www.warszawa.plLogin | Usenet | Klub | Linki
Tematy: AdministracjaHistoriaLudzieSpołecznośćGeografiaArchitekturaRozrywkaRozwójPrzyrodaTurystykaGastronomiaMediaEdukacjaKomunikacjaBezpieczeństwoSportUsługiKulturaProblemyPraca
Extra: MapaPanorama ▪ Wydawnictwa ▪ UE ▪ Galeria
reklama
Warszawa
 
2004-06-17, 09:00
"Elizium Night" w Jazzgocie: Not, Beltaine, Diszobabaa
Beltaine (Internet + własne zaangażowanie)
Beltaine
Internet + własne zaangażowanie
20-go czerwca w Jazzgocie (PKiN, pl. Defilad 1, wejście od ul. Emilii Plater) odbędzie się "Elizium Night". Zagrają: Not, Beltaine i Diszobabaa. Start 21:00, bilety 20/15zł.

O wykonawcach:

NOT
Zespół wydał w 2001 roku nakładem wytwórni NOISEWORKS RECORDS. Jest to jedna z niewielu płyt wydanych na zachodzie całkowicie w języku polskim. Członkowie współpracują z innymi zespołami, np. Cool Kids of Death, Aggressiva 69, Maćkiem Maleńczukiem, Tamara.

skład:
Robert Tuta - wokal, akordeon, syntezator,
Cinass - gitara elektryczna i basowa
Kuba Wandachowicz - syntezator

BELTAINE
Formacja Beltaine rozpoczęła swoją działalność późnym latem 1989 roku w podwarszawskim Konstancinie z inicjatywy basisty Michała Pietrusiewicza (pomysłodawcy nazwy) i klawiszowca Daniela Paulinka. Pierwsze utwory instrumentalne były inspirowane z jednej strony muzyką elektroniczną (Jean-Michel Jarre, Andreas Grosser) a z drugiej nastrojem (The Cure, czy Joy Division). W następnym roku do zespołu doszli: Sebastian Madejski (syntezator) oraz Paweł Drygiel (gitara). Z czasem fascynacje rozszerzać się zaczęły w kierunku Dead Can Dance, Cocteau Twins, ale także muzyki poważnej, dawnej i czysto folkowej.
Głównym ogniwem utrzymującym klimat miał być pesymizm i poczucie katastrofizmu związanego ze zbliżającym się przełomem tysiącleci. Muzycy uważali, że nie przypadkowo los ich połączył w tym właśnie momencie.
Po kilku miesiącach S.Madejski zaczął śpiewać i wraz z D.Paulinkiem pisać teksty. Jednocześnie rozszerzać się zaczęło instrumentarium (cytry, mandolina, flety proste, akordeon, instrumenty perkusyjne).
Debiut sceniczny Beltaine miał miejsce 24 lipca 1992 roku w stołecznym klubie Fugazi na festiwalu Anji Orthodox "Błogosławieństwo". Wraz z nimi grały takie grupy jak: Wilki, Apteka, 1984 i Pensylwania...
Do czasów obecnych, mimo upływu lat i zmian w składzie styl nie zmienił się bardzo a raczej ukrystalizował. Określana jako gothic-art-folk - muzyka dogadza gustom słuchaczy muzyki ciemnej, ale nie ostrej.
Charakterystyczną cechą Beltaine jest sposób śpiewania wokalisty. Dysponuje on nieprzeciętną skalą, przechodząc z tenorowej barwy do wysokich rejestrów osiągalnych niekiedy tylko dla sopranistek. Oprócz pisania tekstów po polsku, tworzony jest również tekst sylabotwórczy, improwizowany często na koncertach. Tegoroczna płyta "Drzewo i Kamień" zawiera takową składankę pieśni bez słów. Poza tym w "obiegu" wśród melomanów zainteresowanych ich twórczością "krążą" jeszcze trzy pozycje: "Beltaine 1993-1997" (zbiór nagrań z kilku sesji nagraniowych); oraz dokumentacje koncertowe: "Beltaine. Koncert w Klubie OKO, 2000", "Beltaine. Koncert w Teatrze Małym 2000".
Zespół Beltaine był zeszłorocznym laureatem (III nagroda) na Festiwalu Muzyki Ekologicznej w Józefowie jak również i w tym roku po wygraniu eliminacji mazowieckich brał udział na Festiwalu Studenckim FAMA. Do sukcesów należą również: nagroda Dziennikarzy na Festiwalu Studenckim PUPA 2000 oraz występ na Festiwalu Kompozytorów i Aranżerów BRZMIENIE 99.


skład
Sebastian Madejski - śpiew, cytry, cymbały, flety.
Daniel Paulinek - syntezatory, śpiew
Maciej Cierliński - lira korbowa, ud.
Klaudia Madejska - teksty czytane

DISZOBABAA
Zespół Diszobabaa powstał w Warszawie 2002 roku, z inicjatywy Kabuko i Buchmachera. Dwoje młodych ludzi postanowiło twórczo spędzać wieczory - zamiast oglądać seriale w telewizji, grali i śpiewali piosenki o sprawach które ich dotyczą. W sierpniu tego samego roku nagrali z realizatorem Bogdanem Kondrackim w studiu Kokszoman/ Złota Skała, demo składające się z pięciu piosenek: Poranek, Majk, Dupek, ORN, Tato. W styczniu 2003 roku zespół zagrał swój pierwszy koncert w Jadłodajni Filozoficznej. W międzyczasie do duetu dołączył Dread i powstało trio. W lutym 2004 roku zespół nagrał promocyjnego singla do piosenki "Majk". Oprócz singlowej wersji tego utworu znalazły się również remixy zrobione przez: Iwo, Dj Sufi, Dj Tomas, oraz teledysk zrealizowany przez Marcin Klinger & Adam X. W maju 2004 roku zespół ukończył debiutancką płytę, którą nagrał z realizatorem Filipem Różańskim w studio Wieża Records. Zespół nie związał się do tej pory z żadną wielką oficyną wydawniczą i płyta ukaże się pod egidą The Untwisted Twisted Records ( niezależny label zespołu). Twórczość zespołu jest bezkompromisowym komentarzem współczesności w estetyce czarnego humoru. Na scenie Diszobabaa używa instrumentów
elektronicznych i akustycznych. Całość tworzy niezwykłą mieszankę
psychodelicznych dźwięków z pozytywnie zakręconymi, transującymi
rytmami ("dance macabre"). Warstwą muzyczną zajmuje się Buchmacher, tekstem i wokalem Kabuko, na basie gra Dread.


źródło: Internet + własne zaangażowanie
Ludzie Fundacji | Wydawca | Informacje prasowe | Ochrona prywatności | Reklama | |
© 2002 Fundacja Promocji m. st. Warszawy Hosted by jHosting.pl - Java Hosting