Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Rozrywka

2008.09.25 g. 07:47

Kinomost

POLSKA - ROSJA

Piątek 26 września, o godzinie 20 pod Mostem Łazienkowskim na Cyplu Czerniakowskim, przy ul. Zaruskiego. Most nad głową, sto ton piasku pod nogami, świetliki, leżaki zamiast foteli, widoki zamiast ścian  i ekran ze starego spadochronu rozpięty pomiędzy filarami.

 

Polska oczami Rosjan


Prezentujemy najciekawsze filmy powstałe dotychczas w ramach projektu "Rosja - Polska. Nowe spojrzenie" realizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza i firmę producencką Eureka Media. Inicjatywa zrodziła się już w 2005 r. z myślą o studentach szkół filmowych z obu stron granicy. Zasada ich pracy jest prosta - Polacy jadą z kamerą do Rosji, Rosjanie do Polski. Efekty - zaskakujące.
W tym tygodniu zmieniamy perspektywę. Podczas drugiej odsłony projektu zaprezentujemy najciekawsze dokumenty autorstwa młodych Rosjan.
Pełne informacje o projekcje znajdują się na stronie www.newgaze.info.

 

  • Mój Kieślowski, reż.: Irina Wołkowa 21'
    Dla większości obcokrajowców polska sztuka filmowa zbiega się do jednego nazwiska - Krzysztof Kieślowski. Tak też patrzy na nią Irina Wołkowa. Punktem wyjścia do jej opowieści o twórcy "Dekalogu" jest wywiad z Martą Hryniak, córką Kieślowskiego. Sięga też do eksperymentu. Pamięć o reżyserze przywołuje organizując casting do remake'u "Przypadku".

  • Sacrum, reż.: Aliona Połunina 30'
    Licheń. Miejsce kultu, oaza spokoju. Teoretycznie, bo w praktyce przypomina nie tyle miejsce zadumy, co wesołe miasteczko z tandetnymi kramami. Autorce filmu, znanego też pod tytułem "Modlitwa" udało się ukazać miejsce pielgrzymek ze wszystkimi jego zaletami i wadami.

  • Zagórz. Przystanek końcowy, reż.: Julia Ishakowa 17'
    Niewielkie miasteczko w województwie podkarpackim, zwane "bramą Bieszczadów". Tu życie płynie wolniej. Dla jednych to największy atut tego miejsca, dla drugich powód do ucieczki. Dlaczego ich opinie są tak rozbieżne, można przekonać się odwiedzając domy kolejnych mieszkańców Zagórza.

 

Projekt KINOMOST realizuje Fundacja Ja Wisła przy wsparciu m. st. Warszawy.

 

Partnerem projektu jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Warszawie, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji i Honda. Dziękujemy Instytutowi Adama Mickiewicza za pomoc w realizacji projekcji.

 

Wstęp wolny.



Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy