AZS UW

2012.02.19 g. 21:18

Zepter AZS UW umocnił się na fotelu wicelidera I ligi

Wynik sobotniego meczu 30:26

Warszawscy Akademicy z UW podejmowali w sobotę, w swojej hali, zespół KS Wójcik Meble Techtrans Elbląg. Obie drużyny mają o co walczyć zajmując miejsca na przeciwnych biegunach swojej grupy w I lidze.

Zepter AZS UW bronił 2 miejsca, a Elblążanie myślą o odbiciu się od dna tabeli.

Mecz ZEPTER AZS UW - KS Wójcik Meble Techtrans Elbląg. 18.02.2011 w Warszawie

Od początku meczu to gospodarze dyktowali warunki, choć było w meczu kilka momentów, gdy Goście zbliżyli się i remisowali. Były to krótkie chwile zastoju i zawodnicy Zepter AZS UW natychmiast przystępowali do konstruowania zdecydowanie składniejszych akcji dających im ponowną przewagę bramkową.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:12 dla Akademików, ale została okupiona bardzo poważna kontuzja podstawowego skrzydłowego zespołu warszawskiego - Paweł Puszkarski przez kilka tygodni nie zagra w meczach ligowych. Z boiska został zniesiony przez kolegów, a wezwane pogotowie ratunkowe zabrało Go do szpitala.

Druga połowa to dalsze akcje pewnie zmierzającego do zwycięstwa zespołu Uniwersytetu Warszawskiego i powiększanie przewagi bramkowej. W bramce zespołu gospodarzy dobrze zaczął bronić Marcin Malanowski, a po kolejnych składnych bramki zdobywali: Adam Marciniak (najskuteczniejszy zawodnik zespołu), Łukasz Wolski oraz Łukasz Nowak. Jedną z najładniejszych bramek meczu zdobył po tzw. "wkrętce" ze skrzydła Franki Brinovec.

Ostatecznie zespół Zepter AZS UW wygrał z KS Wójcik Meble Techtrans Elbląg 30:26 i umocnił się na pozycji wicelidera gr. A I ligi.

Do lidera, zespołu Gaz System Pogoń Szczecin traci zaledwie 1 pkt. Natomiast stanowiąca bezpośrednie zagrożenie i chcąca powrócić na 2 miejsce drużyna Vetrex Sokół Kościerzyna uległa w Gdańsku zespołowi Spójnia - Wybrzeże Gdańsk.