AZS UW

2012.03.04 g. 21:03

Ligowa piłka ręczna w Warszawie

Weekend z AZS UW
W ten weekend swoje ligowe mecze rozgrywały zespoły AZS Uniwersytet Warszawski. W II lidze boje toczyły Panie z AZS UW oraz Panowie z drugiego zespołu Zepter AZS UW.

Logo AZS UW

Oba mecze rozgrywane były w niedzielę w hali sportowej UW przy ul. Banacha 2a.

Handballowe popołudnie rozpoczęło się od meczu Pań, które podejmowały zespół UKS Delta Radom. Od początku widoczna była różnica jaka dzieli oba zespoły. Akademiczki szybko zdobyły przewagę nad młodszymi koleżankami z Radomia i z każdą minutą tylko ją powiększały. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną AZS UW, który zdecydowanie pokonał Deltę Radom 30:18.

Po paniach na boisku pojawili się panowie z drugiej drużyny Zepter AZS UW. Zespół składający się z zawodników, którzy walką na boisku chcą pokazać, że niedługo mogą stanowić zagrożenie dla kolegów z pierwszej drużyny podejmował dziś wicelidera grupy III drugiej ligi- zespół AZS UŁ PŁ ChKS ŁÓdź.
Łódzki zespół, aby marzyć o grze w barażach o I ligę nie może sobie pozwolić na przegrywanie meczów.
Zanosiło się więc na zacięty mecz, ponieważ Akademicy z Warszawy chcieli wygrać przed własną publicznością, aby pokazać po dwóch kolejnych przegranych stać ich jeszcze na walkę o czołowe lokaty w II lidze.

Od początku na boisku trwała ostra, męska , ale czysta walka o każdą bramkę. Po pierwszej połowie zawodnicy z Łodzi prowadzili już 18:14 i wydawało się, że Warszawiacy nie podejmą już jednak walki. Nic bardziej mylnego- po przerwie bardzo często wynik meczu oscylował w pobliżu remisu. Bardzo dobra gra w obronie, dobra postawa warszawskiego bramkarza oraz kilka szybkich kontrataków i wynik do końca meczu pozostawał sprawą otwartą.

Ostatecznie wygrał zespół gości pokonując Warszawiaków 30:28.

AZS UW- UKS Delta Radom 30:18

Zepter AZS II UW - AZS UŁ PŁ ChKS ŁÓdź 28:30 (14:18)