Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Wstęp Wolny

2008.03.03 g. 20:54

Marzec w Dorożkarni


DOROŻKARNIA zaprasza

 

8 marca (sobota), godz. 19.00 – SCENA TEATRALNA DOROŻKARNI ŚREDNIE MIASTA – spektakl muzyczny w wykonaniu Studia Teatralnego Tomasza Zadróżnego.

 

ŚREDNIE MIASTA (początkowo spektakl nosił tytuł Bądźcie pozdrowieni)

 

to projekt widowiska muzycznego.Mieszkańcy małego przedwojennego miasteczka wybierają się do innego miasta. Postanawiają pomóc młodej dziewczynie odnaleźć ukochanego, i namówić go do powrotu. Zatrzymują się w kawiarni. Tu ma dojść do umówionego spotkania chłopaka z dziewczyną. Goście czas oczekiwania wypełniają śpiewem i zabawą. Młodzi aktorzy Studia będą tworzyć spektakl z ważnych dla siebie piosenek z repertuaru między innymi: Agnieszki Osieckiej, Piwnicy pod Baranami, Kabaretu Starszych Panów… Piosenki, autorskie teksty, etiudy aktorskie, stworzą wyjątkową artystyczną wypowiedź młodych twórców.

           

11,12 marca – IV FESTIWAL TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY MOKOTOWA pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Mokotów

 

11 marca (wtorek), godz. 12.00 – Konkurs Taneczny, od godz. 12.00

 

12 marca (środa), godz. 11.00 – Konkurs Filmowy, od godz. 11.00

 

15 marca (sobota) – RODZINNE WARSZTATY CERAMICZNE 

 

godz. 10.00 – 12.30 – grupa dla początkujących

 

 godz. 13.00 – 15.00 – grupa dla    dorosłych

Koszt warsztatów ceramicznych:  20 zł/1 osoba, 40 zł/2 osoby, 50 zł/3 osoby, 60 zł/4 osoby

Obowiązują wcześniejsze telefoniczne zgłoszenia  w sekretariacie Dorożkarni

           

 

15 marca (sobota), godz. 18.00 – SCENA MUZYCZNA DOROŻKATNI III Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej TEN TON – PIOSENKI SEWERYNA KRAJEWSKIEGO – koncert promocyjny.

 

Koncert promocyjny to pierwszy etap realizacji Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej TEN TON poświęconego twórczości wybitnego twórcy Seweryna Krajewskiego. Idea Festiwalu jest ściśle związana z działaniami promującymi polską piosenkę, której atutem są niebanalne, wartościowe literacko i muzycznie utwory. Twórczość Seweryna Krajewskiego to niewątpliwie utwory kwalifikujące się do kanonów polskiej piosenki. W ramach popularyzacji piosenki z wartościowym tekstem regulamin III edycji Festiwalu zobowiązuje jego uczestników do wykonania jednej dowolnie wybranej piosenki Patrona. Chętnie dopuszcza się możliwość wykonania obydwu utworów Jego autorstwa. W doborze repertuaru pomocnym może okazać się pakiet muzyczny w formie płyty CD przygotowany przez Organizatora, zawierający wybrane piosenki Seweryna Krajewskiego. Utwory, które znajdą się w tym zestawie będą prezentowane podczas koncertu promocyjnego. Natomiast po koncercie – wszyscy chętni do wzięcia udziału w Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej TEN TON będą mieli możliwość otrzymania wspomnianego albumu. Warunkiem otrzymania pakietu jest wpłata akredytacji.

 

 

Prezentowany podczas koncertu promocyjnego materiał muzyczny został nagrany w Studio DK Dorożkarnia przez wokalistów Studia Piosenki Tłocznia Dźwięków prowadzonego przez wokalistkę i pedagoga Monikę Malec. Wszystkie utwory zaaranżowane są przez znakomitego muzyka, aranżera i kompozytora Jacka Piotrowskiego, dzięki czemu niektóre z nich na nowo zabrzmiały „nowym życiem” by zachwycić kolejne pokolenia. Koncert odbędzie się oczywiście z udziałem wykonawców piosenek z płyty (włącznie z zaproszonymi muzykami sesyjnymi, którzy na co dzień współpracują z największymi gwiazdami polskiej piosenki).

 

Usłyszymy następujące utwory:

Dozwolone od lat 18 , Nie zadzieraj nosa , Ciągle pada , Ludzkie gadanie , Sama chciała, Takie ładne oczy , Uciekaj moje serce , Kiedy mnie już nie będzie , Pogoda na szczęście , Nie żałuję

 

Festiwal ma na celu wyłonienie najlepszych wokalistów do udziału w warsztatach wokalnych prowadzonych przez specjalistów oraz w koncercie finałowym z akompaniamentem muzyków podczas „Dziecięcej Stolicy”.

                                                          

16 marca (niedziela), godz. 11.00 – 15.30 –  WARSZTATY INTEGRACYJNE

 

Warsztaty organizowane we współpracy z Fundacją Sprawni adresowane do osób niepełnosprawnych jak i ich pełnosprawnych koleżanek i kolegów. Podczas zajęć doświadczeni terapeuci oraz wolontariusze wprowadzają szereg elementów służących aktywnej rehabilitacji poprzez ruch i zabawę.

                                                          

 

16 marca (niedziela), godz. 18.00 – KINO NIEZALEŻNE – film NIE PANIKUJ w reżyserii Bodo Koxa.

 

NIE PANIKUJ to pełnometrażowa komedia, w której w rolach głównych zobaczymy Grzegorza Wojdona (Zygi), znanego z rewelacyjnej kreacji w najgłośniejszym filmie Bodo Koxa Marco P. i złodzieje rowerów, Dawida Antkowiaka (Antek), który może się pochwalić najbogatszą filmografią, wśród aktorów niezależnych (Krew z nosa, Homo Father, Sobowtór), oraz debiutującego na dużym ekranie Sebastiana Stankiewicza (Radzio). Ponadto, w roli nierozgarniętego sierżanta Rafalskiego, zobaczymy Marcina Dorocińskiego, któremu sekunduje nominowana do OFFskara 2007 Magdalena Woźniak (Iza).

 

Zygi, Antek i Radzio tworzą zgrany, choć niezwykle egzotyczny tercet. Pomysłem na życie Zygiego jest permanentne staranie się o rentę, która ma zapewnić jemu skromny, ale spokojny żywot nieroba. Antek pochodzi z zamożnej rodziny, więc o pracę martwić się nie musi. Jego największym problemem jest jego narzeczona Iza, której huśtawka nastrojów doprowadza go do prób samobójczych. Radzio, jedyny pracujący członek paczki, jest uosobieniem sympatycznej fajtłapy.

 

BODO KOX - wrocławianin urodzony pod koniec lat siedemdziesiątych. Happener, aktor, scenarzysta, dziennikarz z wykształcenia, ale przede wszystkim filmowiec niezależny z wyboru. Uważany jest za czołowego przedstawiciela polskiego offu. Wystąpił w bodaj najbardziej popularnych filmach niezależnych ostatnich lat, tj. Bolączka sobotniej nocy, Krew z nosa, Ugór w reżyserii D. Matwiejczyka oraz Homo Father reż. P. Matwiejczyk.

 

Rola Pabla we Krwi z nosa przyniosła jemu nagrodę OFFskara 2005 w kategorii najlepszy aktor. Natomiast za role w Ugorze i Homo Father otrzymał specjalne wyróżnienie jury Konkursu Kina Niezależnego na XXX FPFF w Gdyni.

 

Wspólnie z Filipem Zawadą wyreżyserował ponad 10 filmów krótkiego metrażu. Film Bodo Koxa Marco P. i złodzieje rowerów uważany jest za "objawienie" polskiego offu.

                                                          

17 marca (poniedziałek), godz. 19.00 – SCENA TEATRALNA DOROŻKARNI  STATION – spektakl w wykonaniu  Grupy Tańca Nowoczesnego EXCEED.

 

Gdy stoimy na przystanku, w metrze, lub nawet na ulicy, czy zastanawiamy się o czym myślą ludzie wokół nas? Czy są weseli, a może smutni? Czy marzą o czymś, czy może zastanawiają się nad realnymi problemami?  Spektakl Grupy Exceed pokazuje właśnie to, co dzieje się w głowach zwykłych ludzi, gdy czekają na metro. Ich emocje, marzenia i wspomnienia. Jedne są smutne i prawdziwe, inne wesołe i pełne nadziei, ale żadne nie jest obojętne, gdyż są częścią naszego codziennego życia. W spektaklu nie ma słów, jest tylko taniec, muzyka i ludzie. Jest to już 4 premiera Grupy Exceed.

Reżyseria: Jakub Łukowski

Choreografia: Jakub Łukowski i Exceed

Obsada:

Witek Bartnik, Maks Bogumił, Przemek Chmiel, Ola Kruszewska, Martyna Menge, Magda Miąsko, Magda Pokorska, Cezary Prośniak, Karolina Rychlicka, Magda Zachewicz, Ada Żbikowska, Ula Żelazko.                                                       

 

18 marca (wtorek), godz. 19.00 – SCENA TEATRALNA DOROŻKARNI – BŁĘKITNE NIEBO premiera spektaklu Teatru FIAKIER.

 

Spektakl inspirowany jest sztuką rumuńskiej dramatopisarki  Andreei Valean pt.„Kiedy chcę gwizdać, to gwiżdżę”. Jest to historia młodych ludzi, z dobrych rodzin, którzy popadli w konflikt z prawem i odsiadują wyroki w zakładzie karnym dla młodocianych przestępców. Wizyta studentki socjologii, mającej przeprowadzić badania ankietowe dotyczące ich przeżyć, obaw, pragnień i marzeń staje się pretekstem do buntu.

Reżyseria : Stanisław Dembski, wykonawcy: Inga Kotserych, Agata Mandziewska, Denis Brzeziński, Przemysław Kołaska , Michał Świechowski

 

 

30 marca (niedziela), godz. 15.00 – GALERIA DOROŻKARNI – wernisaż wystawy architektonicznej MOJE MIEJSCE, MOJA PRZESTRZEŃ w ramach projektu PEDAGOG ULICY.

 

Wystawa będzie uwieńczeniem części warsztatowej projektu architektoniczno - fotograficzno - plastycznego zatytułowanego Moje miejsce, moja przestrzeń, w którym pod okiem grupy projektowej Plus48 (Agaty Filipek, Karola Szparkowskiego i Kamila Miklaszewskiego), instruktora plastyki (Magdy Penczonek), fotografa (Piotra Podlewskiego) i autorki projektu – pedagoga ulicy (Aleksandry Antolak) dzieci z dorożkarniowego KLUBU ZIELONE WZGÓRZE postanowiły zmienić przestrzeń miejską. Najpierw tę najbliższą – na Siekierkach.

 

W listopadzie 2007 r. zaopatrzeni w aparaty fotograficzne, pod opieką zawodowego fotografa dzieciaki wyruszyły na Siekierki. Teren został dokładnie sfotografowany, z różnych stron, pod różnym kątem, tak, by później pod kierunkiem instruktorów z grupy Plus48 i plastyka dzieci mogły wymyślać, jak ten teren uatrakcyjnić, ożywić, zmienić.

 

Zaproponowały więc m. in. ławeczki, stojaki rowerowe, huśtawki, powstały  ich szkice, makiety i plansze, które pokazane zostaną na wernisażu wystawy. Na uroczyste otwarcie wystawy dzieci zaproszą społeczność lokalną, mieszkańców Siekierek, którzy będą mogli wypowiedzieć się nt. powstałych projektów i „zagłosować” na najciekawszy.

 

Ten najciekawszy zostanie zrealizowany.

 

Wystawę prac fotograficznych będzie można oglądać przez najbliższy miesiąc.                                        

                       

 

 

NA WSZYSTKIE IMPREZY (POZA WARSZTATAMI CERAMICZNYMI)

WSTĘP BEZPŁATNY!!!


Dorożkarnia
ul. Siekierkowska 28

tel. 022 4841 91 22

www.dorozkarnia.pl; e-mail: biuro@dorozkarnia.pl



-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy