także na renomowanym Montreux Jazz Festival w Szwajcarii. Ostatnio znów zagrał ze Stańką, gdy ten reaktywował Freelectronic na swój festiwal w Fabryce Trzciny. Charakterystyczną barwę klawiszy Skowrona słychać na koncertach i płytach Walk Away, gdzie obok polskich kolegów z Krzysztofem Zawadzkim na czele pojawiają się międzynarodowe sławy: Randy Brecker, Bill Evans, Dean Brown, Victor Bailey, David Gilmore. Lauereat wielu prestiżowych trofeów - m.in. Nagrody im. Komedy i nagrody Artystycznej im. Stanisława Wyspiańskiego nie stroni od współpracy z muzykami rockowymi (Apostolis Antymos) i gwiazdami polskiej piosenki (Hanna Banaszak, Ewa Bem, Grażyna Łobaszewska, Maryla Rodowicz).
W Tygmoncie usłyszymy go z saksofonistą Jerzym Główczewskim, perkusistą Sebastianem Frankiewiczem i kontrabasistą Zbigniewem Wegehauptem.

Wegehaupt będzie najaktywniejszym muzykiem tego tygodnia, bo zagra nie tylko ze Skowronem, ale też (we środę) z własnym kwartetem. Zapowiadają się duże emocje, bo kład jest wyjątkowo ciekawy. Na bębach zagra Cezary Konrad, na trąbce Jarzy Małek, na fortepianie Marcin Masecki.

Tygmont
26-29 grudnia, godz. 21
wstęp wolny

źródło: Życie Warszawy
Ludzie Fundacji | Wydawca | Informacje prasowe | Ochrona prywatności | Reklama | |
© 2002 Fundacja Promocji m. st. Warszawy Hosted by jHosting.pl - Java Hosting