Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

AZS UW

2012.04.15 g. 21:58

Zepter zakończył rozgrywki rundy zasadniczej

Wczorajszym meczem w Szczecinie warszawski zespół Zepter AZS UW zakończył walkę w rozgrywkach zasadniczych I ligi.

W meczu tym lider ze Szczecina podejmował wicelidera z Warszawy. Mimo,że wszystko było już wiadomo od dwóch tygodni i oba zespoły miały zapewniony awans do gier barażowych, mecz zapowiadał się na bardzo interesujący. Wszyscy chcieli, aby ten mecz był był podziękowaniem dla kibiców za ich wsparcie przez cały sezon.

Zepter AZS UW

Warszawiacy ze względu na zbliżające się baraże wyjechali do Szczecina w okrojonym składzie pozostawiając w domu tych, którzy ostatnio narzekali na urazy. Warszawscy zawodnicy mimo wszystko postawili gospodarzom twarde warunki, zaskakując portowców swoją skutecznością w tym dniu. Przez całą pierwszą połowę dzięki bardzo dobrej grze dwóch najlepszych strzelców Adama Marciniaka oraz Łukasza Nowaka, warszawski zespół prowadził. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:14 dla Zepter AZS UW.

Taka sytuacja trwała też na początku drugiej połowy. Do ok. 40 minuty Warszawianie mieli siły i skutecznie odpierali ataki, ale poprawiająca się z minuty na minutę gra w obronie szczecińskiego zespołu oraz szybkie kontrataki wyprowadziły w końcu portowców na prowadzenie.  Cały mecz zakończył się wygraną lidera ze Szczecina 33:30 Teraz oba zespoły czekają na baraże- w najbliższą sobotę 21.04.2012 r. o godz.18.00 Warszawiacy zagrają u siebie z liderem grupy B Piotrkowianinem Piotrków Tryb. Rewanż w Piotrkowie w środę 25.04.2012 r.

Gaz System Pogoń Szczecin - Zepter AZS UW 33:30 (14:15)