www.warszawa.plLogin | Usenet | Klub | Linki
Tematy: AdministracjaHistoriaLudzieSpołecznośćGeografiaArchitekturaRozrywkaRozwójPrzyrodaTurystykaGastronomiaMediaEdukacjaKomunikacjaBezpieczeństwoSportUsługiKulturaProblemyPraca
Extra: MapaPanorama ▪ Wydawnictwa ▪ UE ▪ Galeria
reklama
Warszawa
 
2004-08-26, 13:54
V Plenerowy "Wąski Tor" już 18-go września
Kultowy px-48 (fot. J. Żeliński) (Internet + własne zaangażowanie)
Kultowy px-48 (fot. J. Żeliński)
Internet + własne zaangażowanie
V-ta plenerowa edycja cyklicznej imprezy "Wciąż wierzę w Wąski Tor" odbędzie się już w sobotę 18-go września. W planie, tradycyjnie, przejazd zabytkowym składem kolejki wąskotorowej na trasie Piaseczno (GKD Piaseczno Miasto Wąskotorowe) - Złotokłos - Tarczyn (GKD Tarczyn w Rudzie) - Runów (piknik) - Piaseczno. W Runowie tradycyjnie już odbędzie się wielki piknik z ogniskiem i relaksem. W programie pikniku:

- rewanżowy mecz piłki nożnej Skitor - Reszta Świata (w maju było 4:4)
- gra w zośkę z zawodowcami z Vlepsquad (Frekozoid)
- freesbee
- możliwość krótkiego rajdu po lasach runowskich
- akustyczno-plenerowo-wąskotorowy koncert kapel Dudy Juliana/Kolumna Zygmunta (folk celtycki i warsiawski) i Nic Wielkiego (także pieśni litewskie); niewykluczony udział formacji Rimead; kapele zagrają także w czasie jazdy pociągu; niewykluczone i wskazane wspólne muzykowanie oraz zabranie ze sobą własnych instrumentów
- pieczenie kiełbasek

Start 10:00 z Dworca Południowego (pętla autobusowa przy stacji Metro Wilanowska). Więcej informacji można uzyskać pod moim emailem.

Info:

"Wciąż wierzę w Wąski Tor" to cykl imprez turystycznych i muzycznych mających na celu łączenie różnych kultur i środowisk. Cykl rozpoczął się w październiku 2002 roku na trasie wąskotorowej Piaseczno-Tarczyn-Runów-Piaseczno. I potem poleciało... Odbyły się jeszcze trzy imprezy związane z zabytkową ciuchcią piaseczyńską podczas których grały takie kapele jak bułgarsko-morawsko-białostocka Sarakina (bałkański folk/jazz), wrocławska Semenca (folk karpacki, łemkowski i cygański) i warszawski Rimead (folk celtycki), Goście z Nizin (folk Wschodniej Słowiańszczyzny), Nic Wielkiego (etniczna poezja śpiewana) oraz The Irish Connection (folk celtycki). Odbyło się także wiele koncertów klubowych w różnych miejscach w Warszawie (Aurora, Kopalnia, Coyote Club, Galeria Zachęta), zagrały m.in. Delight (gothicmetal), Qriozum (elektronika), Forgotten (progmetal), Naamah (progmetal), Percival Schuttenbach (folkmetal), Gholamy/Mazurkiewicz (etno-jazz) oraz gwiazdy zagraniczne: Sergey Charkov (Chakasja - RU) i Felpeyu (Asturia - E).
źródło: gazeta.pl
Ludzie Fundacji | Wydawca | Informacje prasowe | Ochrona prywatności | Reklama | |
© 2002 Fundacja Promocji m. st. Warszawy Hosted by jHosting.pl - Java Hosting