www.warszawa.plLogin | Usenet | Klub | Linki
Tematy: AdministracjaHistoriaLudzieSpołecznośćGeografiaArchitekturaRozrywkaRozwójPrzyrodaTurystykaGastronomiaMediaEdukacjaKomunikacjaBezpieczeństwoSportUsługiKulturaProblemyPraca
Extra: MapaPanorama ▪ Wydawnictwa ▪ UE ▪ Galeria
reklama
Warszawa
 
2004-12-15, 09:00
TOMASZ CIECIERSKI - OBRAZY NIESFOTOGRAFOWANE
 (Galeria Le Guern)
Otwarcie: 16 grudzień 2004, godz. 19.00

Wystawa otwarta do 19 lutego 2005

Od wtorku do soboty, w godz. 12.00- 19.00

Galeria Le Guern, ul. Widok 8,
Tel. (22) 690 69 69
Fax (22) 690 69 70
e-mail: gallery@gallery.leguern.pl
www.gallery.leguern.pl

Wystawa prezentuje najnowsze prace Tomasza Ciecierskiego, od początku lat 70. malarza polemizującego z retoryką malarskich mitologizacji. Twórcy, który w zmieniających się cyklach obrazów, grając na dwuznacznościach malarstwa i jego tradycji, łączył analityczny dystans z odnajdywaniem kolejnych wątków aktualizujących malarski dyskurs.

„Obrazy niesfotografowane” w przewrotny sposób nawiązują do wieloletniego przenikania się malarstwa i fotografii w praktyce Ciecierskiego. Sięgania po fotografię w obrazach i łączenia jej z rysunkami we wcześniejszych pracach i odwrócenia tych relacji w ostatnich latach, kiedy coraz częściej malarstwo staje się przedmiotem fotograficznych rejestracji. W rozpoczętym przed dwoma laty cyklu monumentalnych realizacji budowanych z setek a nawet tysięcy zdjęć, artysta metodycznie dokumentował swój malarski warsztat. Ostatnia wielka kompozycja składająca się z ok. 600 zdjęć przeróżnie kadrowanych obrazów jest zapisem zmieniającego się widzenia malarza, jego postrzegania własnych obrazów.

Po raz pierwszy pokazana seria kserowanych zestawień fotografii odsłania jego wizualne pasje, od lat rejestrowane kadry rzeczywistości i narzucające się skojarzenia. Wybór kilkunastu prac to tylko fragment kolekcji epizodycznych, choć nie przypadkowych, przedstawień, w których nieustannie powraca temat malarstwa i malarzy, widoki z okien muzeów i pracowni, ulice imienia malarzy, kopiści, portreciści, palety, reklamy farb. Przede wszystkim powraca problem doświadczenia wizualnego i możliwości jego przełożeń i ich pułapek. Niejednokrotnie, traktowanych z charakterystyczną dla malarza lekkością, niemal rozbawieniem oka poddającego się wizualnym skojarzeniom.



źródło: Galeria Le Guern
Ludzie Fundacji | Wydawca | Informacje prasowe | Ochrona prywatności | Reklama | |
© 2002 Fundacja Promocji m. st. Warszawy Hosted by jHosting.pl - Java Hosting