Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Sport

2011.08.15 g. 20:39

Weekend warszawskich ligowców

Stołeczne kluby w miniony weekend w III i IV lidze zanotowały dwie wygrane oraz dwa remisy. Za tydzień ruszają rozgrywki Ligi Okręgowej, a za półtora i dwa tygodnie A, B Klasy i 1 ligi kobiet.

III liga

Od zwycięstwa sezon zaczął beniaminek III ligi łódzko- mazowieckiej, Hutnik. Gracze z Bielan decydującą bramkę strzeli w ostatniej minucie meczu. Trzy punkty graczom z Bielan zapewnił Szymon Lewicki.

Remisem natomiast zakończył się wyjazd Ursusa do OKS- u Otwock. Wynik ten też jest dobry, gdyż zawodnicy z „Dzielnicy Traktorów” poprzednie rozgrywki zakończyli prawie spadkiem do IV ligi, a piłkarze z Otwocka zostali zdegradowani z II ligi.

Jeszcze dwa lata temu walczyli nawet o awans na zaplecze Ekstraklasy. OKS objął prowadzenie w 60 minucie po strzale Jarosława Kęsęki, ale cieszył się nim tylko 23 minuty. Właśnie wtedy rzut karny na bramkę zamienił Jarosław Łowicki.

IV liga

Grupa Północ:

Klasę niżej występują dwie stołeczne jedenastki: Okęcie, i debiutujący na tym poziomie GKP Targówek. Piłkarze z prawej strony miasta,  swoim inauguracyjnym, wyjazdowym meczu, osiągnęli bardzo cenny remis z czwartym zespołem poprzedniego sezonu, Huraganem Wołomin.

Grupa Południe:

Dobrze IV ligowy sezon zaczęło też Okęcie. „Lotnicy” dzięki hattrickowi Tomasza Sieńskiego pokonali 3:1 Mszczonowiankę Mszczonów. Dwie ze zdobytych bramek padły z rzutów karnych. Dla gości jedynie trafienie zapisał w 38 minucie Łukasz Pakos.

Po tym meczu piłkarze z Włoch zostali pierwszym wiceliderem. Dobry start może rokować powodzenie w dalszej fazie rozgrywek. Rok temu Okęcie było bliskie spadku do Okręgówki. Uratowało się dopiero dzięki barażom.