www.warszawa.plLogin | Usenet | Klub | Linki
Tematy: AdministracjaHistoriaLudzieSpołecznośćGeografiaArchitekturaRozrywkaRozwójPrzyrodaTurystykaGastronomiaMediaEdukacjaKomunikacjaBezpieczeństwoSportUsługiKulturaProblemyPraca
Extra: MapaPanorama ▪ Wydawnictwa ▪ UE ▪ Galeria
reklama
Warszawa
 
2004-07-29, 09:00
WSJD 2004: DAVE DOUGLAS ELECTRIC BAND
Dave Douglas (Internet + własne zaangażowanie)
Dave Douglas
Internet + własne zaangażowanie
30-go lipca w Traffic Club przy ul. Brackiej 25 w ramach cyklu "Mariusz Adamiak Przedstawia / Warsaw Summer Jazz Days 2004" odbędzie się koncert formacji Dave Douglas Electric Band.
Start 19:00.

Urodzony w marcu 1963r. w Monteclair, New Jersey, DAVE DOUGLAS dorastał w Nowym Jorku. W wieku pięciu lat rozpoczął naukę gry na fortepianie, a jako siedmiolatek na puzonie. Zainteresowanie trąbką przyszło dopiero dwa lata później. Jazzu i klasycznej harmonii uczył w wyższej szkole, a pierwsze próby gry muzyki improwizowanej podjął jako student wymiany w Barcelonie 1978r. Pomiędzy 1981 a 1983 studiował w Berklee School of Music w Bostonie i w New England Conservatory. Jako główne inspiracje w swojej muzyce wskazuje Igora Stravińkiego, Johna Coltrane'a i Stevie Wondera. W ciągu ostatnich 10 lat Douglas stał się jednym najbardziej oryginalnych i płodnych trębaczy-kompozytorów swojej generacji. Do tej pory nagrał wspólnie ze swoimi zespołami ponad dwadzieścia płyt CD. Zdobył tytuły trębacza, kompozytora oraz jazzowego artysty roku w ankietach New York Jazz Awards, Down Beat, Jazz Times, Jazziz oraz Italian Jazz Critics' Society. Nagrywa i komponuje w najróżniejszych kontekstach stylistycznych: m.in. El Trilogy, współpraca z choreografem Trishą Brown na American Dance Festival 2000 i próby orkiestrowe w Kolonii (2002r.). Aktualnie Dave Douglas związanych jest stałym kontraktem nagraniowym ze słynną RCA Bluebird, a do nagrania swej najnowszej płyty Strange Liberation (2004r.) zaprosił samego Billa Frisella. Jako improwizator, kompozytor i trębacz Douglas poszerzył tradycyjny język jazzu i zakwestionował i stale kwestionuje stylistyczne kategorie nienaturalnie definiujące muzykę. Różnorodnośc jego inspiracji odbija się w tworzonej przez niego muzyce, która potrafi przybierać tak różne formy stylu jak Charm of The Night Sky, Tiny Bell Trio, Parallel Worlds (zespół instrumentów smyczkowych), kwartet, kwintet czy sekstet jazzowy, elektryczny oktet - Sanctuary, Witness, oraz ostatnio projekty eksplorujące terytorium pomiędzy muzyką improwizowaną i elektroniką.

Info za oficjalnymi materiałami prasowymi WSJD 2004.
źródło: Internet + własne zaangażowanie
Ludzie Fundacji | Wydawca | Informacje prasowe | Ochrona prywatności | Reklama | |
© 2002 Fundacja Promocji m. st. Warszawy Hosted by jHosting.pl - Java Hosting