Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Rozrywka

2008.06.14 g. 13:19

Finał 1 Kabaretowych Mistrzostw Świata

Osiem najlepszych młodych polskich kabaretów walczyło o zwycięstwo i nagrodę.

Laur Kabaretowego Mistrza Świata statuetkę oraz 7000 zł nagrody zdobył rewelacyjny duet mimów:

 

Świerszczychrząszcz
ze Szczebrzeszyna

 

 

  

 

 

Nagrody wręczył Rektor Wyższej Szkoły Promocji pan Adam Grzegorczyk

 

  

 

 

Wśród znakomitych kabaretów, jakie wystąpiły w pierwszym Finale Kabaretowych Mistrzostw Świata wystąpiły według kolejności swych prezentacji:

 

 

  1. Sakreble ze Zduńskiej Woli,


    http://www.sakreble.art.pl/


    Kabaret Sakreble powstał w 2003 roku, jesienią, konkretnie w październiku, w drugiej połowie, dokładnie 17. Wziął udział w wielu przeglądach, lecz tylko 2 wygrał, a na jednym prawie wygrał (Kuźnia Kabaretowa, Cytrynówka, Pałamaka – w odpowiedniej kolejności). Do tej pory zrealizował 3 programy, w tym dwa dobre. Generalnie fajne z nich chłopaki. Razem ważą około 250 kg. I tak nikt nie będzie tego czytał.


  2. Weźrzesz ze Skarżysko-Kamiennej,


    http://www.wezrzesz.prv.pl/


    Kabaret Weźrzesz został założony latem 2004 roku przez Jarosława Pająka. Wziął udział w przeglądach i konkursach: PaKa, Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry, PKS i innych. Zrealizował 3 programy, najnowszy to „Mutacje".


  3. Idea z Białegostoku,


    http://www.kabaretidea.ovh.org/


    Kabaret Idea tworzy czterech mężczyzn i jedna kobieta (raczej baba). IDEA narodziła się około 5 lat temu i istnieje do dziś. Tematykę skeczy stanowi przekrój poprzez różnorodne aspekty otaczającej rzeczywistości od polityki, przez służbę zdrowia, kontakty damsko-męskie, po rozmowy w toku. Charakterystyczna dla kabaretu jest muzyka grana na żywo na instrumentach. Nagrody i wyróżnienia: Grand Prix (2004 i 2006) i nagroda publiczności Studenckiego Przeglądu Kabaretowego "Zielone Rechoty", pierwsze miejsce w Białostockiej Pustyni Kabaretowej w 2005 i 2006, wyróżnienie podczas VI Festiwalu "Zostań gwiazdą kabaretu", Poznań 2007, laureat Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej FAMA Świnoujście 2007, Grand Prix na I Augustowskim Maratonie Kabaretowym Augustów 2007.


  4. Świerszczychrząszcz ze Szczebrzeszyna,


    http://swierszcz.eu/


    Kabaret Świerszczychrząszcz (częściowo ze Szczebrzeszyna) to kabaret ruchu synchronicznego. W jeden weekend wygrali 2 festiwale kabaretowe włącznie z nagrodą publiczności: Festiwal Fermenty w Bielsku-Białej i Festiwal „Kadr” w Warszawie. Są zdobywcami Grand Prix i nagrody publiczności lubelskiego przeglądu JAPKO 2007. Zajęli II miejsce podczas Mazurskiego Lata Kabaretowego „Mulatka” oraz Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry. Zwycięzca tegorocznej Paki.


  5. Noł Nejm z Rybnika,


    http://www.nolnejm.com/


    Kabaret Noł Nejm ma na swoim koncie 6 pełnych programów, każdy inny, o różnej tematyce. Aktualnie tworzony program nosi tytuł Trzy Kolory: MORO. Programy kabaretu zawsze tworzyły tematyczną całość. Kabaret dorobił się własnej formy wyrazu, jednak wciąż poszukuje.


  6. Klancyk! z Warszawy,


    http://www.klancyk.art.pl/


    Formacja Klancyk! w większości składa się ze studentów Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej. Impro zajmują się od 2005 roku. Jako grupa Derast Flajszkoszen zdobyli wyróżnienie na przeglądzie PUPA’06. Jako Klancyk! zakwalifikowali się do eliminacji regionalnych PAKA’08. Jeden z członków grupy – Michał Sufin – od dwóch lat prowadzi warsztaty improwizacji teatralnej w ramach projektu Szkoła Widzów w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego. Występy kabaretu można oglądać regularnie w warszawskim klubie Chłodna 25, jak również w innych miejscach w Warszawie (Hydrozagadka, Galeria Rio i inne).


  7. Mimika z Lublina,


    http://www.mimika.com.pl/


    Kabaret Mimika rozpoczął swoją działalność we wrześniu 1998 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Lublinie. Po kilku latach aktywności jako formacja pantomimiczna, w 2004 roku Mimika zwyciężyła w Potyczkach Kabaretowych w Kawiarni Artystycznej Hades, wyróżnienie na X Mazurskim Lecie Kabaretowym MULATKA 2004 w Ełku, II nagrodę Trybunałów Kabaretowych. W 2005 roku Mimika otrzymała II nagrodę w na I Ogólnopolskim Przeglądzie Kabaretowym Wyżyny Drwiny w Lublinie i I nagrodę V Siedleckiej Nocy Kabaretowej. Lata 2006 i 2007 obfitowały w kolejne nagrody. Kabaret ma w swoim repertuarze 3 programy: „Kino życia...”, „Jedziemy na Igrzyska” oraz najnowszy „Panto-miny”.


  8. Klakier z Ostrowi Wielkopolskiej.


    http://www.kabaretklakier.art.pl/


    Kabaret Klakier powstał w 2005 roku. Zrealizował dotychczas 3 programy. Ostatnim programem, „Wąsy, wino i co ino” Klakier zdobył m.in. 1 nagrodę jury, nagrodę publiczności na Siedleckiej Nocy Kabaretowej, 1 nagrodę na Przeglądzie Regionalnym FAMA we Wrocławiu, 1 nagrodę jury i nagrodę publiczności na Starobielskich Spotkaniach Kabaretowych. Jest także finalistą Międzynarodowego Festiwalu Kabaretowego Wrocek 2007. Kabaret występował dotychczas ponad 100 razy na terenie całej Polski.

 

 

Kabaretowe Mistrostwa Świata to projekt realizowany przez Wyższą Szkołę Promocji w Warszawie.

 

 



Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy