www.warszawa.plLogin | Usenet | Klub | Linki
Tematy: AdministracjaHistoriaLudzieSpołecznośćGeografiaArchitekturaRozrywkaRozwójPrzyrodaTurystykaGastronomiaMediaEdukacjaKomunikacjaBezpieczeństwoSportUsługiKulturaProblemyPraca
Extra: MapaPanorama ▪ Wydawnictwa ▪ UE ▪ Galeria
reklama
Warszawa
 
2004-08-30, 09:00
Dekada zaprasza, m.in. Elżbieta Mielczarek, Kciuk, Lech Janerka, Walk Away
Lech Janerka - 14-go września w Dekadzie (Internet + własne zaangażowanie)
Lech Janerka - 14-go września w Dekadzie
Internet + własne zaangażowanie
Klub Dekada (ul. Grójecka 19/25) zaprasza na koncerty:

30-go sierpnia od 21:00

ELŻBIETA MIELCZAREK

Elżbieta Mielczarek, w latach 80-tych nazywana Pierwszą Damą Polskiego Bluesa. Wokalistka jazzująca, której muzyka wymyka się wszelkim klasyfikacjom, choć bez wątpienia mocno zakorzeniona jest w bluesie. Jej charakterystyczny, wyciszony sposób interpretacji i unikalny głos, czynią jej piosenki rozpoznawalnymi już od pierwszego taktu. Przed dwudziestu laty nagrała tylko jedną płytę długogrającą, dorobiła się tylko trzech radiowych przebojów ("Poczekalnia PKP", "Hotel Grand" i "Wielkie Koło") a mimo to nadal należy do najbardziej lubianych Artystek polskiej sceny, co widać było podczas jej wiosennej, gorąco oklaskiwanej, trasy po klubach.
Elżbieta Mielczarek debiutowała w 1979 roku podczas festiwalu "Folk Blues Meeting" w Poznaniu. Obecnie występuje z nowym zespółem, w którym znaleźli się muzycy znani już z innych niezależnych formacji – Jackson Wolski (instrumenty perkusyjne), Michał Pastuszka (gitary, sampler) i Paweł Mazurczak (bas).
Piotr "Jackson" Wolski, perkusjonista i lider, założyciel grupy "Tam Tam Project". Wcześniej grał z Tomaszem Stańko, Staszkiem Sojką i grupą "Young Power"
Michał Pastuszka, gitarzysta, informatyk i producent. Pracował z Włodzimierzem Kiniorskim, Piaskiem, K.A.S.A. i grupami "Trebunie Tutki", "Future Orchestra", "Wzgórze YaPa 3" i "ANKH".
Paweł Mazurczak, kontrabasista, absolwent Studium Jazzowego w Warszawie. Współpracował z Tadeuszem Nalepą, Włodzimierzem Kiniorskim, Tytusem Wojnowiczem, Korą, Antoniną Krzysztoń, Liroy'em oraz grupami "Tam Tam Project", "Terbunie Tutki"

6 -go września od 21:00

KCIUK – KRUPA – GRZYB

TOMASZ 'Kciuk' JAWORSKI
Jest bez wątpienia jednym z najciekawszych instrumentalistów na polskiej scenie zarówno jazzowej jak i rockowej. Nieczęsto spotykana technika i muzyczna wyobraźnia czynią go artystą kreatywnym, chętnie zapraszanym do nagraniowego studia. Potrafi znakomicie odnajdywać się zarówno z estetyce funky jak i fusion jazzie. Popularny wśród muzyków i fanów 'Kciuk' jest jednym z prekursorów gry slapem w Polsce.

DARIUSZ KRUPA
Autorską drogę muzyczną i poszukiwania własnego brzmienia i stylu Dariusz Krupa rozpoczął w 1995 roku i dość szybko stał się chętnie wykorzystywanym muzykiem zespołowym i sesyjnym. Najbardziej jednak ceni sobie udział w projektach jazzowych. Obecnie jest członkiem zespołów: Oxen, Alchemik, Cezary Konrad Band, Filip Sojka Band, The 3, Jacek Kochan Band.

GRZEGORZ GRZYB
Przygoda Grzegorza Grzyba z muzyką rozpoczęła się już w czasie służby wojskowej, gdzie grał w dętej orkiestrze wojskowej. Po spełnieniu zaszczytnego obowiązku zaangażował się do zespołu Marka Kazany i tam pozostał przez 2,5 roku. Przeprowadzka do Warszawy zaowocowała współpracą początkowo z Brandonem Furmanem a później z całą czołówką polskiego jazzu. Obecnie Grzegorz współpracuje ze Zbyszkiem Namysłowskim, zespołem Szwagierkolaska, Oxen i Zbigniewem Hołdysem.

13-go września od 21:00

LECH JANERKA

Lider i jednoosobowy spadkobierca sławy Klausa Mitffocha, jeden z najoryginalniejszych artystów na polskiej scenie rockowej - wokalista, basista, kompozytor i autor tekstów intrygujących swobodnymi skojarzeniami słowno-fonetycznymi.
Występuje i nagrywa sporadycznie, każdy jego koncert staje się wydarzeniem artystycznym.

20-go września od 21:00

KAPELA WÓJTA
IWICKI - MIELCZAREK -
LEWANDOWSKI - WIŚNIEWSKI

Kapela Wójta, to przykład ewolucji innego projektu Piotra Iwickiego, popularnego zespołu Virtual J@zz Reality, formacji już dzisiaj uznawanej za sztandarową dla polskiej elektrycznej sceny jazzowej. Kapela Wójta (nazwa nie jest przypadkowa, Piotr Iwicki od 2002 roku pełni tę ważną funkcję w Raszynie) to bardziej akustyczne wcielenie VJR, wpisane w klubowy nurt jazzu, silnie bazujący na improwizacji (lider mówi, że wręcz w 90 procentach), chętnie odwołujący się do nowoczesnych technologii muzycznych (sampling, komputery, syntezatory). Jednak w Kapeli Wójta jest też miejsce na znacznie większy oddech, odejście od świata muzyki zaklętej w gigabajty procesorów, na rzecz naturalnych barw saksofonu, fortepianu, fortepianu elektrycznego czy akustycznej perkusji.

Skład:
Piotr Iwicki – syntezatory, sampling, live electronic
Mariusz "Fazi" Mielczarek – saksofony, flet
Adam Lewandowski - bębny
Mirosław Wiśniewski – bas elektryczny

27-go września od 21:00

ADAM HOLZMAN & WALK AWAY
Gwiazda światowego i polskiego jazzu

Klawiszowiec, kompozytor i programer Adam Holzman uważany jest przez fachową prasę za jednego z najbardziej innowacyjnych muzyków lat 90-tych. Magazyn Keyboard zaliczył go do pierwszej dziesiątki najlepszych instrumentalistów, a Down Beat chwalił jego zabójczy groove i porównywał do innej sławy fusion - Jana Hammera. W muzycznym świecie zwrócił na siebie uwagę współpracą z Milesem Davisem. Holzman zaczął ją od pracy przy nagrywaniu słynnego albumu"Tutu", a skończył jako szef muzyczny jego zespołu. Potem grał z Michelem Petruccianim, Chaką Khan i Robbenem Fordem, by w końcu zadebiutować jako lider albumem "In A Loud Way", wydanym w 1993. Kolejne płyty "Manifesto", "Overdrive", "Big Picture", "Rebellion" oraz seria wydawnictw koncertowych "Brave New World Alive Series" zdefiniowały osobowość muzyczną tego muzyka, a dzięki występom w Polsce rodzimi fani jazzu doskonale wiedzą "kto zacz?". Zespół WALK AWAY powstał w 1985r. z inicjatywy Krzysztofa Zawadzkiego perkusisty, kompozytora, managera i jednocześnie studenta Akademii Muzycznej Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Następne lata to współpraca z najwybitniejszymi muzykami zarówno polskiej jak i zagranicznej sceny jazzowej. Biografię uzupełniają trasy koncertowe po całej Polsce, wyjazdy zagraniczne, kilkanaście płyt oraz tytuły najlepszej grupy roku. Przez prawie dwadzieścia lat działalności WALK AWAY czternastokrotnie uznawany był jako Zespół Jazzowy No. 1 przez najpoważniejsze pismo jazzowe Jazz Forum. W ostatnich trzech latach zespół koncertował i nagrywał z takimi gigantami muzyki jazzowej jak: Randy Brecker - tp., Frank Gambale - g., Bill Evans - ts.ss., Dean Brown - g., Eric Marienthal - as.ss., co zaowocowało trzema ostatnimi płytami.

Więcej: www.dekada.pl
źródło: Internet + własne zaangażowanie
Ludzie Fundacji | Wydawca | Informacje prasowe | Ochrona prywatności | Reklama | |
© 2002 Fundacja Promocji m. st. Warszawy Hosted by jHosting.pl - Java Hosting