www.warszawa.plLogin | Usenet | Klub | Linki
Tematy: AdministracjaHistoriaLudzieSpołecznośćGeografiaArchitekturaRozrywkaRozwójPrzyrodaTurystykaGastronomiaMediaEdukacjaKomunikacjaBezpieczeństwoSportUsługiKulturaProblemyPraca
Extra: MapaPanorama ▪ Wydawnictwa ▪ UE ▪ Galeria
reklama
Warszawa
 
2003-07-11, 22:40
Letnia akcja teatralna w Teatrze 2.Strefa
Otrzymaliśmy od przyjaciół z Teatru 2.Strefa zaproszenie do udziału w IV miedzynarodowych warsztatach teatralnych, które odbędą się w dniach od 18 do 30 sierpnia 2003r. w Domu Kultury "Świt", przy ul. Wysockiego 11.

IV Międzynarodowe warsztaty teatralne „Letnia Akcja Teatralna” przygotowywane przez STOWARZYSZENIE DRUGA STREFA są adresowane głównie do ludzi młodych, którzy nie mogąc wyjechać na wakacje, mają szansę ciekawie i twórczo spędzić wolny czas.
Trzy poprzednie edycje Letniej Akcji cieszyły się dużym zainteresowaniem gromadząc w sumie ponad 180 uczestników i ponad 700 widzów na przygotowanych przez nich spektaklach. Oprócz młodzieży polskiej w warsztatach brały udział grupy z Litwy i Białorusi.
Tegoroczna edycja po raz pierwszy realizowana będzie na Bródnie we współpracy z Domem Kultury ŚWIT. Młodzież będzie pracować w czterech grupach prowadzonych przez: Jerzego Łazewskiego, Annę Kruk, Andre De La Cruz’a i Marcina Lićwinko. Przez 10 dni warsztatów powstaną 4 etiudy teatralne, których pokaz odbędzie się 30 sierpnia 2003 roku w DK ŚWIT i jego okolicy.

CHARAKTERYSTYKA GRUP

Grupa I - Przestrzeń zamknięta
Tytuł projektu: REŻYSER, CZYLI KAIN ABLA NIE ZABIJA?
Prowadzący: JERZY ŁAZEWSKI - absolwent Wydziału Aktorskiego PWST w Warszawie. Aktor Teatru Konsekwentnego. Po ukończeniu studiów prowadził w PWST zajęcia z kultury mowy. Wspólnie z Kazimierzem Gawędą napisał dwie książki z zakresu wymowy. W swoim dorobku artystycznym ma wiele ról filmowych i teatralnych.
Opis projektu: Będzie to próba zmierzenia się z adaptacją tekstu poetyckiego do celów scenicznych, szukając do niego współczesnych kontekstów i odniesień. Celem pracy jest pobudzenie twórczego myślenia uczestników, poznanie różnych konwencji teatralnych poprzez pracę w grupie i zbiorowe działanie. Spektakl powstanie w oparciu o ideę tworzenia teatru na pustej podłodze, w umownej scenografii i kostiumach, kładąc główny nacisk na aktorstwo, emisję głosu i dykcję.
Liczba uczestników: 15.


Grupa II - Plener
Tytuł projektu: HIOB
Prowadzący: ANDRÉ DE LA CRUZ - urodzony w Rio de Janeiro aktor, reżyser i dramaturg. Dyrektor Artystyczny Stowarzyszenia Teatralnego „Teatro em Aberto”. Wielokrotny laureat Festiwali teatralnych za role, reżyserię i własne dramaty ( „Galileu” - 1997 r., „Corasőes Solitarios” - 1999 r.).
Opis projektu: Spektakl oparty na biblijnej historii Hioba. Użycie tekstu biblijnego ma sprowokować współczesną dyskusję o wartościach społecznych. Przedstawienie będzie zrealizowane we współczesnym języku teatralnym - publiczność będzie aktywnie uczestniczyć w spektaklu. Każda scena będzie pobudzać wrażliwość widzów i oddziaływać na ich zmysły.
Przygotowanie spektaklu opierać się będzie na analizie i interpretacji tekstu biblijnego, na pracy nad ekspresją ciała i głosu z elementami komunikacji emocjonalnej oraz na improwizacji i stymulacji percepcji widzów.
Liczba uczestników: 15.


Grupa III - Bez przestrzeni
Tytuł projektu: TRADYCJA W PIEŚNI
Prowadzący: MARCIN LIĆWINKO - absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Od wielu lat członek Zespołu Regionalnego „Lipsk”. Autor śpiewnika pieśni pogranicza polsko - czarnoruskiego „Pieśni znad Biebrzy” z repertuaru Zespołu.
Opis projektu: Warsztaty mają zaznajomić uczestników z tradycją obrzędów i śpiewu białego ukazującą wielowarstwowość kultury i języka regionu Suwalszczyzny, szczególnie zaś z techniką śpiewu i repertuarem pieśni pogranicza polsko - czarnoruskiego.
Praca grupy polegać będzie na nauce pieśni z wykorzystaniem charakterystycznej techniki śpiewania przy jednoczesnym odtwarzaniu wybranych obrzędów. Towarzyszyć temu będą pokazy filmowe mające na celu przybliżyć uczestnikom kulturę regionu.
Liczba uczestników: 10 ( tylko kobiety ).
Warunkiem przyjęcia do grupy jest doświadczenie wokalne ( chór, zespół muzyczny, ognisko lub zajęcia muzyczne, szkoła muzyczna).


Grupa IV - Teatr Ruchu
Tytuł projektu: TAM, GDZIE KOŃCZY SIĘ MOJE CIAŁO
Prowadząca: ANNA KRUK - tancerka i choreograf, nauczyciel tańca współczesnego i ruchu scenicznego choreograf współtwórca odbywającego się w Warszawie Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca „PolemiQi”.
Opis projektu: Warsztaty tańca współczesnego oparte o technikę i improwizację, w trakcie których uczestnicy będą mogli uświadomić sobie, na ile każdy z nich jest obecny w swoim ciele - która część jego ciała pozostaje uśpiona, a która zbuntowana.
Poprzez eksperymentowanie z własnym ciałem, z jego skończonością, ograniczonością, oraz poprzez oswajanie przestrzeni i dzieleniem jej z innymi, uczestnicy przekonają się, jak umowne są te granice i jak łatwo można je przekraczać poprzez ruch.
Prowadząca łączy indywidualną pracę z każdym uczestnikiem z pracą grupową, tworzenie relacji, bliskim kontakcie między tańczącymi.
Rezultatem 10 dniowych warsztatów będzie wystawiony ostatniego dnia spektakl stworzony wspólnie podczas zajęć.
Liczba uczestników: 15.


Warsztaty odbędą się między 18 a 30 sierpnia 2003 roku
w Domu Kultury ŚWIT w Warszawie, ul. Wysockiego 11
Udział w warsztatach jest bezpłatny!!!
Zajęcia od poniedziałku do piątku w godzinach
10.00 - 16.00.

Pokazy spektakli warsztatowych:
30 sierpnia 2003 roku od godz. 19.00

INFORMACJE I ZAPISY do dnia 10 sierpnia (ilość miejsc ograniczona)
423 47 33, 0 501 110 822, 0 602 795 918
e-mail: jwons@teatr2strefa.com


Dla osób z poza Warszawy, mamy 25 miejsc noclegowych, bezpłatne!



źródło: Teatr 2. Strefa
Ludzie Fundacji | Wydawca | Informacje prasowe | Ochrona prywatności | Reklama | |
© 2002 Fundacja Promocji m. st. Warszawy Hosted by jHosting.pl - Java Hosting