Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Wystawy

2009.07.03 g. 11:19

Wystawa znaków graficznych

w Królikarni

W najbliższą niedzielę, 5 lipca, na półmetku wystawy „znaki/sztuki”, zapraszamy na wspólne zwiedzanie i spotkanie z grafikami Andrzejem Budkiem i Jackiem Ebertem, przy dźwiękach festiwalu Warsaw Summer Jazz Days - zespołów Pasimito oraz Me Myself & I.

Znaki/sztuki” prezentuje dorobek Andrzeja Budka i Jacka Eberta, autorów kilkudziesięciu znaków graficznych, w tym plakatu wyborczego Solidarności „0% 35% 100%”, loga Ruchu Wolność i Pokój, TVP 1, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, Radia Kolor, Radia Classic, Muzeum Królikarni i wielu innych..

 

Prezentowane znaki pokazywane są z  punktu widzenia grafika i zamawiającego. Bo dla artysty-grafika są po prostu sztuką, dziełami, dlatego eksponujemy je czyste, bez typografii, nadrukowane na płótnie, jak obrazy. Dla zamawiającego zaś są potrosze produktem, podstawą kreacji, dlatego zapytaliśmy się o myśli, odczycia i komentarze naszych klientów i zamieściliśmy je obok zdjęć i eksponatów prezentujących sposób wykorzystania znaków już kiedy przestają być projektem, a zaczynają „żyć” poza pracownią. Jednocześnie dla zwiedzających ustawiliśmy gry – wymagające użycia wyobraźni i pokładów kreatywności puzzle/klocki, aby i oni mogli się na chwilę wcielić w rolę projektantów.

 

  • „Znaki/sztuki. Grafika użytkowa w świecie kultury i biznesu.”
  • Królikarnia, oddział Muzeum Narodowego w Warszawie
  • Termin: 21 czerwca – 12 lipca 2009
  • Wernisaż: 25 czerwca, czwartek, godz. 19.00
  • Warsztaty dla biznesu i organizacji pozarządowych: 29,30 czerwca
  • Finisaż: 11 lipca, sobota, godz. 11.00

 

Znaki/sztuki” to wystawa projektów cenionych warszawskich grafików Andrzeja Budka i Jacka Eberta – założycieli studia projektowego KotBury.

 

Zaprezentujemy około 70 wybranych znaków graficznych, które powstały podczas kilkunastu lat pracy artystycznej. Wystawa będzie okazją do dyskusji nad miejscem logo w sztuce współczesnej i okazją do spotkania dla osób z branży kształtowania wizerunku: agencji reklamowych, grafików i studentów kierunków artystycznych oraz samych klientów zarówno biznesowych, jak i pozarządowych. W trakcie trwania wydarzenia planujemy dyskusje i warsztaty z udziałem specjalistów oraz gry i zabawy dla zwiedzających ćwiczące kreatywność. Jednym z planowanych spotkań będzie dyskusja na temat projektowania  graficznego dla NGOsów, które naszym zdaniem stanowi odrębną dziedzinę w pracy grafika. Chcemy uwrażliwić na nią projektantów, ale też pokazać organizacjom jak pracować nad swoim wizerunkiem.

 

Z okazji wystawy został również wydany obszerny ALBUM, w którym zamieściliśmy około 80 projektów, wzbogaconych o komentarze klientów, zdjęcia i elementy systemów identyfikacji wizualnej.

 

Znalazły się w nim również artykuły specjalistów: dr Wojciecha Włodarczyka, historyka sztuki, wykładowcy Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, założyciela i wieloletniego dyrektora Muzeum ASP w Warszawie, który opisze prace KotaBurego w kontekście współczesnej kultury tworzenia wizerunku firm.

 

Miejsce znajdzie też głos Pawła Nizińskiego, partnera zarządzającego w firmie GoodBrand & Company, zajmującej się doradztwem strategicznym z obszaru budowania kapitału społecznego marek polskich i zagranicznych, o tym w jaki sposób budować wartość marki oraz artykuł Janiny Ligner-Żeromskiej, prawniczki, wyjaśniający zawiłości polskiego prawa autorskiego. 

 

Andrzej Budek

absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W latach 1987-91 asystent w pracowni rysunku ASP w Warszawie, między 1990 a 1991 asystent w pracowni grafiki komputerowej ASP w Warszawie, 1992-95 redaktor naczelny, dyrektor artystyczny Tygodnika Dzieci Pentliczek, od 1996 właściciel i założyciel agencji kreatywnej KotBury. Członek Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej.

 

Jacek Ebert

student Wydziału Wzornictwa Przemysłowego oraz absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Po ukończeniu studiów założyciel agencji reklamowej Ebert Studio ze specjalizacją w dziedzinie projektowania graficznego. W latach 1994-1996 dyrektor artystyczny w agencji Publicis, a następnie szef zespołu kreatywnego Mundocom [Publicis]. Od 1999 roku współtwórca studia graficznego KotBury. Członek Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej.

 

K O T B U R Y

pracownia graficzna, istniejąca od 1996 roku, zajmuje się projektowaniem graficznym dla firm, organizacji pozarządowych, instytucji państwowych, a także artystów i osób prywatnych. Tworzymy znaki graficzne, systemy identyfikacji wizualnej, publikacje i strony internetowe. Na wystawie pokażemy m.in. zaprojektowane przez nas znaki: UOKiK; TVP1; pawilonów polskich na Expo Hanower 2001 oraz Aichi 2005; Wydział Elektroniki Politechniki Warszawskiej; Helsińska Fundacja Praw Człowieka; Kancelaria Domański, Zakrzewski, Palinka; Muzeum Rzeźby im. X. Dunikowskiego – Królikarnia; Programy Ernst & Young: Sprawne Państwo oraz Marqa, Fundacja Ernst & Young i wiele innych.    Wydarzenie będzie ważnym głosem w dyskusji nad kształtowaniem wizerunku współczesnej firmy czy organizacji i nad miejscem grafiki użytkowej w obszarze sztuki współczesnej. 

 



Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy