Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Wstęp Wolny

2012.08.11 g. 10:51

Letnie Koncerty na Grochowskiej


Serdecznie zapraszamy na Letnie Koncerty na Grochowskiej, które odbywają się w każdą sobotę i niedzielę o godz. 16:00 w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia przy ul. Grochowskiej 272 w Warszawie.

 

 

 

 

W najbliższy weekend wystąpią: Julia i Wiktor Kociuban (Duo Kociuban) oraz Aleksandra Świgut i Marcin Zdunik.

 

Wstęp wolny.

 

11.08 Sobota godz. 16.00

DUO KOCIUBAN
Wiktor Kociuban - wiolonczela
Julia Kociuban - fortepian

Ewa Chamczyk - prowadzenie

FRYDERYK CHOPIN Sonata g-moll na wiolonczelę i fortepian op.65
ROBERT SCHUMANN Adagio i Allegro As-dur op.70
SIERGIEJ PROKOFIEW Sonata C-dur na wiolonczelę i fortepian op.119

 


12.08 Niedziela godz. 16.00

Marcin Zdunik - wiolonczela
Aleksandra Świgut - fortepian

Agata Kwiecińska - prowadzenie

FRANZ SCHUBERT Sonata a-moll na wiolonczelę i fortepian D.821 Arpeggione
KAROL SZYMANOWSKI Pieśń Roksany z opery "Król Roger" (opr. Paweł Kochański)
DYMITR SZOSTAKOWICZ Sonata d-moll na wiolonczelę i fortepian op.40

 

 

DUO KOCIUBAN
Wiktor Kociuban wiolonczela
Julia Kociuban fortepian
Ten wyjątkowy duet tworzy utalentowane rodzeństwo. Pochodzą z krakowskiej rodziny o tradycjach muzycznych.
Młodzi instrumentaliści są laureatami wielu międzynarodowych oraz ogólnopolskich  konkursów i prestiżowych stypendiów, w tym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wśród wielu innych nagród jedną z ostatnich zdobytych przez Julię jest Nagroda Jury na Jeudis du Piano w Genewie oraz III nagroda na III Europejskim Konkursie Pianistycznym w Ouistreham/Caen we Francji, zaś przez Wiktora II miejsce oraz 6 nagród specjalnych na I Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Krzysztofa Pendereckiego.
Występowali w salach koncertowych wielu krajów Europy, między innymi we Francji, Niemczech, Szwajcarii, Litwie i Ukrainie.
Wspólnie swoje umiejętności doskonalili u tak znakomitych artystów jak Gérard Wyss, Ivan Monighetti.
Duo Kociuban prezentuje rozległy repertuar kameralny wspaniale odnajdując się zarówno w muzyce francuskiej, niemieckiej, rosyjskiej jak i polskiej ukazując przy tym największe walory brzmienia fortepianu i wiolonczeli. Z wielkim powodzeniem duet wykonuje również utwory powstałe w XXI wieku, w szczególności kompozytorów szwajcarskich.
Duo Kociuban jest reprezentowane przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena. 

 

Marcin Zdunik wiolonczela 
Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie A. Bauera oraz Szkoły Muzycznej II st. im. Z. Brzewskiego w klasie prof. A. Orkisza.
Koncertuje na całym świecie często prezentując własne opracowania i kompozycje. Występował w wielu renomowanych salach (Filharmonia Berlińska, Rudolfinum w Pradze, Carnegie Hall w Nowym Jorku, Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Moskwie, Teatr Ermitażu w Sankt-Petersburgu, Konzerthaus Dortmund, Filharmonia Słowacka w Bratysławie, Filharmonia Narodowa w Warszawie) oraz na wielu prestiżowych festiwalach (Chopin i Jego Europa, Muzyczny Olimp w Sankt-Petersburgu, Kammermusikfest Lockenhaus, Wartburg Festival, Autunno Musicale i Lago Maggiore Musica).
Współpracuje ze znakomitymi zespołami (m.in. Prague Chamber Orchestra, St.Petersburg Camerata, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej, Polską Orkiestrą Radiową) oraz wieloma wybitnymi muzykami: Urszulą Kryger, Krzysztofem Jakowiczem, Andrzejem Bauerem, Juliusem Bergerem. Współpraca z Januszem Wawrowskim zaowocowała skomponowaniem przez Marcina Zdunika równorzędnego głosu wiolonczeli do Kaprysów Paganiniego.
Jest laureatem wielu konkursów w kraju i za granicą. W 2007 roku zdobył I nagrodę na VI Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, gdzie otrzymał również Grand Prix za wybitne wykonanie Koncertu wiolonczelowego W. Lutosławskiego oraz 9 innych nagród.
Był stypendystą Pro Polonia Society, Mozart Gesellschaft Dortmund, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, Młodej Polski oraz Ministra Kultury. W 2008 roku zdobył tytuł New Talent na Międzynarodowym Forum Młodych Wykonawców w Bratysławie. TVP Kultura przyznała mu nagrodę Gwarancja Kultury 2009.
Jego debiutancka płyta (2009) z udziałem Orkiestry Wratislavia (kier. Jan Stanienda) zawierająca m.in. dwa koncerty wiolonczelowe J. Haydna otrzymała Fryderyka 2010. Marcin Zdunik dokonał wielu nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji. W 2009 roku nagrał Koncert wiolonczelowy B-dur M. Haydna z Orkiestrą „Amadeus”.
Marcin Zdunik gra na wiolonczeli wykonanej przez Wojciecha Topę.

 

Aleksandra Świgut fortepian
Pianistka urodzona w Nowym Sączu, swoją edukację muzyczną rozpoczęła w wieku sześciu lat pod okiem Teresy Orchel. W 2006 roku opiekę nad jej muzycznym rozwojem objęła Mariola Cieniawa-Puchała.
W roku 2011 ukończyła naukę w Zespole Szkół Muzycznych im. K. Szymanowskiego w Warszawie w klasie fortepianu prof. Piotra Palecznego, u którego studia kontynuuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. 
Zdobywczyni nagród na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach i festiwalach pianistycznych.Do najważniejszych należy zaliczyć: III miejsce w kategorii „Muzyka kameralna” (Calgary, 2007), III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina organizowanym przez NIFC (Warszawa, 2008), II nagroda w New Orleans International Piano Competition (Nowy Orlean, 2009), II nagroda oraz dwie nagrody specjalne (EMCY Prize, Bärenreiter Urtext Prize) na Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Pianistów (Ettlingen, Niemcy, 2010) oraz II miejsce i nagroda specjalna na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Enschede (Holandia, 2010).
Koncertowała w wielu miastach Polski, w Niemczech, na Ukrainie, w Kanadzie.
Występowała na wielu międzynarodowych festiwalach m.in. na 64. Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach Zdroju, podczas 11. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, na Festiwalu PREMIA Filharmonii Łódzkiej, a także podczas inauguracji Roku Chopinowskiego w Akademii Muzycznej w Katowicach.
Od 2003 roku objęta programem pomocy wybitnie uzdolnionej młodzieży prowadzonym przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci w Warszawie. Wielokrotna stypendystka Ministerstwa Kultury oraz Małopolskiej Fundacji Stypendialnej SAPERE AUSO z siedzibą w Krakowie.
W 2010 r. otrzymała także Stypendium Artystyczne im. Franciszka Wybrańczyka oraz zaproszenie do udziału w charakterze solisty w koncercie z orkiestrą Sinfonia Varsovia.
Aleksandra Świgut jest reprezentowana przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.

 



-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy