Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Rozrywka

2009.04.09 g. 21:50

Festiwal młodej muzyki niezależnej MAGNETOFON w Hydrozagadce


Hydrozagadka zaprasza:


17.04 (piątek) i 18.04 (sobota)

MAGNETOFON FESTIWAL

start: 20
wjazd:15 zł(bilet dwudniowy 20 zł)


Wreszcie doczekaliśmy się festiwalu, na którym zaprezentują się najciekawsze młode polskie zespoły niezależne. Podczas trwającego dwa dni MAGNETOFONU można będzie usłyszeć, m.in.: Kamp!, Kyst, Polpo Motel, Rotofobię i wiele innych. O zabawę do samego rana zadbają znakomici dj-e. 17 i 18 kwietnia zapowiada się na jeden z najważniejszych, a na pewno najgorętszych weekendów tej wiosny.

 

Zapraszamy do Hydrozagadki na świetne rozpoczęcie sezonu festiwalowego!


Pierwszy dzień (piątek):

Popo, Kamp!, Washing Machine, Rotofobia, Wall to Wall

 

Drugi dzień (sobota):

Przepraszam, Polpo Motel, Repucha, How How, Kyst, + afterparty: Sebastianxxx

 

 

BIO ZESPOŁÓW:


Popo jest zespołem o niekoniecznie określonej barwie. Tworzą go ludzie o  jaskrawych umysłach.  Nie mówi sie tu o konwencji, swoistości lecz o misternym poszukiwaniu dźwiękowych rozwiązań. Piątka młodych gniewnych lecz odmiennych charakterów nagrało właśnie swój debiut, pt: "Go upstream" którym zamierzają podkreślić przekrojowość ich dotychczasowych działań. Popo ewoluuje na wszystkie możliwe sposoby czego dowodem są coraz większe, ekscentryczno-energiczne występy i zdecydowanie różnorodne materiały studyjne począwszy od EP "Playground" i kolejnej "Sweet Cotton", poprzez zeszłoroczny singiel "Magnetic Hall". Obecnie zespół znajduje sie pod skrzydłami wytwórni FDM Records i przygotowuje sie do trasy promującej swój świeży debiut.

www.myspace.com/musicpopo


Kamp! powstał w 2007, choć drogi jego twórców splotły się wiele lat temu. Pierwszy rok ich wspólnej działalności stał pod znakiem intensywnych prób, poszukiwań i sporów, które sprowadziły do wspólnego mianownika fascynacje muzyczne i dotychczasowe doświadczenia twórcze Michała, Radka i Tomka. Wiosną 2008 powstały pierwsze utwory, opublikowane na myspace’owym profilu zespołu

www.myspace.com/kampmusik


The Washing Machine – "nie dają plamy". Formacja reprezentująca alternatywnego rocka kojarzonego ze scena indie. Grupa powstała w 2006 roku, panowie wcześniej grali w innych zespołach, na jakiejś imprezie postanowili połączyć siły, zamknęli się w sali prób i walczyli z premierowym materiałem całymi tygodniami. Nowa odsolona zespołu zaowocowała muzyka dojrzalsza, bardziej rozbudowana idącą w kierunku wypracowania własnego stylu dla którego inspiracje stanowią zespoły pokroju: Foo Fighters, Taylor Hawkins & The Coattail Riders, Eagels Of Death Metal.
Latem 2007 roku chłopaki znacznie ożywili się pod względem koncertowym, występując m.in. na Festiwalu Jarocin 2007, gdzie zdobyli 5 miejsce z 18 zespołów w glosowaniu publiczności. Potem - co nie zdarza się przecież polskim zespołom prawie wcale - wyruszył na kilka koncertów zagranicą. Pierwsza zagraniczna trasa koncertowa po Europie obejmowała: Wielka Brytanie, Szkocje, Niemcy. Zespól wystąpił w klubach w Londynie (Zulus, Rythm Faktory), Inverness i Berlinie. Grupa spotkała się z ciepłym przyjęciem publiczności.
W połowie grudnia 2008r.chlopaki zostali nominowani przez "PULP" do MIAZGI 2008 - kategoria: "ODKRYCIE ROKU". Co jeszcze ewentualnie można wiedzieć o The Washing Machine? Są z Lodzi, maja dobre, chwytliwe piosenki... kiedyś nawet zawiesili działalność - to już nie zabawy w piaskownicy!

www.myspace.com/washingband


Rotofobia - Możesz się na nich obrazić, możesz za nimi szaleć. Pomimo stosunkowo krótkiej kariery, Rotofobia zdążyła wyrobić sobie opinię zespołu, który się kocha albo nienawidzi. Dla Sebastiana B, hipnotyzującego, charyzmatycznego lidera zespołu rockandroll to nie tylko muzyka, to sposób na życie i wyrażenie samego siebie w każdej chwili, na scenie i poza nią. Ascetyczny skład Rotofobii uzupełniają Szymon (bas, klawisz) i Arkus (perkusja) znany z grup Komety i Partia. Współtwórcy warszawskiej sceny Indie, inicjatorzy niekonwencjonalnych występów i guerilla gigów, muzycy mają też na koncie błyskotliwe sukcesy medialne (finał konkursu Expresowy Start w radiowej 'Trójce') i występy na dużej scenie (Open'er Festiwal 2005).

www.myspace.com/rotofobia


Przepraszam to rock&roll z dużą dawką poezji oraz melodii, których nie sposób zapomnieć (nawet kiedy bardzo się chce). To nieszablonowe zjawisko; mocna osobowość sceniczna, łącząca w sobie skrajne emocje. To duża dawka energii i niebanalnej muzyki, do której każdy z członków zespołu wnosi coś osobliwego.
Zespół powstał w 2004 roku na korytarzach Instytutu Filozofii UW. Od tego czasu wygrał kilka ogólnopolskich festiwali i zagrał wiele niezapomnianych koncertów. Obecnie Przepraszam pracuje nad debiutancką płytą

www.przepraszam.com.pl 


Polpo Motel tworzy dwójka muzyków wywodzących się ze skrajnie różnych światów.
Olga Mysłowska jest klasycznie wykształconą śpiewaczką, uczyła się m.in. u Emmy Kirkby, Paula Esswooda, Jamesa Oxleya i Olgi Pasiecznik. Ma na koncie występy w prestiżowych salach koncertowych (Filharmonia Narodowa, Studio Koncertowe S1 Polskiego Radia). Jako solistka współpracuje z wieloma zespołami specjalizującymi się w stylowym wykonywaniu muzyki baroku, jest również zapraszana do udziału w prawykonaniach utworów muzyki współczesnej. Jednak na potrzeby Polpo Motelu używa zwykłego, nieoperowego głosu, jest też autorką tekstów piosenek. Daniel Pigoński był klawiszowcem w zespole Pustki, jest współzałożycielem zespołu Elektrolot, w którym współpracował z Bartkiem Weberem oraz z Marią Peszek. Zajmuje się również tworzeniem muzyki dla teatru, był zapraszany przez takich reżyserów jak Piotr Cieplak, Michal Borczuch, Arkadiusz Tworus czy Piotr Lachmann. W Polpo Motelu gra na małych keyboardach Casio.
W 2007 roku Polpo Motel był nominowany do nagród magazynu Pulp w kategoriach: najlepiej wyglądający zespół oraz Następna Duża Rzecz.
Ich piosenki są połączeniem absurdalnej elektroniki, estetyzującego wokalu i groteskowych tekstów. Muzycy na określenie swojego stylu ukuli wyrażenie „eklektronika". Poza tym deklarują, że są zespołem kieszonkowym, bo razem z całym sprzętem są w stanie zmieścić się w sportowym kabriolecie.

www.myspace.com/polpomotel


Od dawna zafascynowany historią amerykańskiego folku, Adam Repucha gorąco pragnął sprawdzić, czy aby nie dobre i zbawienne okazałoby się zetknięcie folkowego stylu gry i polskiego języka. "Bard", "pieśniarz" - określenia te niezupełnie zdają sprawę z ciężaru, czy też raczej gatunkowej lekkości jego muzyki. Najwymyślniejsze próby jej opisu skrywałyby bowiem jedynie skromne i całkiem rzeczowe instrumentarium, oparte na harmonii samotnej gitary akustycznej i głosu. Teksty jego utworów wyrażają bezdenną tęsknotę za wiecznym latem, za wszechogarniającą tonią ciepłych mórz oraz intymną obecnością żywych stworzeń innych niż paproć, juka, czy, powiedzmy, gołąb. Pieśni te dotykają tematów śmierci, przemijania, nieustannej wędrówki głodnych dusz - tematyka to jakże typowa dla melancholijnej mentalności mieszkańców ogromnych, usianych milionem bladych świateł, środkowoeuropejskich metropolii.


How How to Miron Grzegorkiewicz i Adam Podniesiński, dwóch przyjaciół, których już dawno temu połączyła fascynacja elektroniczno-akustycznym brzmieniem. Prezentują specyficzną muzykę opierającą się na swobodnej formie, zacierającej się melodii i skojarzeniach dźwiękowych (na co wskazuje już sama nazwa zespołu). Jak sami mówią, w czasie występów na żywo dają odbiorcy muzyczną plastelinę, z której każdy może ulepić, co zechce.

www.myspace.com/howhowareyou


Muzyka Kyst łączy eksperyment ze słodkimi melodiami, jest jednocześnie zwiewna i nostalgiczna. Jej kameralna wrażliwość, namacalna tęsknota za harmonią i tajemnicza aura sprawiają że Kyst to jeden z najbardziej obiecujących projektów młodej polskiej sceny muzycznej. Założony przez Tobiasza Bilińskiego w Norwegii działa dziś w Sopocie w składzie:

Tobiasz Biliński - gitara, wokal, inne
Adam Byczkowski - gitara, wokal, inne
Marcin Turzyński - bas, inne
Jacek Rezner - perkusja, inne

Po powrocie Bilińskiego do Polski, nagrany jeszcze w Norwegii materiał wydany został własnym sumptem jako Tar EP, zyskując entuzjastyczne recenzje. W chwili obecnej zespół przygotowuje materiał na debiutancką płytę, nad której brzmieniem sprawował będzie pieczę Maciej Cieślak (Ścianka). Gościnnie udzielą się na niej Karolina Rec (Kings of Caramel), Michał Biela (Ścianka, Kristen, Kings of Caramel) oraz Tomek Ziętek (Pink Freud).

Premiera debiutanckiej płyty "Cotton Touch"  planowana jest na maj bieżącego roku.

 

 

 

--
Hydrozagadka
ul. 11 listopada 22
www.hydrozagadka.waw.pl
www.myspace.com/hydrozagadkaklub



-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy