Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Kultura

2007.10.15 g. 22:24

Repertuar Laboratorium Dramatu od 16 do 25 października


20 października – godz. 19.00 „Urojenia” (w Laboratorium Dramatu)
22 października – godz. 19:00 czytanie dramatu „Weirtheim” W. Paradowskiego
25 października – godz. 19.00 „Absynt” (w Laboratorium Dramatu)

 

Spektakle:
Urojenia – Paweł Jurek
Urojenia" to portret młodych ludzi żyjących według recept podawanych przez tabloidy, kolorowe czasopisma i reklamy telewizyjne. Ich życie jest pozbawione refleksji, lepiej wychodzi im korespondencja sms-owa niż rozmowa w cztery oczy. Oboje są gotowi sprzedać swoją prywatność, by osiągnąć medialny sukces. Sztuka stworzona laboratoryjną metodą pisania na scenie. Grają Martyna Peszko i Robert Koszucki.

 

Absynt – Magda Fertach
Karolina kończy studia i planuje ślub. Jednak to nie symboliczny koniec dzieciństwa ją czeka, lecz koniec życia. Karolina bowiem zakłada suknię ślubną by popełnić samobójstwo. Co złożyło się na to, że młoda kobieta na progu dorosłości, w początku XXI wieku, traci motywację do życia? Reżyseria: Aldona Figura Obsada: Matylda Paszczenko, Maria Maj, Zdzisław Wardejn, Dariusz Kowalski/Mariusz Drężek, Robert. T. Majewski, Michał Czachor/ Marcin Hycnar


Czytanie dramatu
„Weirtheim”
to sztuka o kobiecie, która zamierza dokonać aborcji. Jej emocje odbija wspólnota małego miasteczka, żyjącego według reguł, które choć z pozoru niewidoczne, to w nieubłagany sposób regulują stosunki między mieszkańcami i wpływają na życie wewnątrz rodzin, obnażając problemy i demaskując tajemnice. Sztuka czytana w ramach cyklu „Młodzi sceptyczni”.
Cykl „Młodzi Sceptyczni”  jest kontynuacją czytań nowego polskiego dramatu, których 38 edycji odbyło się już w LD. Tym razem wszystkie sztuki zostały wybrane z propozycji nadesłanych w ramach programu „Lektor”, który LD prowadzi od dwóch lat. Program polega na otwarciu Laboratorium dla autorów z całej Polski, poprzez  możliwość nadesłania swojego tekstu i uzyskania opinii na jego temat, opracowanej przez grupę lektorów z LD. Najlepsze teksty zostają poddane próbie czytania aktorskiego. Cykl czterech utworów pokazuje to, co dla młodych polskich autorów na początku XXI w. jest najbardziej charakterystyczne – wielki  sceptycyzm i maskowana brutalnością wrażliwość
Autor: Waldemar Paradowski, ur. 1969 w Stargardzie Szczecińskim. Pracował jako księgarz, dziennikarz miejscowej gazety, radiowiec, robotnik, i sprzedawca tapet. Obecnie sprzedawca biletów w Teatrze Współczesnym w Szczecinie.
Reżyser: Anna Smolar, jej wcześniejsze prace to m.in.: reżyseria „Zamiany” P. Claudela w Teatrze Śląskim im. Wyspianskiego, współpraca artystyczna przy „Ryszardzie II” Shakespeare'a w reż. A. Seweryna w Teatrze Narodowym w Warszawie, asystentura przy „Tartuffie” Moliera w reż. J. Lassalle'a, w Teatrze Narodowym w Warszawie.

 

LABORATORIUM DRAMATU Warszawa, Mokotów ul. Olesińska 21.
Bilety normalne – 30 zł.; 20 zł (studenci, uczniowie, emeryci)
Próby czytane – wstęp wolny
Rezerwacja biletów: rezerwacja@tat.pl
tel komórkowy.: 889 51 55 46
Kontak dla mediów: promocja@tat.pl
Tel: 663 741 905



-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy