AZS UW

2012.03.17 g. 22:56

Zepter AZS UW zagra w barażach o Superligę

TAK!!! TAK!!!! TAK!!!! Ten baraż jest nasz!!!
Dziś w meczu pierwszej ligi piłki ręcznej mężczyzn Zepter AZS UW pokonał we własnej hali drużynę Wolsztyniaka Wolsztyn 24:21 (11:13)

i przy jednoczesnych porażkach zespołów zajmujących miejsca w tabeli bezpośrednio za nim, na trzy kolejki przed rundą zasadniczą I ligi, zapewnił sobie prawo gry w barażach o najwyższą klasę rozgrywek.

Wynik meczu Zepter AZS UW - Wolsztyniak Wolsztyn

Wynik meczu

Już dziś stało się jasne, że zarówno Warszawiacy jak i zawodnicy ze Szczecina zajmą w grupie A dwa pierwsze miejsca. Teraz już, ani mecze wyjazdowe (Gdańsk i Szczecin) oraz ostatni mecz w Warszawie nie odbiorą baraży Zepterowi.

Wydawać się mogło, że mecz z drużyną środka tabeli będzie miał spokojny przebieg. Nic bardziej mylnego- choć pierwsze minuty dały Akademikom prowadzenie 4:1, to dalej było już bardzo ciężko.

Być może na małe rozkojarzenie Warszawiaków miał wpływ wynik meczu z Płocka, gdzie dziś o 13.00 ich najgroźniejszy przeciwnik, Spójnia Wybrzeże Gdańsk, przegrał z rezerwami z Mistrza Polski 29:31. Przed meczem zawodnicy z Warszawy już znali ten wynik.

Słabo w pierwszej połowie zagrała obrona gospodarzy, a bramkarz Akademików nie mógł złapać właściwego rytmu gry w bramce przepuszczając zbyt wiele rzutów. Jednak winę ponosiła cała obrona. W 20. minucie było już 6:9 dla Gości i tak do przerwy utrzymywało się dwu - trzy bramkowe prowadzenie Wolsztyniaka.

Tak jak w poprzednim meczu ostra reprymenda trenerów udzielona w szatni pomogła. Na druga połowę zespół wyszedł zmotywowany, było widać wielką chęć wygrania meczu. Akcje w ataku nabierały powoli właściwego tempa, a trójka wyborowych strzelców: Adam Marciniak, Łukasz Wolski i Łukasz Nowak wreszcie zaczęła kończyć akcje wspaniałymi rzutami z drugiej linii. Warszawiacy rzucali seriami, po dwie-trzy bramki tracąc tylko po jednej. W 46 minucie Zepter doprowadził do pierwszego od dłuższego czasu remisu i od stanu 19:19 nie oddał już prowadzenia w meczu.

Ostatnie minuty oddały przebieg meczu, twardej męskiej walki w obronie po obu stronach. Przez ostatnie 10 minut oba zespoły zdobyły łącznie zaledwie 6 bramek - jak się okazało te minuty były szczęśliwe dla Zepter AZS UW - zdobył on 5 bramek przy tylko jednej Wolsztyniaka. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 24:21