Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Wstęp Wolny

2011.11.18 g. 21:49

Miya Masaoka w CSW

Miya Masaoka jest kompozytorką, improwizatorką; zajmuje się także sound-artem. Znana jest przede wszystkim z niekonwencjonalnej gry na koto. Wyzwalając je z tradycyjnej roli w muzyce japońskiej, zaproponowała nowe techniki instrumentalne takie jak gra smyczkiem,

 

 

 

MIYA MASAOKA koto, elektronika

+ goście

  • Julia Kubica (skrzypce), Mikołaj Pałosz (wiolonczela),
  • Joanna Sokołowska (głos), Julia Szproch (głos)
  • wizualizacje: Robert Bęza, Miya Masaoka

 


niedziela 20 listopada, godz. 19.00, Sala Widowiskowa , Laboratorium CSW Zamek Ujazdowski

* wstęp wolny

 


Miya Masaoka jest kompozytorką, improwizatorką; zajmuje się także sound-artem. Znana jest przede wszystkim z niekonwencjonalnej gry na koto. Wyzwalając je z tradycyjnej roli w muzyce japońskiej, zaproponowała nowe techniki instrumentalne takie jak gra smyczkiem, a także połączenie z szeregiem elektronicznych manipulacji rozszerzających zakres brzmieniowy. Jest także konstruktorką laserowego koto. Od kilkunastu lat zajmuje się instalacjami dźwiękowymi nagłaśniając między innymi rośliny, owady, a także procesy organiczne ludzkiego ciała. Regularnie współpracuje z Fredem Frithem (projekt Maybe Monday), Bang on a Can a także Pauline Oliveros, Ornettem Colemanem i wieloma innymi muzykami związanymi z nowojorską sceną downtown oraz kalifornijską Bay Area.

 

Na koncert w Laboratorium CSW złożą się dwie części. Pierwszą będzie jej “klasyczne” solo na koto i elektronikę. W improwizowanym secie, Masaoka zaprezentuje m.in. laserowe koto własnego autorstwa, w którym wirtualnym strunom przypisany jest szereg sampli i przetworzeń. Druga część poświęcona będzie projektowi w procesie, nad którym Masaoka pracuje m.in. podczas swojej rezydencji w Warszawie. W ramach projektu odwiedza ona fabryki, w których nagrywa dźwięki oraz obrazy pracy. Masaokę interesują maszyny, ale nie tylko te, które spotykamy w fabrykach; także instrumenty muzyczne jako maszyny i ciała pracujących muzyków jako integralna część owej maszynerii.

 



-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy