www.warszawa.plLogin | Usenet | Klub | Linki
Tematy: AdministracjaHistoriaLudzieSpołecznośćGeografiaArchitekturaRozrywkaRozwójPrzyrodaTurystykaGastronomiaMediaEdukacjaKomunikacjaBezpieczeństwoSportUsługiKulturaProblemyPraca
Extra: MapaPanorama ▪ Wydawnictwa ▪ UE ▪ Galeria
reklama
Warszawa
 
2004-07-30, 09:00
Zion Train w CDQ
Zion Train (Internet + własne zaangażowanie)
Zion Train
Internet + własne zaangażowanie
31-go lipca (sobota) w Centralnym Domu Qltury przy ul. Burakowskiej 12 wystąpi kultowa formacja Zion Train. Start 20:00, bilety 40zł.

O Zion Train za www.offers.concerts.pl, oficjalną stroną organizatorów koncertu:

ZION TRAIN - pionierski sound system future dub. Ponadkulturowy kolektyw cybernetyków multi mediów, robiących błędy w sztuce artystów komunikujących się dźwiękowo i wizualnie. Rok powstania - 1990 - Molara (wokal i instrumenty perkusyjne), Cod (melodica), Perch (live dub mixing), Hake (trąbka), Forkbeard (puzon) i Tench (klimaty i elektronika). Jedna z najbardziej płodnych grup na tej planecie produkująca wszystko począwszy od muzyki do pism, od CD-Romów do stron internetowych, od sound systemów do wydawania książek. Projektanci, artyści, promotorzy w klubach i na festiwalach, twórcy remixów i programiści, właściciele firmy płytowej, stronnicy czystego środowiska oraz sprawiedliwości.

Podpisali kontrakt z China Records w 1995: stworzyli pierwszy na świecie dubowy video clip do singla “Get Ready” z 1995 roku. Wydali towarzyszący płycie “Homegrown Fantasy” jeden z najlepszych CD-Romów – genialny w swojej interaktywności, tryskający dźwiękiem, obrazami, informacją, zawierający utwór do własnych remixów.
Od 1999 roku znów w ramach swojej wytwórni Universal Egg kontynuują wydawanie wysokiej jakości dubu, muzyki elektronicznej, eksperymentalnego drum’n’bassu oraz tanecznej muzyki world. Zion Train wykonuje świadomy i ryzykowny krok w stronę muzycznego businessu.
Grali na większości najważniejszych europejskich festiwali oraz wydawali swoje pismo The Wobbler o nakładzie 15 000 egz.
Rok 2001 to Zion Train zapoczątkowujący Dubport, internetowe źródło muzyki digital dub i roots, nowinek i informacji. Zawierające ekskluzywne albumy i remixy w mp3, wywiady z artystami dubowymi, transmisje na żywo oraz specjalnie zarejestrowane sesje topowych brytyjskich i jamajskich operatorów sound systemów.
Koncerty Zion Train są legendarne. W roku 1999 zagrali dla 10 000 dzieci miłości z całego świata podczas zaćmienia słońca na festiwalu Solar Eclipse na Węgrzech. Chwilę później zaprezentowali się jako główna gwiazda festiwalu “Tam Gdzie Biją Żródła” na zboczu góry Równica koło Bielska Białej gdzie zostali doskonale przyjęci przez kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Była to ich trzecia wizyta nad Wisłą bo wcześniej gościli dwukrotnie na owacyjnie przyjmowanych koncertach w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu oraz Tychach. Koncert z Równicy transmitowany był na żywo przez TVP2 oraz retransmitowany przez TV POLONIA.
W lecie 2000 Zion Train znów na trasie w ramach ich “Love Revolutionaries Tour” gdzie wysadzali głowy i pompowali basy w Niemczech, Finlandii, Estonii (jako głowna gwiazda pierwszej tam imprezy tanecznej rozgrywającej się w wielu salach), Francji, Czechach (zajeżdżając klub “Roxy” w Pradze), Włoszech, Holandii (na festiwalu “Lowlands (Niziny)” nigdy nie skakano tak wysoko!), Belgii oraz oczywiście na wielu brytyjskich festiwalach wliczając w to pamiętne występy na Brightons Essential festival, Womad, Lambeth Country Fair, oraz słynnym suchym Glastonbury 2000, grając swe gniewne show na dwóch scenach – Glade oraz Firestarter.
W roku 2001 Zion Train Sound System gościł w Polsce trzykrotnie – w kwietniu na trasie “Dubport Tour” wystąpili w czterech miastach dla nadkompletów uczestników, w sierpniu zagrali w warszawskim klubie “CDQ” (zamiast na głównej scenie odwołanego niestety festiwalu jarocińskiego) oraz ponownie w październiku przemierzyli kraj nad Wisłą w ramach kolejnej trasy.
Nakładem ich macierzystej wytwórni ukazał się ich kolejny album - “Original Sounds Of The Zion”, gdzie gościnnie na wokalach udzielają się Johno, Pat Fulgoni (Kava Kava) oraz Levi Roots.
Podczas trasy w listopadzie 2002 wystąpili w Sopocie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. W roku 2003 spędzili w Polsce tylko jeden dzień – podbijając kilkutysięczną publiczność festiwalu „Regałowisko” w Bielawie pod Wrocławiem, gdzie można ich było w Polsce zobaczyć z Johno aka Dub Dadda, wcześniej znanym z wokali w manchesterskiej formacji Nucleus Roots oraz z sekcją dętą.
Oprócz tego w lecie 2003 Zion Train wystąpił we Francji, Finlandii, Czechach, Belgii, Włoszech, Chorwacji, Słowenii, Holandii, Niemczech, Portugalii, Słowacji, Węgrzech oraz na brytyjskim festiwalu Glastonbury i największym niemieckim festiwalu reggae Chiemsee w Bawarii.
Zion Train Sound System po raz pierwszy pojawił się także w Japonii (Tokio, Osaka i Nagoia), gdzie grali w towarzystwie Iration Steppers, DJ Kuranaka, Zettai Mu i wielu innych japońskich ekip.
DJ Perch rozkręcił się na polu remixów i ze swoich dla niego zleceń zadowoleni są m.in. Luciano, Gentleman, UB40 czy Fermin Muguruza.
Zion Train Sound System w składzie Molara + DJ Perch w lutym 2004 zagrał kolejną trasę koncertową w Polsce obejmującą 6 miast – Opole, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Warszawa i Olsztyn.
Imprezy zgromadziły istne tłumy - w kilku miastach zabrakło biletów dla wszystkich chętnych. W ten sposób potwierdzili swój status najbardziej popularnego w Polsce zagranicznego wykonawcy z pogranicza sceny klubowej i roots.
W sytuacji braku obecności zespołu na antenie stacji telewizyjnych i stricte komercyjnych kampanii promocyjnych Zion Train jawi się jako absolutny fenomen.
źródło: Internet + własne zaangażowanie
Ludzie Fundacji | Wydawca | Informacje prasowe | Ochrona prywatności | Reklama | |
© 2002 Fundacja Promocji m. st. Warszawy Hosted by jHosting.pl - Java Hosting