www.warszawa.plLogin | Usenet | Klub | Linki
Tematy: AdministracjaHistoriaLudzieSpołecznośćGeografiaArchitekturaRozrywkaRozwójPrzyrodaTurystykaGastronomiaMediaEdukacjaKomunikacjaBezpieczeństwoSportUsługiKulturaProblemyPraca
Extra: MapaPanorama ▪ Wydawnictwa ▪ UE ▪ Galeria
reklama
Warszawa
 
2004-09-08, 09:00
Pożegnanie Lata w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie
Rajska jabłoń i astry (Ogród Botaniczny PAN)
Rajska jabłoń i astry
Ogród Botaniczny PAN
ROGRAM IMPREZY 11-12 września


11-12 września, godz. 10-18,

jesienny kiermasz ogrodniczy, na którym będą sprzedawane – głównie przez producentów - rośliny do ogrodów i do domu, materiały i sprzęt ogrodniczy i wiele innych a na kiermaszu udzielane będą bezpłatne porady ogrodnicze.


12 września, godz. 13

spektakl słowno muzyczny „Pięć tajemnic Chopina.” autorstwa Małgorzaty Krasowskiej-Gajownik i wykonaniu Małgorzaty Krasowskiej-Gajownik i Marka Bracha (fortepian)

12 września, godz. 15

Koncert fortepianowy w ramach IX Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego „Floralia Muzyczne-Muzyka w Kwiatach”: Estrada Młodych, wystąpi Agnieszka Korbecka, w programie: F.Chopin



Wystawy:


Galeria „Fangorówka”:
Wystawa malarstwa członków Stowarzyszenia Twórców „Triada” pt. „Z Triadą w ogrodach
Centrum Edukacji Przyrodniczo – Ekologicznej
Rysunki Ilony Irminy Iwańskiej pt. „Pamięć o Ogrodach”




Co kwitnie w Ogrodzie?


Wrzesień w Ogrodzie to okres już typowo jesienny. Kwitnie jeszcze wiele gatunków roślin, na wielu pojawiają się owoce, niejednokrotnie bardzo dekoracyjne oraz zaczynają się przebarwiać liście drzew.

Zwiedzając ogród koniecznie należy odwiedzić arboretum. W tym to właśnie okresie pięknie zakwita franklinia amerykańska, krzew z rodziny herbatowatych. Jej białe duże kwiaty szczególnie pięknie wyglądają w drugiej połowie września, kiedy u tej rośliny zaczynają się już przebarwiać na czerwono liście. Kwitną jeszcze krzewy budleji, pięciorników krzewiastych oraz ketmii syryjskiej. Warto także zwrócić uwagę na owocujące drzewa magnolii oraz ileksu okółkowatego. U wielu drzew w tym właśnie okresie przebarwiają się liście. Na szczególną uwagę zasługują: grujecznik japoński, którego liście przebarwiają się na kolor czerwony, a drzewko przypomina płonąca pochodnię. oczary o liściach żółtych i pomarańczowych oraz błotnia, której liście przebarwiają się na kolor intensywnie czerwony.

W ogrodzie bylinowym kwitną jeszcze nawłocie i dzielżany. W pełni kwitnienia znajdują się astry potocznie zwane, marcinkami. Są to rośliny o bardzo zmiennej wysokości (od 20cm do 1,5 m). Ich kwiaty są zazwyczaj fioletowe lub niebieskie, ale bywają też odmiany o kwiatach różowych białych czy czerwonych. W drugiej połowie miesiąca rozpoczynają kwitnienie jesienne złocienie. Nie wszyscy wiedzą, ale u bylin także występuje jesienne przebarwienie liści. Szczególnie warto zwrócić uwagę na hosty, dzielżany a także trawy.


Ceny biletów:
normalny 7 zł,
ulgowy 5 zł;
dzieci do lat 7 wstęp wolny.


Na miejscu parking samochodowy i rowerowy.

Wiesław Gawryś tel. 648-38-56;
Wojciech Dmuchowski tel. 754-14-26
dodał/a: Michał Pawlik
Ludzie Fundacji | Wydawca | Informacje prasowe | Ochrona prywatności | Reklama | |
© 2002 Fundacja Promocji m. st. Warszawy Hosted by jHosting.pl - Java Hosting