Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Derby

2010.08.11 g. 16:09

Derby Warszawy bez kibiców Legii

Postawili Polonii ultimatum nie do spełnienia
Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa, wspólnie z Zarządem Klubu podjęło decyzję o niebraniu udziału w Derbach Warszawy przez kibiców klubu z Łazienkowskiej.

 

 

Wspólne oświadczenie sympatyków zespołu oraz władz klubowych zostało wydane dziś po godzinie 15:00. Powodem decyzji jest, jak twierdzi Legia, zbyt mała liczba biletów przyznanych klubowi. Legioniści chcieli, aby na rozgrywany przy Konwiktorskiej piątkowy mecz wpuścić 1800 kibiców ich drużyny. Tymczasem sektor gości na muranowskim obiekcie może pomieścić zaledwie 350 osób, toteż Polonia na żądania Legii nie przystała.

 

"Liczba biletów udostępnionych przez KSP musiałaby doprowadzić do jakiejś formy selekcji wśród kibiców, a tego chcemy uniknąć. Informujemy, że nie będzie prowadzona sprzedaż biletów na piątkowy mecz, a kibice Legii nie wezmą w nim udziału" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu kibiców i władz Legii.

 

Warto wspomnieć, że kibice Legii nie pojawili się na Muranowie także podczas ostatnich derbów. Wtedy powodem był konflikt sympatyków drużyny i władz klubu.

 

 

Nie obejrzą na stadionie, nie obejrzą na telebimie

 

Fani "Wojskowych" nie tylko nie obejrzą meczu na żywo na stadionie przy Konwiktorskiej, ale także nie będą mieli okazji zobaczyć go wspólnie na telebimie, o co starał się klub. Spowodowane jest to faktem, że producent transmisji z meczu nie zgodził się na udostępnienie sygnału klubowi z Łazienkowskiej.

 

 

Fot. Mateusz Romian

 

Zobacz także historię Derbów Warszawy

 


Opublikowal: Mateusz Romian
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy