Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Dla mieszkańca

2014.02.05 g. 12:05

Wiadomości bieżące

Warszawski Serwis Prasowy
Życie miasta, komunikacja, zaproszenia, zapowiedzi, okolice Warszawy, przegląd prasy.

Warszawski Serwis Prasowy

ŻYCIE MIASTA


  • AUTOPROMOCJA
    Warszawscy samorządowcy oszaleli na punkcie nowej funkcji Facebooka – możliwości pokazania innym filmu z wydarzeń na swojej tablicy. Zrobili to m.in. wiceprezydent Jarosław Dąbrowski, burmistrz Rembertowa Kacper Pietrusiński, wiceburmistrz Bemowa Krzysztof Zygrzak czy radni Paulina Piechna-Więckiewicz i Maciej Wąsik. Tylko nowy wiceburmistrz Bemowa Daniel Nowolecki przygotował film w tradycyjny sposób – za pomocą kamery. Opowiada o sobie w serwisie YouTube
  • STADION NARODOWY
    Operator Stadionu Narodowego PL.2012+ oraz Kompania Piwowarska podpisali umowę, na mocy której Kompania została oficjalnym sponsorem – dostawcą piwa na stadionie. Do końca 2014 r. operator stadionu planuje podpisać jeszcze kilka umów sponsorskich z markami działającymi w różnych branżach.
  • PRZEDSTAWIENIA
    „W imieniu organizatora informujemy, że planowane na 6 marca przedstawienie National Classical Ballet – „Jezioro Łabędzie” zostało odwołane – czytamy na stronie Pałacu Kultury i Nauki.
  • INTERNET
    „Widzę, że działa już nowa strona internetowa naszej dzielnicy. Wydaje mi się, że jest trochę wolniejsza, przez sporą ilość dynamicznych elementów, ale graficznie OK. Czcionki ładne, czytelne. Wreszcie działa poprawnie pod Chrome. Jakieś błędy? Zakładka »Budżet partycypacyjny« jeszcze nie działa, podobnie jak ankieta z oceną strony, no ale to pierwsze godziny jej życia. Nie czepiamy się” – komentuje Rembertów Bezpośrednio.
  • BUDOWA METRA
    Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego podjął decyzję o czasowym zamknięciu całodobowej placówki pocztowej przy ul. Targowej 73. Decyzja jest efektem stwierdzonych uszkodzeń budynku wynikających z prac przy budowie II linii metra. Aby klienci byli na bieżąco obsługiwani i w jak najmniejszym stopniu odczuli tę zmianę, Poczta Polska wydłużyła do godz. 22 godziny pracy okolicznych placówek.
  • POLITYKA
    Warszawska Wspólnota Samorządowa domaga się upublicznienia efektów ponaddwuletniej pracy tzw. zespołu zadaniowego do opracowania zmian niektórych aktów prawnych m.st. Warszawy o charakterze ustrojowym. Urzędnicy, pokażcie efekty waszej pracy! – żąda Mariusz Ciechomski z Mokotowskiej Wspólnoty Samorządowej.
  • ZDROWIE
    Ruszają „Czwartki na plus!” – cykl profesjonalnych zajęć opracowanych i prowadzonych z myślą o ludziach żyjących z HIV – heteroseksualnych dorosłych, mężczyznach uprawiających seks z mężczyznami, a także dla rodziców seropozytywnych dzieci. Celem jest przekazanie wiedzy m.in. o diagnostyce, leczeniu, aktywności seksualnej ludzi zakażonych, poszukiwaniu partnerów życiowych czy sposobach mówienia o swoim statusie bliskim, ale też lekarzom. Zajęcia będą odbywać się w każdy drugi i czwarty czwartek w siedzibie Zjednoczenia Pozytywni w Tęczy przy ul. Targowej 44 lok. 1 w godz. od 17–19. Udział jest bezpłatny.
  • KSIĄŻKI
    Pojawiła się nowa publikacja Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie – Wielkie warsztaty rzeźbiarskie Warszawy doby saskiej. Modele kariery Jakuba Sity. Przeznaczona jest dla varsavianistów, historyków sztuki i wszystkich zainteresowanych sztuką sakralną. Warszawa XVIII w. była jednym z największych w Europie Środkowej ośrodków rzeźby. Autor prezentuje trzy znakomite warsztaty rzeźbiarskie – Bartłomieja Michała Bernatowicza, Johanna Georga Plerscha i Franza Antona Vogta.


KOMUNIKACJA


  • ROWERY
    Urząd miasta ogłosił przetarg na zaprojektowanie dróg rowerowych po obu stronach ul. Żwirki i Wigury – od ul. Wawelskiej do 17 Stycznia. Projekt ma być gotowy w sierpniu. Ratusz chce się ubiegać o środki z UE na budowę tej trasy w 2015 r. – poinformował pełnomocnik prezydenta Warszawy ds. komunikacji rowerowej.
  • FERIE
    W okresie ferii zimowych (od 17 do 28 lutego) w dni powszednie na ulice nie wyjadą autobusy linii 304 i 460. Dla pięciu linii autobusowych zostaną zawieszone wybrane kursy. Dodatkowo dla linii 114 (od 3 do 18 lutego) oraz dla linii 193 (od 3 do 28 lutego) zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu.
  • PRZETARGI
    Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na opracowanie projektu przebudowy wiaduktów w ciągu ul. Towarowej nad torami kolejowymi.
  • KOLEJ
    Warszawska Kolej Dojazdowa w okresie ferii zimowych 2014 r. wprowadza tzw. przejazdy rodzinne. Może z nich skorzystać osoba dorosła jadąca z dzieckiem, które nie ukończyło 16. roku życia. Osoba ta może wówczas wykupić dla siebie i dla dziecka jednorazowe bilety „tam” lub „tam i z powrotem” z ulgą 50 proc. albo nabyć w kasie biletowej bilet jednorazowy według taryfy ulgowej 50 proc. dla siebie i bilet jednorazowy dla dziecka zgodnie z przysługującą mu ulgą ustawową lub handlową.
  • LOTNISKA
    Ponad 642 tys. osób odprawionych zostało na Lotnisku Chopina w styczniu 2014 r. To o 4,9 proc. mniej niż w styczniu 2013 r., ale o 9,5 proc. więcej niż styczniu 2012 r. „Warto przypomnieć, że na rekordowy wynik 2013 r. wpłynęło nieplanowane przeniesienie na Lotnisko Chopina operacji linii Ryanair i Wizz Air, które nie mogły operować na lotnisku w Modlinie z powodu zamknięcia pasa startowego” – przypominają władze lotniska.


ZAPROSZENIA NA DZIŚ


  • ŚRÓDMIEŚCIE
    W godz. 10–16 w Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się III Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami „SOS EXPO 2014”. W czasie imprezy poruszone zostaną przede wszystkim zagadnienia związane ze stanem obecnym i z perspektywami rozwoju gospodarki odpadami komunalnymi w Polsce, w tym krajowe regulacje oraz wymogi unijne, które muszą zostać spełnione przez samorządy w tym zakresie.
  • ŚRÓDMIEŚCIE
    O godz. 11 w Almi Cafe w centrum handlowym Arkadia (al. Jana Pawła II 82) odbędzie się konferencja prasowa na temat przebudowy Arkadii.
  • PRAGA-PÓŁNOC
    O godz.11 w kinie Praha odbędzie się spotkanie z cyklu „Mama w kinie Praha”. Tematem będzie radzenie sobie z dolegliwościami związanymi z kręgosłupem. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Łapacz, rehabilitantka i trener personalny. Po spotkaniu kino zaprasza na pokaz filmu „Nimfomanka – Część I” w reżyserii Larsa von Triera. Cena biletu: 12 zł.
  • ŚRÓDMIEŚCIE
    O godz. 16 w Centrum Komunikacji Społecznej przy ul. Senatorskiej 27 w sali konferencyjnej na pierwszym piętrze odbędzie się spotkanie z pełnomocnikiem prezydenta Warszawy ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi. Tematem będzie omówienie bieżącej współpracy z ratuszem. Zgłoszenia: agasior@um.warszawa.pl
  • WOLA
    O godz. 18 w Muzeum Powstania Warszawskiego rozpocznie się cykl wykładów historycznych. Dziś tematem będzie Pion wojskowy Polskiego Państwa Podziemnego. Przedstawiona zostanie historia powstania i funkcjonowania Służby Zwycięstwu Polski, Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej. Przypomniane też zostaną komórki walki czynnej (Związek Odwetu, Osa-Kosa, Referat C, Wachlarz, Kedyw, Zagralin) i najsłynniejsze akcje sabotażowo-dywersyjne („Główki”, „Taśma”, „Góral”, „Wieniec”, atak na więzienie w Pińsku).
  • ŚRÓDMIEŚCIE
    O godz. 18.30 w Yerbaciarni przy ul. Bartoszewicza 11 odbędzie się spotkanie z Przemkiem Kuśmierkiem, twórcą Migam.pl. Projekt wygrał wiele nagród, wśród klientów ma Sejm, Senat, a partnerem jest Virgin Mobile. Dowiemy się, jak zbudował zespół i jak zarabia na serwisie, który pomaga w komunikacji z osobami niesłyszącymi.
  • ŚRÓDMIEŚCIE
    O godz. 19 Muzeum Historii Żydów Polskich zaprasza na prezentację wybranych dokumentów i filmów krótkometrażowych pokazywanych w ramach ubiegłorocznej edycji festiwalu „Żydowskie Motywy”. Podczas seansu zostaną pokazane: „Dziesiąta kropla” (reż. Gabriel Ohayon) oraz „Szukając gwiazd” (reż. Filip Luft).
  • PRAGA-PÓŁNOC
    O godz. 19 w Oparach Absurdu na ul. Ząbkowskiej 6 odbędzie się kolejna odsłona „Z tamtej strony Wisły”. Tym razem temat będzie bardzo prawobrzeżny – czyli gwara warszawska. „Na wstępie Martyna z Praskiej Ferajny wygłosi miniwykład pt. „Wiechem o Wiechu”. Dzięki przypomnieniu postaci „Homera Warszawskich Ulic” – Stefana Wiecheckiego – wczujemy się w gwarowy klimat” – podają organizatorzy. Wstęp wolny.


ZAPOWIEDZI


  • WOLA
    6 lutego (czwartek) o godz. 18.30 w Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się wykład pt. Odbudowa czy przebudowa (1945–1956). Poprowadzi go architekt Grzegorz Mikka, autor strony Warszawski Modernizm 1905–1939.
  • ŚRÓDMIEŚCIE
    6 lutego (czwartek) o godz. 17 w sali rady Urzędu Dzielnicy Śródmieście przy ul. Nowogrodzkiej 43 odbędzie się posiedzenie Komisji Ładu Przestrzennego, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej, na którym radni zajmą się projektem planu miejscowego rejonu ul. Foksal. W projekcie planu znajduje się wiele kontrowersyjnych rozwiązań, w tym m.in. przekształcenie ronda de Gaulle’a w skrzyżowanie, odejście od koncepcji poprowadzenia linii tramwajowej wzdłuż Traktu Królewskiego, zabudowa boiska użytkowanego przez uczniów LO im. J. Zamoyskiego i Gimnazjum nr 44, zabudowa skweru im. J. Wisłockiego – między ul. Smolną a Al. Jerozolimskimi.
  • MOKOTÓW
    8 lutego (sobota) o godz. 15 w klubie Regeneracja przy ul. Puławskiej 61 odbędą się warsztaty „ART-Tektura: Pociągi. Na warsztatach rodzinnych w Regeneracji będzie można poznać historię tego środka komunikacji, a następnie uczestnicy wykonają razem wielki pociąg, którym będzie można pojechać do krainy marzeń. „Jeśli macie jakieś niepotrzebne odpadki, które moglibyśmy wykorzystać jako materiały do warsztatów – przynieście je ze sobą! Dbajmy razem o środowisko!” – napisali organizatorzy. Wstęp wolny.
  • ŚRÓDMIEŚCIE
    8 lutego (sobota) o godz. 17 na 11. piętrze budynku PAST-y rozpocznie się pierwszy etap festiwalu „To się wytnie!”. „Przynieście ze sobą puste kartony, stare gazety, nożyczki i klej! Będziemy wycinać, kleić i ozdabiać! Kolorowe kartony, przygotowane wspólnymi siłami, rozwieziemy po redakcjach najważniejszych mediów w Warszawie” – zachęcają organizatorzy. W trakcie wieczoru odbędzie się również minikoncert z piosenkami z wcześniejszych spektakli. Wcześniej impreza nosiła nazwę „Festiwal Teatralny WrzAWA”.
  • BIELANY
    8 lutego (sobota) o godz.10 w Dobrym Miejscu przy ul. Dewajtis 3 (sala koncertowa) odbędą się występy zespołów muzycznych, schol i chórów konkursowych z parafii, ze szkół i z domów kultury, grających oraz śpiewających muzykę chrześcijańską. Wstęp wolny.
  • ŚRÓDMIEŚCIE
    8 lutego (sobota) o godz. 16 w Muzeum Łazienki Królewskie w pałacu Na Wyspie odbędzie się kolejny wykład z cyklu „Medytacje filozoficzne”. Gościem spotkania będzie europejskiej sławy neurobiolog prof. Jerzy Vetulani, który omówi tajemnice i pułapki pracy ludzkiego umysłu i postara się odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego myślimy i jak mózg prowadzi nas na manowce?”. Wstęp wolny.
  • ŚRÓDMIEŚCIE
    8 lutego (sobota) w godz. 11–17 w Domu Kultury Śródmieście na ul. Smolnej 9 odbędzie się spotkanie informacyjne w sprawie budżetu partycypacyjnego. „Serdecznie zapraszamy mieszkańców Śródmieścia oraz odbiorców oferty DKŚ do uczestnictwa w spotkaniu poświęconym podsumowaniu realizacji budżetu DKŚ na rok 2013, który wypracowany był wspólnie z mieszkańcami dzielnicy, a także planowaniu działalności DKŚ w latach 2014 i 2015” – zachęcają urzędnicy.
  • PRAGA-POŁUDNIE
    9 lutego (niedziela) o godz. 17 w Klubie Kultury Saska Kępa przy ul. Brukselskiej 23 zacznie się spotkanie muzyczno-literackie według zapomnianego pomysłu na rozrywkę nienachalną i w tzw. lekkim tonie. Będzie to swobodne połączenie muzycznych przebojów, literackiego żartu i atmosfery niegdysiejszych inteligenckich domów. Bilet: 30 zł.
  • ŚRÓDMIEŚCIE
    9 lutego (niedziela) o godz. 11 Muzeum Historii Żydów Polskich organizuje „Żywą bibliotekę. Spotkanie międzykulturowe”. Idea spotkania polega na tym, że przedstawiciele różnych grup decydują się być „żywymi książkami”, które można wypożyczyć, żeby posłuchać ich historii i zadać im pytania. Bezpośrednie spotkanie z przedstawicielami mniejszości i cudzoziemcami pozwoli nam poznać ich perspektywę oraz dowiedzieć się więcej o ich kulturze.
  • WOLA
    11 lutego (wtorek) o godz. 13 na Scenie na Woli im. T. Łomnickiego w Teatrze Dramatycznym (ul. Kasprzaka 22) odbędzie się próba medialna spektaklu „Mizantrop” Moliera w przekładzie Jerzego Radziwiłowicza i reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza. „Zagramy dla Państwa dwa fragmenty przedstawienia, a potem tradycyjnie będzie możliwość porozmawiania z twórcami” – zapowiadają organizatorzy.
  • MOKOTÓW
    12 lutego (środa) o godz. 13 w Areszcie Śledczym Warszawa-Mokotów (ul. Rakowiecka 37) odbędzie się pokaz trzeciej części filmowej „Trylogii więziennej” Janusza Mrozowskiego – „Bad Boy, cela dla niebezpiecznych”. Projekcji filmu towarzyszyć będzie konferencja prasowa poświęcona ogólnopolskiej akcji społecznej „Więzienie to sanatorium? Przekonaj się sam!”, w ramach której w kinach studyjnych w całej Polsce odbędą się pokazy wszystkich części „Trylogii więziennej” Janusza Mrozowskiego. Wymagane jest potwierdzenie obecności: cecylia.jakubczak@jakobyart.pl
  • ŚRÓDMIEŚCIE
    Od 14 lutego na poziomie –1 w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich przy ul. Brackiej 25 działać będzie weekendowy targ spożywczy pod hasłem „Z miłości do jedzenia”. „Do zaaranżowania 1000 mkw. przestrzeni jarmarku zaprosiliśmy artystów, designerów i projektantów, aby połączyć ideę dobrego smaku zarówno w wymiarze kulinarnym, jak i estetycznym” – zapowiadają organizatorzy.
  • ŚRÓDMIEŚCIE
    15 lutego (sobota) o godz. 14 w okolicach ul. Świętokrzyskiej trenerzy Parkour United pokażą, jak wykorzystać przestrzeń miejską do ćwiczeń, zamiast spędzać czas w zatłoczonej siłowni. Trening zostanie dostosowany do stopnia zaawansowania uczestników, a ćwiczenia będą prowadzone w kameralnych grupach. Pod okiem jednego trenera znajdzie się grupa około 10 osób tak, aby proponowane ćwiczenia mogły zostać dopasowane do ich umiejętności.
  • PRAGA-POŁUDNIE
    21 i 22 marca na Stadionie Narodowym odbędą się I Targi Mobilne. „Blisko 3000 mkw., ponad 96 projektów tworzących polską panoramę innowacyjnych rozwiązań mobilnych, ponad 2 tys. zwiedzających, dla których mobile to nie tylko etap technologicznego rozwoju, ale stan ducha niezależności i wielowymiarowej wolności” – tak reklamują imprezę organizatorzy.


OKOLICE WARSZAWY


  • MAZOWSZE
    Mazowsze po raz kolejny musiało wziąć kredyt na zapłacenie raty janosikowego. Władze województwa odliczają dni do 4 marca, kiedy to Trybunał Konstytucyjny zajmie się sprawą daniny na rzecz biedniejszych regionów.
  • GRODZISK MAZOWIECKI
    O godz. 19.30 w 3 Club (ul. Spółdzielcza 9) zagra zespół Blues Fellows Swingin’ Band & Ewa Konarzewska. Koncert poświęcony jest pamięci wielkiego miłośnika Grodziska i jazzu Marka Cabanowskiego. Bilety w cenie 30 zł.
  • LEGIONOWO
    Powiatowa Izba Gospodarcza wspólnie z Urzędem Skarbowym w Legionowie już po raz drugi organizuje bezpłatne spotkanie informacyjne w zakresie przepisów podatkowych, które będę obowiązywać w 2014 r. Spotkanie odbędzie się w godz. 14–16 w Urzędzie Miasta Legionowo (ul. Piłsudskiego 41). Poprowadzą je pracownicy Urzędu Skarbowego w Legionowie.
  • NOWY DWÓR MAZOWIECKI
    O godz. 19 w Nowodworskim Ośrodku Kultury (ul. Paderewskiego 1a) wystąpi Mariusz Bogdanowicz Quartet. Koncert to część Nowodworskich Spotkań Jazzowych. Wstęp wolny.
  • ZĄBKI
    8 lutego (sobota) o godz. 17 w galerii MOK w Ząbkach uczestnicy pracowni malarskiej Uniwersytetu Trzeciego Wieku Domu Kultury „Zacisze” zaprezentują swoje prace. Wernisaż otworzy koncert zespołu wokalno-estradowego Zaciszańska Nuta i Męskiego Zespołu Wokalnego Żurawie.


PRZEGLĄD PRASY


  • WARSZAWA.PL
    Dla mieszkańców z parteru opłaty za windę bywają niezrozumiałe. Prawo mówi jednak wyraźnie, iż za utrzymanie części wspólnych nieruchomości odpowiadają wszyscy lokatorzy.
  • PRZEGLĄD WOLSKI
    Firma zbierająca używaną odzież ustawiła pojemniki na Woli bez pozwolenia. Jak informują władze dzielnicy, o zgodę nikt do nich nawet nie wystąpił, więc naliczono kary.
  • TWOJA-PRAGA.PL
    Skwer przy ul. Michała Paca na Grochowie zostanie objęty monitoringiem rejestrującym – zapowiadają władze dzielnicy Praga-Południe. Na konieczność instalacji kamer na skwerze zwrócili uwagę mieszkańcy w czasie ubiegłorocznego spotkania dotyczącego poprawy bezpieczeństwa i porządku w tym rejonie ich dzielnicy.
  • PRZEGLĄD URSYNOWSKI
    8 lutego (sobota) rozpocznie się kolejna edycja cyklu bezpłatnych zajęć pt. „Ursynowski Nordic Walking”. Marsze po Lesie Kabackim poprowadzą doświadczeni instruktorzy.
  • GAZETA ECHO
    Skwer Krochmalna 3, zwany od kilku miesięcy Górką, ożył. I wszystko dzięki inicjatywie mieszkańców, a przede wszystkim Fundacji na rzecz Rozwoju Wspólnot Lokalnych „Na Miejscu”. I jest plan na przyszły rok: boisko, a może skatepark.
  • WAW43
    Dziś o godz. 20.15 w klubie Znajomi Znajomych (ul. Wilcza 58a) odbędzie się pokaz filmu „Coś z Alicji” w reżyserii Czecha Jana Švankmajera (1988). To jedna z najoryginalniejszych ekranizacji powieści Lewisa Carrolla „Alicja w Krainie Czarów”. Jest to surrealistyczna historia małej Alicji (grana przez młodą Kristýnę Kohoutovą, jedyną żywą osobę w obsadzie), która wkracza w świat dziwnych stworzeń i zwierząt oraz nieustannie kwestionuje logikę wszystkiego, z czym się tam spotyka.
  • POLSKIE RADIO RDC
    Ponad połowie warszawiaków nie podoba się sposób, w jaki stolica wprowadza nowy system śmieciowy – wynika z badania TNS Polska. Do wyników raportu jako pierwszy dotarł reporter Polskiego Radia RDC Lucjan Olszówka.
  • TVP WARSZAWA
    Brak pojemników, śmieciarek i worków. Prawie 250 skarg jednego dnia. Warszawa z oporem wprowadza nowe zasady gospodarowania odpadami.
  • ŻYCIE WARSZAWY
    Przed wyborami drogi PO i PSL w samorządach zaczynają się rozchodzić. Najpierw na Dolnym Śląsku, a teraz na Mazowszu.
  • WAWALOVE.PL
    W najbliższy czwartek, 6 lutego, w małym wojtku (ul. Bracka 20, w bramie) odbędzie się nietypowa wystawa. Zobaczymy bowiem na niej seksowne dziewczyny w stylu retro, wszystkie na... okładkach płyt.
  • TVNWARSZAWA.PL
    Pracownicy MZA, Tramwajów Warszawskich, Metra Warszawskiego, SKM, Mobilis, ITS Michalczewski i PKS Grodzisk będą mogli za darmo jeździć komunikacją miejską. Za ich roczny bilet zapłacą po 100 zł ich pracodawcy. Opcję darmowego biletu przewidziano także dla dzieci pracowników spółek przewozowych należących do miasta.
  • RYNEK KOLEJOWY
    Z Urzędu m.st. Warszawy otrzymaliśmy stanowisko dotyczące planów PKP PLK odnośnie do reaktywacji w ruchu pasażerskim stacji Warszawa Główna oraz zaadaptowania dla ruchu pasażerskiego linii 509, dzięki której istniałaby możliwość uruchomienia pociągów pasażerskich do dzielnicy Bemowo. Władze stolicy wstrzymują się na razie z udzieleniem jednoznacznej odpowiedzi na temat zasadności tych inwestycji.

---------------------------------------
Warszawski Serwis Prasowy
www.wsp.waw.pl
www.facebook.com/WarszawskiSerwisPrasowy
www.twitter.com/redakcjaWSP 



Opublikowal: Michał Pawlik
-

Dziś w Warszawie

Jutro w Warszawie

Zobacz także


2010.02.09 g. 23:41

Nasi Partnerzy










2009.12.06 g. 23:04

Warszawa – przecieramy szlaki

Projekt "Przetarty Szlak" - ułatwiamy życie
Nasza Fundacja chce wziąć czynny udział w ułatwianiu życia mieszkańcom stolicy. Również osobom niepełnosprawnym ruchowo, które mogą napotykać trudności w przemieszczaniu się po mieście na wózkach inwalidzkich czy o kulach.

Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy