Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Wystawy

2012.02.13 g. 13:37

Wystawa na Dworcu Centralnym

Portret Paryża w Warszawie
W imieniu BNP Paribas, zapraszamy na wystawę Paris d'Amour, która jest owocem 2-letniego projektu artystycznego autorstwa znanego francuskiego fotografa Gérarda Uférasa. Otwarcie wystawy dzisiaj, 13.02.2012 r. 18:00.

Wystawa będzie dostępna dla publiczności od 13 lutego do 11 marca 2012 r. Wstęp na wernisaż oraz wystawę jest wolny. 

  

Wystawa na Dworcu Centralnym. Portret Paryża w Warszawie

 

Paris d'Amour to portret Paryża, w którym pary pochodzące z różnych kultur, religii i klas społecznych wstępują w związek małżeński. Wykonane przez Gérarda Uférasa fotografie pokazują, jak ważna jest bliskość drugiego człowieka w naszym życiu i jak różnorodnie może być ona przeżywana. Z tej różnorodności płynie siła portretowanych par. Na 40 zdjęciach obrazujących w naturalny sposób poszczególne etapy formalizowania związków – od pierwszych spotkań, oświadczyn poprzez religijną lub świecką ceremonię zaślubin i jej celebrację we własnej tradycji – poznajemy osobiste historie poszczególnych osób oraz emocje, jakie wywołuje w nich tak ważny moment.

 

Wystawa na Dworcu Centralnym. Portret Paryża w Warszawie

 

Gérard Uféras jest uznanym fotografem, którego prace znalazły się w kolekcji najważniejszych muzeów na świecie. Jego dorobek artystyczny prezentowany był w Maison Europeenne de la Photographie w 2009. Gérard Uféras to zwycięzca wielu konkursów fotograficznych m.in. Prix Medicis Hors les Murs (1990), World Press Photo (1997) i Grand Prix SCAM (1999). Od półtora roku partnerem artystycznym jego projektu „Paris d’Amour” i organizatorem wystaw na świecie jest grupa BNP Paribas.

 

Wystawa na Dworcu Centralnym. Portret Paryża w Warszawie

 

Fotografie Gérarda Uféras będzie można oglądać na warszawskim Dworcu Centralnym w ramach wystaw Galerii Open, która jest inicjatorem przedsięwzięć artystycznych na wszystkich dworcach kolejowych PKP w Polsce. Ta otwarta i bezbiletowa przestrzeń została stworzona z myślą o niezależnych twórcach, którzy chcą pokazać szerokiej publiczności swoje prace. Prezentacja sztuki w przestrzeni publicznej dworców kolejowych jest próbą zatrzymania uwagi na zjawiskach ulotnych. To powrót do korzeni, do dworców, które mogą być – bo i kiedyś były – miejscem spotkań, w których zatrzymywał się czas, a nie tylko pociągi.

 



Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy