www.warszawa.plLogin | Usenet | Klub | Linki
Tematy: AdministracjaHistoriaLudzieSpołecznośćGeografiaArchitekturaRozrywkaRozwójPrzyrodaTurystykaGastronomiaMediaEdukacjaKomunikacjaBezpieczeństwoSportUsługiKulturaProblemyPraca
Extra: MapaPanorama ▪ Wydawnictwa ▪ UE ▪ Galeria
reklama
Warszawa
 
2004-06-17, 12:16
Rimead w Coyote Club
Rimead (Internet + własne zaangażowanie)
Rimead
Internet + własne zaangażowanie
18-go i 25-go czerwca w Coyote Club przy ul. Słowackiego 16/18 będzie można zobaczyć i usłyszeć jedną z najlepszych stołecznych formacji celtyckich, jedną z gwiazd tegorocznych festiwali celtyckich w Dowspudzie i Będzinie - Rimead.
Start 20:00, wstęp wolny!

O Rimead'ach:

Zespół powstawał od końca listopada 2000 do przełomu lutego i marca 2001, kiedy to założycielowi, Marcinowi "Padre" Orackiemu, udało się zebrać wszystkich muzyków w jednym miejscu o jednym czasie. Nazwę zaproponował Padre, jest to słowo irlandzkiego oznaczające "radosną dumę" i miało być wykładnikiem filozofii zespołu. Pierwotny skład Rimead liczył sześć osób: Agnieszka Sroczyńska - skrzypce, Katarzyna Dzieżbicka - flet poprzeczny, Paweł Brągoszewski - GHB, tin whistle, Tomasz Jaworowicz - gitara akustyczna, Kuba Pietrzak - tin whistle, Marcin Padre Oracki - bodhran, łyżki. Niestety, w przeciągu roku Paweł i Kasia odeszli z zespołu. Przez dwa i pół roku zostało odrobinę rozwinięte instrumentarium zespołu, Kuba zakupił low whitle'a, Tomek zaczął grać na bouzuki. Na Dowspudzie 2003, oficjalnie do zespołu został przyjęty gitarzysta który grał z Rimead od początku roku, Marcin "wujek Axis" Żebrowski, grający także na djembe.
Od początku swojej działalności Rimead wykonuje tradycyjną muzykę irlandzką. Jednak bardzo szybko fascynacja zespołami takimi jak Lunasa, Kila, Flook, Solas, prezentującymi trend w muzyce irlandzkiej określany jako "CEOL NUA" - nowa muzyka. Są to zespoły grające muzykę tradycyjną na bardziej nowoczesny sposób. Obecnie Rimead jest jednym z niewielu zespołów grających w tym stylu w Polsce. Oprócz motywów tradycyjnych, w repertuarze zespołu znajdują się kompozycje własne, utrzymane w konwencji muzyki irlandzkiej.

Ważniejsze występy zespołu:
"Folkopranie" - czerwiec 2001
"Noc Folkowa" w Płocku - wrzesień 2001
Przyjaciele Marka Majewskiego - listopad 2001
"Mikołajki Folkowe" w Lublinie - grudzień 2001
Obchody dnia św. Patryka w teatrze Rampa
- 2002 wspólny występ z zespołem Comhlan
- 2003
Festiwal Kultury Celtyckiej w Dowspudzie
- 2002
- 2003
"Echa Celtyckie" - 2002 i 2003
"Irlandzki Piknik" w Rzeszowie - wrzesień 2003
"Festiwal Kultury Celtyckiej Zamek" w Będzinie - wrzesień 2003
Imprezy z cyklu "Wciąż Wierzę w Wąski Tor" - maj, czerwiec i wrzesień 2003 oraz klubowo listopad 2003 i luty 2004 (ten ostatni z Sergey'em Charkov'em w Galerii Zachęta)
źródło: gazeta.pl
Ludzie Fundacji | Wydawca | Informacje prasowe | Ochrona prywatności | Reklama | |
© 2002 Fundacja Promocji m. st. Warszawy Hosted by jHosting.pl - Java Hosting