Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Rozrywka

2006.10.19 g. 13:41

Warsaw Reggae Fest

W sobotę 21 października 2006 w klubie Palladium odbędzie się trzecia edycja WARSAW REGGAE FEST, imprezy prezentującej muzyczną mieszankę różnych gatunków reggae: od roots, przez dub i ska po dancehall.

DATA I MIESCE:
21 października 2006 (sobota), start: 16:00
Klub Palladium, ul. Złota 7/9, Warszawa

WYKONAWCY:
Vibronics, Indios Bravos, Habakuk, Vespa, Managga, Tabula Rasa, Joint Venture Sound System, Duby Smalone, DJ Feel-X, Jamfunk Project

Vibronics

Legenda brytyjskiego dubu. Założony w 1995 roku w Leicester soundsystem, od 1997  regularnie koncertujący w całej Europie. W Polsce po raz pierwszy i jak na razie ostatni wystąpił w październiku 2001, pozostawiając niezapomniane wrażenia. Członkowie Vibronics współpracowali z takimi gwiazdami jak Zion Train, Alpha and Omega, Iration Steppas, Jah Warrior a nawet ... Fun Lovin' Criminals. Wydali trzy autorskie albumy nakładem Universal Egg, prowadzą własną wytwórnię SCOOPS wydającą single. Tworzą  ciężkie, cyfrowe brzmienia roots & culture. Na Warsaw Reggae Fest wystąpią w składzie: Steve Vibronics (mix), Splitz Horns (trąbka i puzon), Madu (wokal) i
Parvez (wokal).

Indios Bravos

Indios Bravos to owoc współpracy dwóch artystycznych indywidualności: Piotra Banacha, założyciela i ekslidera grupy Hey oraz Gutka, rapera znanego głównie ze współpracy z Kalibrem 44 i Paktofoniką. Popularność przyniosła zespołowi druga płyta "Mental Revolution". Piosenki "Tak to tak", "Wu-wei" czy "Pom pom" pojawiły się na listach przebojów, zyskując uznanie daleko wykraczające poza krąg fanów reggae. Koncerty Indios Bravos ubarwiają tańce grupy Indian (zespół Marka "Kaprysa" Ptasińskiego). Na Warsaw Reggae Fest zespół zagra utwory z najnowszej płyty, której premiera przewidziana jest na jesień.

Habakuk

Jedna z najlepiej rozpoznawalnych polskich grup reggae. Powstała w 1990 roku w Częstochowie. Habakuk ceniony jest przez publiczność i recenzentów przede wszystkim za pozytywną energię i łatwość w tworzeniu przebojów. Na koncertach skutecznie łączy reggae'owy trans z rockowym wykopem. Habakuk grał na wszystkich liczących się festiwalach muzyki reggae w Polsce m.in. Ostróda, Winter Reggae, Afryka, a także na Przystanku Woodstock. Na Warsaw Reggae Fest wystąpi z gościnnym udizałem Muńka Staszczyka..

Vespa

"Vespa to dancingowy blichtr tanich garniturów, spod których w najgorszym stylu wyzierają białe koszule, to wąskie czarne krawaty, pamiętające studniówki naszych rodziców, to lśniąca sekcja dęta i muzyka, która nijak nie pasuje do obowiązujących trendów!" (z oficjalnego dossier zespołu). Vespa to absolutny klasyk polskiej sceny ska. W 1997 roku nakładem wytwórni QQRYQ ukazał się ich debiutancki materiał, zatytułowany "Vespa". Okazał się on prawdziwym podziemnym hitem wydawniczym. Następna płyta "Bujaj się..." wyszła na wiosnę 2004 i natychmiast została okrzyknięta najlepszym polskim albumem ska. Zespół z powodzeniem wymieszał na nim klasykę gatunku (Skatalites, Accept, Laurel Aitken, Kiss) ze swingiem i rocksteady. Ale to wszystko nic w porównaniu z tym jak wypadają na żywo…

Managga

Managga pochodzi z Wrocławia. To nowy projekt muzyczny, w który zaangażowali się członkowie zespołów Tumbao, Bakszysz, Doberman i East West Rockers. Informują, że "materiał na debiutancki album już właściwie jest, chęci są, więc jeśli nic złego nie stanie na przeszkodzie to jesienią będzie można posłuchać pierwszej płyty". Na żywo można ich będzie zobaczyć i wysłuchać na Warsaw Reggae Fest 2006.
 
Tabula Rasa

Zespól Tabula Rasa działa w obecnym składzie od 2003 roku. Koncertował w warszawskich klubach m.in. Punkt, Stodoła i Balsam. Tworzy nowatorskie brzmienia inspirowane reggae,  ale niezamykające się na inne gatunki. Grupa  zdołała wypracować charakterystyczny dla siebie reggae-rockowy styl, będący swoistą kontynuacją polskiej muzyki alternatywnej lat 80. Średni wiek muzyków czyni Tabula Rasę jednym z najmłodszych czynnie działających bandów na polskiej scenie reggae.

Joint Venture Sound System

Joint Venture to pionierzy polskiej sceny soundsystemowej. Kiedy rozpoczynali działalność 16 lat temu, ich imprezy były jednymi z pierwszych tego typu w Polsce. Dziś prezentują radykalne brzmienia muzyki roots: elektro dub, old school dub, world club beat, asian beats, reggae nowe i stare. Ich sety w dużej mierze opierają się na utworach, które rzadko usłyszeć można w trakcie występów innych polskich sound systemów. Prezentują dużo wersji specjalnych, niepublikowanych, nagranych specjalnie dla Joint Venture dubplate'ów i  remixów. Są współproducentami cyklu kultowej kompilacji "Dub Out Of Poland". Na Warsaw Reggae Fest wystapią w składzie: Activator: (dub master) i Maken  (selektor, MC i sceniczny performer w jednym).

DJ Feel-X

Od 1995 roku jest DJ'em i producentem. W jego dorobku muzycznym jest współpraca ze Wzgórzem Ya-Pa-3, Kazikiem, Kultem, Vavamuffin, Kapelą ze wsi Warszawa, a przede wszystkim z Kalibrem 44. Kilkakrotnie gościł już w USA i grał tam swoje imprezy. W 2002 roku ujrzał światło dzienne projekt Feel-X'a i MadMagistra pt. AXE Soundsystem "Capoeira". Ukazał się również jego mixtape "Dancehall Clash Test 2004", na którym wystąpili Marika, Frenchman, Gutek, Reggaenerator, Pablo Pavo, Indeed I, Mad Mike. Na swoich imprezach łączy we wspólnej zabawie fanów reggae i hip hopu.
 
Jamfunk Project

Jamfunk Project to zawiązana parę miesięcy temu inicjatywa dwóch popularnych selektorów,  Don Himola oraz Youthmana, którzy szybko znaleźli wspólny język. Znakiem firmowym pierwszego jest żywiołowa selekcja oparta na rockstedy, klasycznym funky i soul. Youthman z kolei lubi zaskakiwać nietypowymi muzycznymi wstawkami-niespodziankami wprawiając publiczność w osłupienie, konsternację i taneczny szał. Lee Perry, Tupac Shakur, Major Worries i Ireneusz Dudek na jednej scenie? Czemu nie?! Legendy soulu klaszujące się z The Clash? Jasne! Te i inne kombinacje zaserwuje jedyny w swoim rodzaju tandem wspomagany tym razem przez Earl Jacoba (głos Tisztelet Soun System) na Warsaw Reggae Fest 2006.

Duby smalone

Powołana przez selektorów Jsm'a i Luszjano (na co dzień Tisztelet Sound System) formacja jest z założenia otwartym polem dubowych eksperymentów dla całej plejady stołecznych wokalistów i selektorów reggae. W selekcji Luszjano i Jsm'a oprócz czystych, rasowych dubów należy się spodziewać dużej ilości dubowych wersji ulubionych klasyków roots reggae. Wszystko podane jako sound systemowy live act z wokalistami i selektorami w stylu dubwise - no compromise, z trickami na konsolecie, delay'ami i dźwiękowymi efektami specjalnymi.


ORGANIZATOR:
Zarząd Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego

PATRONI MEDIALNI:
4funTV, Aktivist, BIS Polskie Radio, Dos Dedos, Free Colours, Gazeta Studencka, Independent.pl, Metropol, Semestr, Radioaktywne, Reggaenet.pl, Wirtualna Polska

BILETY:
- Studenci: 28 zł (przedsprzedaż), 35 (w dniu imprezy)
- Pozostali: 33 zł (przedsprzedaż), 40 (w dniu imprezy)

Shortcut Warszawa
ul. Bracka 25 (Traffic Club)
http://www.shortcut.pl (sprzedaż on-line)

Shortcut Wrocław
ul. Grabiszyńska 56 (Ośrodek Działań Artystycznych FIRLEJ)
http://www.shortcut.pl (sprzedaż on-line)

Zarząd Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego
ul. Krakowskie Przedmieście 24 (Mały Dziedziniec UW)
poniedziałek - piątek 11:00 - 16:00

Internetowa Rezerwacja Biletów - pod adresem: reggaefest@poczta.fm, do 15 października 2006, cena z przedsprzedaży,  w temacie maila prosimy napisać: Rezerwacja

STRONA FESTIWALU:
www.warsaw-reggae.independent.pl


Opublikowal:
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy