Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Wstęp Wolny

2008.03.14 g. 20:57

Wileński obwarzanek – kaziukowy spacer dookoła Wilna

Kolejne spotkanie w cyklu Opowieści z Kresów

Dom Spotkań z Historią zaprasza na spotkanie pod hasłem Wileński obwarzanek – kaziukowy spacer dookoła Wilna w  cyklu „Opowieści z Kresów”.

19 marca, środa, godz. 18.00, Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20.

 

Prowadzi: Tomasz Kuba Kozłowski. W programie pokaz unikalnej ikonografii. Wśród uczestników zostaną rozlosowane niespodzianki.

 

WSTĘP WOLNY

 

Wileński obwarzanek – kaziukowy spacer dookoła Wilna. Dom Spotkań z Historią zaprasza na dziesiąte już spotkanie z cyklu ”Opowieści z Kresów”. Tym razem Tomasz Kuba Kozłowski zabierze nas na Kaziuki i spacer po wileńskich przedmieściach nad Wilią i Wilenką z końca XIX i początku XX wieku. W programie m. in. jak Kazimierz został Kaziukiem, wileńskie serca i smorgońskie obwarzanki, Tatarzy na Łukiszkach i Rosjanie w Zwierzyńcu, od Snipiszek do Kuczkuriszek, z pątnikami na Kalwarię i parostatkiem do „wileńskiego Wersalu”, Antokol Paca i Belmont filaretów.

 

O cyklu „Opowieści z Kresów”
Pomysłodawcą i autorem cyklu „Opowieści z Kresów” jest Tomasz Kuba Kozłowski - znawca tematyki kresowej, gromadzący od ponad 25 lat kolekcję materiałów dotyczących Kresów. Podczas spotkań w DSH przedstawia bogate, wielokulturowe dziedzictwo Kresów opowiadając o miejscach, sprawach i ludziach zapomnianych i często nieobecnych w naszej świadomości. Spotkania ilustruje unikalną ikonografią z drugiej połowy XIX i pierwszej połowy XX wieku pochodzącą ze swoich zbiorów.

 

Spotkania z cyklu „Opowieści z Kresów” odbywają się w każdą trzecią środę miesiąca o godz. 18.00, w siedzibie DSH przy ul. Karowej 20. Informacje o tematach kolejnych spotkań można znaleźć w naszych ulotkach i na stronie internetowej DSH.

 

***
Dom Spotkań z Historią (DSH) — samorządowa instytucja kultury m. st. Warszawy — zajmuje się popularyzowaniem historii Polski i Europy Środkowo-Wschodniej w XX wieku, ze szczególnym akcentem na skutki totalitaryzmów. Organizuje wystawy, projekcje filmowe, spotkania ze świadkami, seminaria, warsztaty edukacyjne oraz prowadzi działalność wydawniczą.
DSH ściśle współpracuje z Ośrodkiem KARTA, niezależną organizacją pozarządową, od lat dokumentującą historię minionego stulecia. Jest również miejscem otwartym na inicjatywy innych środowisk i organizacji, polskich i zagranicznych.
Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.dsh.waw.pl



-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy