Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Sport

2011.09.04 g. 22:39

Półmaraton walk nad Bzurą

Dzisiaj w Sochaczewie odbył się coroczny bieg upamiętniający jedno z ważniejszych wydarzeń Kampanii Wrześniowej. Pierwszy trzy miejsca zajęli Ukraińcy. W pierwszej dziesiątce znalazło się czterech Mazowszan, w tym warszawiak.

Wielkie słowa uznania należą się trzem zawodnikom, którzy znaleźli się w pierwszej dziesiątce. Zwycięzcy Victorovi Starodubcovi, Sławomirowi Kupcowi oraz Mirosławowi Bugajowi

Triumfator ma na karku już 37 lat, a pozostała dwójka jest bliska lub ma już pół wieku. Płotczczanin Sławoir Kupiec skończył już 45 rok życia, a poznaniak Mirosław Bugaj rok temu przekroczył granicę „pięciu krzyżyków”.

Osiągnęli oni świetne jak na swoje lata wyniki, kolejno – 1:08:01, 1:14:53 i 1:21:12.

Victor łatwo wygrał ze swoimi rodakami. Nasi wschodni sąsiedzi stracili do niego pół minuty oraz minutę i dwanaście sekund.

Wśród czołowej „dychy” znalazł się też warszawiak. Reprezentant AZS AWF, Michał Lisiewicz uplasował się na szóstym miejscu z czasem 1:14:32. Ostatni z biegaczy z naszego regionu, Artur Kamiński z Płocka, metę biegu liczącego 21,097 km osiągnął po upływie godziny, dwudziestu jeden minut i dwóch sekund.

Najlepszym biegaczem z miasta, w którym organizowano zawody został trzynasty Krzysztof Grzegorz Kozłowski z miejscowych Aktywnych (1:23:32).

Tylko dwie pozycje za nim była zwyciężczyni, Dominika Stawczyk-Stelmach. Pobiegło sporo poniżej półtorej godziny (1:24:20). To kolejny sukces w biegach długodystansowych w wykonaniu stołecznej zawodniczki. W maju triumfowała w Mistrzostwach Polski w Biegu Górskim na dystansie ponad 20 km. Wynik tym cenniejszy, iż Dominika jeszcze dzień wcześniej triumfowała w Grand Prix Warszawy na dwukrotnie krótszym dystansie niż półmaraton- 10 km. Jej rekord w pełnym maratonie wynosi poniżej 3 godzin, co jest bardzo dobrym wynikiem jak na amatora.

Warszawskim i mazowieckim kobietom poszło jeszcze lepiej niż mężczyznom. Pierwsza dziesiątka została zupełnie zdominowana przez panie z naszego miasta i regionu. W otwierającej „dysze” znalazły się aż cztery warszawianki. Poza Dominiką były nimi  trzecia na mecie, Anna Pawłowsk-Pojawa (Byledobiec Anin, 1:48:06), piąta Olga Łyjak oraz dziewiąta Katarzyna  Wożniak-Bełc.

Anna Pawłowsk-Pojawa

Anna pawłowska-Pojawa

Mazowsze w tej grupie reprezentowały: Agata Zmitłowicz (Konstancin), Anna Szubert (Brwinów) oraz Elżbieta Gadalińska (Wyszków). Najlepszą sochaczewianką podobnie jak wśród panów była zawodniczka miejscowych Aktywnych, Kamila Kocimska. Zajęła trzynaste miejsce.

Było to bardzo dobre przetarcie przed nadchodzącym Maratonem Warszawskim. Nasi zawodnicy także i na pełnej trasie pełnego „królewskiego dystansu” mogą liczyć na dobre występu. Maraton wystartuje 25 września o godz. 9 z Parku Agrykola, gdzie będzie też zlokalizowana meta.

Opublikowal: Michał Kamiński