Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Wstęp Wolny

2011.08.12 g. 21:16

Zapisy na warsztaty fotograficzne - Festiwal Przemiany


1-4 września, w ramach festiwalu Przemiany zapraszamy na warsztaty fotograficzne.

Będzie to czterodniowe laboratorium dla fotoamatorów, prowadzone przez instruktorów ze Kolektywu Sputnik Photos: Rafała Milacha, Adama Pańczuka i Agnieszkę Rayss. Udział w zajęciach mogą wziąć wszyscy zainteresowani fotografią dokumentalną i reportażową. Pod kierunkiem specjalistów uczestnicy będą fotografować  okolice Wisły. Poznają też inne dokumentalne projekty związane z rzeką, wodą i miastem.

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny.


Wystarczy przesłać zgłoszenie na adres e-mail: wasztatysputnik@przemianyfestiwal.pl. Aplikacja powinna zawierać

  • własnoręcznie wykonane zdjęcia na temat “woda, rzeka, zmiana” ( maksymalnie pięć, w niskiej rozdzielczości)
  • kilka zdań o sobie
  • deklaracja uczestnictwa przez cały czas trwania warsztatów: 1-4 września, czwartek-niedziela, w godzinach 11.00-16.00.

 

Rejestracja trwa od 10 do 21 sierpnia.
Spośród nadesłanych zgłoszeń prowadzący wybiorą 30 uczestników.

 

Kolektyw Sputnik Photos to międzynarodowe stowarzyszenie fotoreporterów z Europy Środkowo-Wschodniej i Gruzji. Ich celem jest ukazanie istotnych kwestii społecznych nękających kraje Europy Centralnej oraz wschodnią część Unii Europejskiej. Członkowie grupy pracowali w Afganistanie, Kambodży, Gruzji, Indiach, Pakistanie. Ich zdjęcia były publikowane w wielu prestiżowych magazynach.

 

 

 

 

 

………………………………………………..
Podczas wrześniowego festiwalu Przemiany pokażemy, że położenie stolicy nad nieuregulowaną rzeką  jest niewykorzystanym atutem. Niezwykłe miejsca, które można odkryć nad rzeką, stwarzają możliwości atrakcyjnego i twórczego spędzenia wolnego czasu.

 

W programie festiwalu znalazły się wydarzenia o charakterze artystycznym, naukowym, warsztatowym i dokumentalnym. Taka formuła jest efektem połączenia tego,  co charakterystyczne dla Kopernika:  naukowej dociekliwości, inżynierskiej sprawności i artystycznej fantazji. Wydarzenia festiwalowe będą się odbywać jednocześnie po obu stronach Wisły: w Centrum Nauki Kopernik, Cudzie nad Wisłą, na nadwiślańskim nabrzeżu i w starej części Pragi Północ.  Każdy projekt ma kuratora sprawującego nad nim autorską opiekę. Za  całość festiwalu,  realizowanego dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy, odpowiada Centrum Nauki Kopernik.

 

Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny, na niektóre wymagana jest rejestracja.

 

 



-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy