Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Rozrywka

2010.06.21 g. 14:15

Zapowiedź WBW 2010

Wielka Bitwa Warszawska
Microphone Masters Team prezentuje: najstarszy i najbardziej prestiżowy turniej wolnego mikrofonu WBW 2010 - WIELKA BITWA WARSZAWSKA WBW Polish Freestle Battle [edycja 8] WBW Polish Beatbox Battle [edycja 7]

Microphone Masters Team ma przyjemność zaprosić na ósmą już edycję bitwy o najdłuższej historii i największej renomie w kraju. Jak co roku aby wziąć udział w Wielkiej Bitwie Warszawskiej do stolicy przyjadą mistrzowie mikrofonu z całej Polski. Staną oni do walki o zaszczytny tytuł Mistrza WBW, a co za tym idzie prestiż na scenie i podziw publiczności.

 

Tradycyjnie zarówno wśród uczestników jak i jurorów nie zabraknie czołówki polskiej sceny freestyle rap oraz human betabox. W Jury zasiądą ci, którzy zdobyli uznanie podczas poprzednich edycji WBW, a do walki o tytuł mistrzowski staną zapewne zarówno doświadczeni jak i młodzi rządni zwycięstwa mistrzowie słownej improwizacji i generowania dźwięków przy użyciu narządów mowy. WBW 2010 będzie cyklem 5 imprez, na które złożą się 4 turnieje eliminacyjne oraz finałowa Wielka Bitwa Warszawska.

 

W tym roku turnieje beatbox'owy i freestyle'owy będą rozgrywane równolegle.

Z każdego turnieju eliminacyjnego awans do wielkiego finału wywalczy po 2 freestyle'owców i po 1 beatbox'erze, dzięki czemu w wielkim finale oglądać będziemy starcie najlepszej ósemki w kategorii freestyle oraz najlepszej czwórki w kategorii beatbox. Każdy uczestnik może startować we wszystkich 4 turniejach eliminacyjnych chyba że wcześniej uda mu się wywalczyć awans do finału.

 

ZGŁOSZENIA :

Przyjmowanie zgłoszeń do udziałem w eliminacjach WBW 2010 rozpocznie się 4 LIPCA 2010.

Rejestracja uczestników odbywać się będzie na oficjalnej stronie imprezy – www.wbw.pl.

 

Do udziału w WBW 2010 dopuszczone zostaną osoby które ukończyły 16 lat.

 

O WBW:

Coroczne święto miłośników sztuki freestyle rap i human beatbox. Pięć dni bitew, pokazów i warsztatów z wielkim finałem na zakończenie czyli Wielką Bitwą Warszawską. Ponad 200 artystów z całej Polski przyjedzie do Warszawy aby wziąć udział w największym i najbardziej prestiżowym turnieju wolnego mikrofonu w kategoriach freestyle i beatbox. WBW to odbywająca się cyklicznie raz do roku impreza, podczas której wyłaniany jest najlepszy freestyle'owy MC, a także najlepszy beatbox'er w kraju. W ramach turnieju do pojedynków na słowa oraz dźwięki generowane narządami mowy stają zawodnicy z całej Polski. O wynikach rozgrywanych bitew rozstrzyga jury w skład którego wchodzą autorytety w dziedzinie freestyle'u i beatbox'u. Swoje zdanie poprzez odpowiednio głośny aplauz wyraża też publiczność znajdująca się w klubie, co może odpowiednio umotywować lub zdeprymować pojedynkujących się zawodników.

 

Wielki finał WBW zawsze poprzedzony jest serią imprez eliminacyjnych, podczas który wyłaniani są najlepsi zawodnicy, którzy zostaną dopuszczeni do walki o tytuł Mistrza. Hip-hopowe bitwy, podczas których raperzy stają naprzeciw siebie na scenie próbując udowodnić swoją wyższość nad rywalem wywołują prawdziwy entuzjazm wśród publiczności. Konfrontacja oryginalnych i niepowtarzalnych stylów skutkuje niesamowicie widowiskowym zderzeniem indywidualności.

 

Od początku istnienia kultury Hip-Hop jej przedstawiciele próbowali wyróżnić się i udowodnić swoją wyższość nad konkurentami. To właśnie formuła bitwy (battle) pozwala im na to od wielu lat dzięki czemu jest najbardziej interesującą i entuzjastycznie przyjmowaną przez publiczność formą artystycznej rywalizacji.

 

FREESTYLE RAP – słowna improwizacja, czyli rymowanie bez wcześniejszego przygotowania. Innymi słowy jest to sztuka składania rymów „na poczekaniu”. Największe emocje towarzyszą freestyle’owym bitwom, czyli słownej rywalizacji raperów, którzy stając naprzeciw siebie na scenie pojedynkują się na rymy, próbując udowodnić swoją wyższość nad rywalem.

 

HUMAN BEATBOX – sztuka rytmicznego tworzenia dźwięków (np. perkusji, linii basowej, skreczy) za pomocą narządów mowy (ust, języka, krtani, gardła czy przepony). Jest to niezwykle efektowna technika wokalna, łącząca takie elementy jak scat, wokaliza czy improwizacja wokalna z dźwiękami zupełnie codziennymi, np. kaszleniem lub odchrząknięciami.

 



Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy