www.warszawa.plLogin | Usenet | Klub | Linki
Tematy: AdministracjaHistoriaLudzieSpołecznośćGeografiaArchitekturaRozrywkaRozwójPrzyrodaTurystykaGastronomiaMediaEdukacjaKomunikacjaBezpieczeństwoSportUsługiKulturaProblemyPraca
Extra: MapaPanorama ▪ Wydawnictwa ▪ UE ▪ Galeria
reklama
Warszawa
 
2004-11-27, 09:00
"Etniczne Inspiracje - Wspólnota w Kulturze": Rock-Folk-Jazz
Kaszubski CHëCZ (Internet + własne zaangażowanie)
Kaszubski CHëCZ
Internet + własne zaangażowanie
W sobotę, 27-go listopada w Ośrodku Działań Twórczych, ul. 1 Sierpnia 36a, w ramach festiwalu "Etniczne Inspiracje - Wspólnota w Kulturze" o godzinie 16:00 odbędzie się koncert ROCK – FOLK - JAZZ. Wstęp wolny. Zagrają:

KAPELA JANKIELA czyli

Piotr Przybył - skrzypce
Krzysztof Kociszewski – gitara klasyczna
Bogdan Grad - gitara klasyczna
Radek Wróbel – gitara basowa, gitara akustyczna
Jacek Wudarczyk –obiekt wizualny (płaskorzeźba)

oraz kaszubski CHëCZ:

Kitek Kapczyński – śpiew
Marcin Popek - gitara
Luka Mateja – skrzypce
Adam Leo Urbanowicz - piano
Jarosław J. Stefańczak - perkusja
Patryk Stachura - bass

O zespołach:

Kapela Jankiela
Zespół powstał w 2000 roku w Łodzi. Repertuar Kapeli to przede wszystkim kompozycje własne autorstwa Krzysztofa Kociszewskiego i Piotra Przybyły. Muzyka zespołu nasycona jest elementami progresywnego rocka, jazzu i muzyki etnicznej. Dużo w niej klimatów wyniesionych z tradycji cygańskiej i hiszpańskiej z zachowaniem jednak słowiańskiej melodyjności. Muzykę tworzoną przez Kapelę Jankiela można zaliczyć do nurtu World Music.
Oprócz klubowych występów na terenie całego kraju (m. in. "Muzyczna Owczarnia") zespół ma na koncie również koncerty na takich imprezach jak:

XXX Festiwal Jazzu Tradycyjnego "Złota Tarka" w Iławie w 2000 r.,
XII Międzynarodowy Festiwal "Jazz-Rock Meeting" w Opolu,
"VII Jazz Molo Sopot Festival".
Dynamiczne, porywające rytmy w wykonaniu Kapeli Jankiela zjednują sobie sympatię i aplauz publiczności oraz jurorów. Zespół jest laureatem kilku ogólnopolskich festiwali: m. in. "Noce bluesowe w Rawie 2000" - wyróżnienie dla skrzypka, uznanego za najlepszego instrumentalistę festiwalu,"Noce Bluesowe w Rawie 2001" - wyróżnienie dla najlepszego polskiego zespołu, "V Ogólnopolski Przegląd Zespołów Jazzowych w Gdyni 2002" - II nagroda, "Jesień z Bluesem w Białymstoku 2002" - wyróżnienia dla gitarzysty i perkusisty. W lutym 2002 r. tygodnik „Życie Pabianic” wydał pierwszą płytę zespołu.

CHëCZ – zespół z Trójmiasta grający rocka z elementami jazzu folku i muzyki klubowej. Powstał w 2000 roku. Jako jedyny wszystkie teksty wykonuje w języku kaszubskim.

CHëCZ propaguje język i kulturę kaszubską chcąc zainteresować młodzież kaszubszczyzną. Ich nagrania chwytliwe i melodyjne, tworzą niepowtarzalny klimat koncertu jednocześnie przekonują publiczność, że kaszubska tradycja i kultura może być żywa.

Na pierwszej płycie, zatytułowanej „Do Młodëch”, znalazło się 10 kompozycji, z których 9 opierało się na tekstach Jana Trepczyka, jednego z największych kaszubskich poetów. Płyta spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem, a pochlebne recenzje znalazły się we wszystkich liczących się dziennikach ogólnopolskich oraz magazynach muzycznych.

CHëCZ dużo koncertuje, dając około 50 koncertów rocznie zarówno w Polsce jak i za granicą (Holandia, Niemcy, Szwecja). Zespół ma na swym koncie również liczne występy w programach telewizyjnych. Aktualnie przygotowuje nową płytę.

www.rakowiec.art.pl
źródło: Internet + własne zaangażowanie
Ludzie Fundacji | Wydawca | Informacje prasowe | Ochrona prywatności | Reklama | |
© 2002 Fundacja Promocji m. st. Warszawy Hosted by jHosting.pl - Java Hosting